Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Arvuti ei käivitu.
PostitusPostitatud: 08 Apr 2011, 17:12 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Emaplaat: K9A2GM V2 -> http://global.msi.eu/index.php?func=pro ... od_no=1430
Protsessor: AMD Athlon X2 7750 -> http://www.overclockersclub.com/reviews ... 7750/3.htm

Olukord siis selline, et täna hommikul otsustas mu arvuti enam mitte tööle hakata. Kaks päeva tagasi, kui arvuti külmalt käima panin, siis otsustas ta pikalt mõelda. Eile ei läinud üldse ja pidin voolu tagant korraga ära võtma ja siis läks alles käima. Täna ei õnnestunud mitte kuidagi.

Kui arvuti nupust sisse lülitan, siis ventilaatorid lähevad kenasti tööle, kõvaketas võtab ka tuure üles. Samuti DVD-ROM. Kuid see on ka kõik. Mingit pilti ette ei tule, tavapäraseid piiksusid ei tule. BIOSi reset ei muutnud midagi. Ja ka arvutit ei saa nupust välja lülitada.

Ja kõige tipuks ei lähe power led ehk toitenupu valgusti põlema. Täna hommikul esimest korda käima lükates läks põlema, kuid edasiistel katsetel üldse mitte. Kaabliühendused on korras, kõik üleliigsed seadmed on lahti ühendatud. Hetkel on ühendatud ainult prose, ram ja integreeritud video - ja ikka ei mingit elumärki.

Toites viga ei ole, sest ühendasin järgi töötava toite, kuid miski sellest ei muutunud. Kui eemaldasin rami üldse ära, siis piiksusid kuulda ei ole.

Kuna toitenupu tuluke samuti ei põle ning emaplaat piiksu ei tee, siis oletan, et protsessor ei ole läbi. Seega olen vist emaplaadist ilma ... :(

Enne, kui emaplaadi taaskasutusse viskan, on ehk kellegil veel ideid, mida võiks proovida.

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Arvuti ei käivitu.
PostitusPostitatud: 08 Apr 2011, 20:43 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Üks võmalus oleks korra kuuma anda praeahjus 190c 15 minutit.

Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Apr 2011, 22:29 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tänan sooja soovituse eest!

Vaatasin emaplaati Asrock A780LM-S -> http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A780LM-S

Minu AM2+ prose peaks sellele peale minema. :) Patarei ja CMOS on ainult väga halva koha peal.

Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Apr 2011, 12:01 
Eemal
Tegija

Käivituse ajal proovi emaplaadile kerget survet avaldad füüsiliselt (loe painutada) Mul mingi emme töötab juba 5a paberitükk 1 nurga all ja kui ära võtad on täitsa pime:)

Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Apr 2011, 16:53 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Garantii ei ole sellel? Üsna värske asi minu mäletamist mööda.
Vaata prose ümber kondekaid, kas punnis ei ole?

Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Apr 2011, 16:44 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Vaatan garantii asja üle. Kui on aasta, on see läbi, kui kaks, siis vist mitte. Üritan leida tsekke ...

Emaplaadi uurisin põhjalikult läbi ja kõik kondensaatorid on täiesti korras. BIOSi resetti olen teinud ning arvutit ilma RAMita ka käivitanud, et testida, kas piiksuma hakkab, kuid haudvaikust hoiab ära ainult ventilaatorite vuhin ...

Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Apr 2011, 18:33 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ei saanud emaplaadist asja. Ostsin uue -> http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K10N78D Ainus asi, mille ära unustasin, on printeri port (LPT). Aga ega sellest vanast printerist mul mingit töötegijat ei olnud kah. Aga USB pesasid on õnneks 6. MSI neljast jäi väheks ...

Esimene ehmatus oli, et arvuti ei võtnud pilti ette. Restardiga oli juba korras, kuid seejärel oli probleeme Windowsi bootimisega, sest peale natukest laadimist viskas blue screeni ntfs.sys failiga seoses. Korra proovisin startup repair. Esimest korda pärast seda viskas korra veel blue screeni, kuid siis andis juba safe mode sisenemise võimaluse. Sain Safe mode, installisin draiverid ja siis juba tavarežiimis ka töötas. Millegipärast protsessori draiveri installimisel jäi prose 100% peale tööle ning ta mul pool tundi installis ühte draiverit. Restartimiseks ootas arvuti veerand tundi ja otsustas selle venitamise peale veelkord blue screeni mulle anda. Aga lõpp hea, kõik hea. :)

Nagu ma siin ennem mainisin Asrocki Instant Boot kohta, siis mul läks sellega arvuti tööle 6-7 sekundiga ning Regular Modega läks mõnevõrra kauem. Kuid kokkuvõttes on see täiesti mõttetu asi, sest väljalülitamisel teeb arvuti veelkord restardi.

Erinevalt MSI plaadilt, õnnestus protsessorit 5% klokkidagi (2,844 GHz (2,7 vaikimisi) - rohkem ei lasknud). Hetkel on stabiilne, kuid panen protsessori normaaltakti peale tagasi. AMI bios on, kuid sellel on tohutul hulgal igasuguseid valikuid.

Pilt

Lisaks on nüüdseks kadunud üks müstiline probleem. Nimelt ennem, kui arvuti külmalt käima panin ja tahtsin telekat vaadata, siis TV-tuuner pilti ei näidanud. Ei Windows media center ega hypermeida center. Alles siis sain vaadata, kui ühendasin tv-tuuneri arvuti küljest korraks lahti ja asetasin tagasi. Arvasin, et tarkvara viga, kuid praegu seda probleemi enam pole. :)

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: