Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Arvuti korpuse soovitus.
PostitusPostitatud: 14 Jaan 2014, 14:01 
Eemal
Tegija

Keegi viitsib head korpus soovitada mis on hästi vaikne. Arvuti ise vaikne praegu aga jahutus kehvake. Oleks vaja arvuti korpus mis on piisavalt suur kuna plaanis lähiajal AMD R9/R8 kaart osta ja need ikka suured. Korpusel ei tohi olla mingit ventilaatori kontrollerid kuna plaan osta noiseblockers ventilaatorid ja panna otse emaplaadi külge. Ise olen vaadanud aga ei leia. Kontrolleritega ja ventikatega pole midagi teha kuna naguni lähevad prügimäele siis. Ühesõnaga vaja korpus mis piisavalt suur, et ikka saaks asju juurde pana tulevikus ja anti vibratsioon kõvaketta/lugeja pesadega. Korpus võiks olla ainult ventilaatori kohtadega aga need võiksid mitte olla.

Arvuti praegune konf.
Intel Core i5-4570
4 x 4gb Kingston DDR3 HyperX Black 1600MHz CL9
Intel® Desktop Board DH87MC
XFX 5830 1gb VGA > tuleb suurem ja võimsam kaart
Seagate SSHD 1TB > tuleb juurde kõvakettad
850W Corsair RM850 PSU

Praegu Idles isegi peab olema korpus lahti olema muidu temp ikka 50> C
Varem oli ok aga peale toiteka vahetust nüüd kõrge. Corsair RM850 on Zero RPM mode ja alles kui load üle 40% toitekale siis hakkab ventikas ültse tööle. Vana toitekaga ei olnud seda jama, et pidi hoidma korpus lahti kui ikka mängid vms kuna seal jahutas ise end vist. Uus vist annab kummust korpusese.

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Arvuti korpuse soovitus.
PostitusPostitatud: 21 Jaan 2014, 01:22 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Soovitan osta korralik jahutus. Mul on i5-2400 ja masin on väga vaikne ja arvutile koormustesti rakendades ei tee praktiliselt teist häältki. Natukene on kuulda, et vendid võtavad tuure üles, aga siiski vaikne.

Kastide sügavus on vist standardne. Kui omal selle jahutuse ostsin, siis kuna korpuse sees oli prose jahutuse jaoks vastav neljakandiline toru moodi asjandus, pidin selle eemaldama, kuna jahutus suunab õhu hoopis korpuse tagumisest august välja. Korpuse ostmisel vaata, mis su emaplaadi mõõtmed on ning võta sellest suurem.

Kõvaketaste raginat vist aitab vähendada mingid puksid vms, enda korpuses tekitab justnimelt kõvaketas kõige kõvemat häält. Õnneks süsteem on SSD-l ja arvuti pöördub HDD-le üsna harva.

Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Jaan 2014, 13:53 
Eemal
Tegija

LiivaneLord kirjutas:
Soovitan osta korralik jahutus. Mul on i5-2400 ja masin on väga vaikne ja arvutile koormustesti rakendades ei tee praktiliselt teist häältki. Natukene on kuulda, et vendid võtavad tuure üles, aga siiski vaikne.

Kastide sügavus on vist standardne. Kui omal selle jahutuse ostsin, siis kuna korpuse sees oli prose jahutuse jaoks vastav neljakandiline toru moodi asjandus, pidin selle eemaldama, kuna jahutus suunab õhu hoopis korpuse tagumisest august välja. Korpuse ostmisel vaata, mis su emaplaadi mõõtmed on ning võta sellest suurem.

Kõvaketaste raginat vist aitab vähendada mingid puksid vms, enda korpuses tekitab justnimelt kõvaketas kõige kõvemat häält. Õnneks süsteem on SSD-l ja arvuti pöördub HDD-le üsna harva.

Kahjuks on mul mure sees kuuma õhuga. Prosa ise on niisama 28-32 ja mängides max 52 c umbes. Mul näitab just SIO andur mis ma olen aru sanud üldine kuumus. Käiga katsudes on korpuses tõesti õhk kuum. Viga ikka korpuses jahutuses. Ise kahtlustan eriti toitekat, sest ta läheb ikka kuumaks mängides ja ventikas nagu ma räägin ei hakka tööle tal. Toitekas ise 850W ja ventikas peaks tööle hakkama alles kui koormus üle 40% aga mul uue gen. juppid (v.a kaart) mis vist ei võttagi voolu eriti ja see 40% ei sa täis ja ta ei lähegi tööle isegi mängides. Annab vist kogu kuuma õhu korpusese.

Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Jaan 2014, 12:51 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Mina pakuks lahenduseks, et uuel korpusel asuks toiteplok all siis ei imeks korpus kuuma õhku sisse.

Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Jaan 2014, 15:24 
Eemal
Juhendaja

AngelFIRE kirjutas:
Kahjuks on mul mure sees kuuma õhuga. Prosa ise on niisama 28-32 ja mängides max 52 c umbes. Mul näitab just SIO andur mis ma olen aru sanud üldine kuumus. Käiga katsudes on korpuses tõesti õhk kuum. Viga ikka korpuses jahutuses. Ise kahtlustan eriti toitekat, sest ta läheb ikka kuumaks mängides ja ventikas nagu ma räägin ei hakka tööle tal. Toitekas ise 850W ja ventikas peaks tööle hakkama alles kui koormus üle 40% aga mul uue gen. juppid (v.a kaart) mis vist ei võttagi voolu eriti ja see 40% ei sa täis ja ta ei lähegi tööle isegi mängides. Annab vist kogu kuuma õhu korpusese.
Heips!
SIO andur näitab sul ilmselt lõunasilla(SouthBridge) temperatuuri. Kaasaegsed SIO(Super Input/Output) kontrollerid integreeritakse lõunasilla kiipidesse ning üldjuhul viimasele ei paigaldata aktiivset(ventilaatoriga) jahutust. Mõnel lõunasillal on väheldane passiivjahutus(radiaator), mõnel pole sedagi. Ja nii nad siis kuumenevadki, kuna tegelevad üpris aktiivselt kõikvõimalike seadmete haldamisega.
Kui korpuses kuumaks läheb, tuleb siiski (lisa-)ventilaatoreid kasutada. Väidad, et toite vent hakkab tööle koormuse, mitte temperatuuri peale. See aga on üpriski riskantne lahendus ja mina soovitaksin siiski toiteka vendi temperatuuri peale "ümber konstrueerida" ;)
Võta kasutusele mõni ventilaatori kontroller ja ühenda see toiteka ventilaatori külge. Neid kontrollereid on kahte tüüpi - manuaalselt ja automaatselt reguleeritavad. Manuaalse puhul kruvid ise ventika pöördeid vajaliku temperatuuri saavutamiseks, automaatsel on andur(termotakisti), mis vastavalt temperatuuri muutusele ventika pöördeid suurendab-vähendab. Päris passivi ma toitekat siiski ei laseks - pole ta tervisele eriti kasulik. Ja ühtlasi oleks kasu kahepoolne - toitekale tervislikum ja ka korpuses alaneb temperatuur.
Ka lõunasillale paigaldaksin (lisa-)ventilaatori või juhiks kuidagi jaheda õhuvoolu temani. Suurema jahutuspinnaga radiaatori paigaldamine oleks ka variant :roll:

Mul on oma arvuti protsessori jahutus termotakistiga ventilaatorile üles ehitatud - idle temp on ~20...22 kraadi ja ventikas teeb ~350 pööret minutis, full load'i puhul aga on (max)temp ~49 kraadi ja vent teeb ~1200 pööret minutis. Idle puhul pole ventikat kuulda, full load'i puhul on kuulda vaid kerget sahinat(umbes 1m kauguselt). Toite vent teeb samuti ~300...400 rpm ja on praktiliselt kuuldamatu. Lõunasillale sai suurem (passiiv-)radikas paigaldatud ja selle temp on 47 kraadi(enne seda oli >60 kraadi). Pole vist vaja mainida, et tegu on 12sm ventilaatoritega ;)
Üldiselt ongi arvutis kõige kuumemad komponendid lõunasild(~47) ja kõvaketas(~43 kraadi).

Samal, temperatuuri-kontrolleriga automaat-regulaatori põhimõttel on üles ehitatud ka minu kodune õhk-kütte süsteem - mida kõrgem on kamina ümbruse õhk, seda nobedamalt ventilaator sooja õhku tubadesse puhub. Ja isegi täispööretel on ventilaatorit kuulda vaid kamina ees istudes(~1,5m).

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Jaan 2014, 14:07 
Eemal
Tegija

Nii vaatasin enda emaplaadi kasutamisjuhendid ja seal kirjas, et haldab kõik Intel H87 kiip ja kirjas nii selle kohta: Intel H87 Express Chipset with Direct Media Interface (DMI) interconnect provides interfaces to the processor and USB, SATA, LPC, LAN, and PCI Express. The Intel H87 Express Chipset is a centralized controller for the board’s I/O paths (leht 15 diagram näitab sama). Peaks olema see mida sa mõtled. Sellel on passiv jahutus peal ja see näitab 34C. Ei sa olla järelikult ikka selle viga. Kõige imelikum, et isegi kasutamisjuhendis selle kohta midagi pole kirjas. http://www.intel.com/support/motherboar ... 034224.htm siin näeb kasutamisjuhendid ja lehe 32 järgi polegi siukest andurit emaplaadil. Vaatasin emaplaadi ja rohkem küll seal midagi ei leia. Aida64 näitab selle nimeks lihtsalt motherboard. Pilt

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Jaan 2014, 18:43 
Eemal
Juhendaja

AngelFIRE kirjutas:
Nii vaatasin enda emaplaadi kasutamisjuhendid ja seal kirjas, et haldab kõike Intel H87 kiibistik... Sellel on passiv jahutus peal ja näitab 34C...
No aga siis on ju hästi, vähemasti emaplaadiga :)I

Ja kui toiteka tootja väitel ventikas alla 40% koormuse tööle hakkama ei pea, siis ei tohiks temperatuur talle ka midagi halba teha. Samas väidab tootja, et kasutajal on võimalik ventilaatorit ikkagi juhtida ning tööle panna ka alla 40% koormusega. Sul seda vidinat -> Corsair Digital Bridge or a Corsair Link Cooling Node toitekaga kaasas polnud :?: :roll: Mina saan aru, et sellega on võimalik tarkvaraliselt juhtida toite ventika pöördeid, näha prose(või muu seadme) temperatuuri ja hetkel kasutatavat voolu +12V siinil.

Kui seda vidinat pole, soetada ei kavatse ja korpuses valitsev temperatuur sind ikkagi murelikuks teeb, siis soovitaksin paigaldada automaat- või käsijuhtimisega lisajahutus. Mina isiklikult eelistaksin automaatikat ja see toiteka ventilaatorit juhtima panna ja/või on olemas ka 12sm termotakistiga ventilaatorid, ntx SEE. Paigaldaksin selle toitekasse, kuna seal temperatuur ilmselt kõige kõrgem. Ventika tööpinge(+12V) võtaksin suvalisest MOLEXist vastava üleminekuga, kuna toitekas olev pistik lülitub sisse suure koormuse, mitte temperatuuri tõusu peale. Termotakisti/-andur on 40sm juhtme otsas ja seda saab paigaldada kuhu soovid või vajadus on. Osadel on termoandur lausa ventika küljes, mis on veelgi paremad toitekasse paigaldamiseks - ei mingeid pikki juhtmeid, vaja vaid leida ventika jaoks toide ;)
Tehnilist infot ka:
Summary:
The ARCTIC F TC is a temperature controlled case fan, keeping your computer temperature at optimal level without any further setup or monitoring. The ARCTIC F TC controls its speed by itself. Thanks to the temperature sensor, all you need to do is to install the fan. No further adjustments or setup is required. The fan controller is set to keep the temperature between 32°C and 38°C. When the temperature is below 32°C, the fan spins slowly and silently. If the temperature continues to rise, the fan speed will increase to deliver maximum airflow, and in turn cooling the PC more efficiently. Equipped with nine blades to efficiently create high airflow and static pressure, the ARCTIC F TC fan is perfect for PC case ventilation. Additionally, the fluid dynamic bearing extends the service life of the fan. The temperature sensor of the fan is installed on a 40cm cable. This gives you great flexibility to install the sensor in a spot that emits most heat. Ideally the sensor is installed at the top of the PC case, since the temperature is highest in this area. Also the fan can be installed as either as intake or out take.

Features:
40cm long temperature sensor for accurate fan speed control
Cable can be positioned in wherever necessary
Extremely quiet
High airflow and static pressure
Low Noise Impeller
Fluid dynamic bearing extends service life

Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Jaan 2014, 12:58 
Eemal
Tegija

Ei olnud seda asja jah kaasas. Seda peab vist eraldi ostma. Hmm siukest ventikad pole isegi kuulnud aga thx soovituse eest Hashi. See tundub hea lahendus kui ise reguleerib end. Ise see pärast stock ei tahtnudki korpused osta kuna nendel on enamustel käsitsi reguleerivad kontrollerid. Endale ka meeldib automaatika. Eks tellin ära vaatan mis saab siis.

Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Jaan 2014, 12:58 
Eemal
Juhendaja

AngelFIRE kirjutas:
...Hmm siukestest ventikatest pole isegi kuulnud... See tundub hea lahendus kui ise reguleerib end... Endale ka meeldib automaatika.
Ei pea just seda tellima. Nagu juba mainisin, on olemas ka nn sisse-ehitatud anduriga ventilaatoreid(NÄIDE). Mina oles selliseid kohanud üpris mitmete korpuste jahutus-süsteemides.
Seda on väga mugav toitekasse paigaldada, kuna puuduvad segavad pikad anduri-juhtmed, kuid ventika toitmimiseks peab leidma teise võimaluse, kui toitekal originaalis mõeldud on. Seda võib/saab teha kas välise MOLEX-i pistikust üleminekuga 12V väljavõtte abil või toiteka seest leida need 12V ja ühendada ventika juhtmetele/klemmidele/pistikusse (punane + ja must -). Kollast juhet, kui see olemas on, ei kasuta - see on ventika pöörete andur regulaatori või turvasüsteemi jaoks. Edu :)

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: