Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Arvuti toitesüsteem - seadmetele jääb toide alles.
PostitusPostitatud: 21 Sept 2010, 18:56 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Raske on lahterdada antud teemat probleemiks või probleemi lahenduseks. Pigem ootaks väikest tagasisidet kasutajate arvuti käitumisest.

Ühesõnaga kui arvuti välja lülitasin, siis Windows lülitus välja ja arvuti power nupu indikaator kustus, ventilaatorid jäid seisma ning arvuti oli väljas. Kuid toide jäi alles PS2 klaviatuurile ja hiirele. Samuti kui jätsin arvuti külge MP3 pleieri ning kui eemaldasin selle siis, kui arvuti oli välja lülitunud, siis pleier tuvastas selle ning lülitus sisse (ennem arvuti küljest eemaldamist oli pleier välja lülitunud).

Selline olukord oli mu eelmise arvutiga (plaat 945GCM5-F V2), kuid ka uuemaga (plaat K9A2GM V2). Eelmise arvuti kohta küsisin selle poe müüjalt, kust arvuti ostsin, et kas seda saab keelata, kuid öeldi, et see on normaalne.

Nüüd aga kuna probleemi ei olnud, ei tundnud sellest ka puudust, kui ühtäkki meenus, et alles selle aasta kevadel oli see probleem, et toide jäi klaviatuurile ja hiirele alles. Kuid järsku mingil hetkel selline olukord kadus ära.

Uue emaplaadi ja toite ostsin möödunud aasta lõpus. Toiteks on Codegen 400x ATX 2.03 (P4) 400W.

Kuna ma täpselt ei oska viia asjaolusid kokku, siis umbes juunikuust paigaldasin arvutisse Win 7 ja hakkasin seda kasutama (ennem oli Vista). BIOSi uuenduse tegin umbes juulikuus, ennem seda tegin BIOSi uuenduse märtsis umbes. Ning asjaolud muutusid kuskil mai-juunikuus.

Kalender kalendriks, kuid eelkõige huvitaks mind, kuidas teistel kasutajatel on tagatud arvuti toide pärast arvuti väljalülitamist? Äkki hakkab hoopis minu toitekas läbi minema.

Suht müstiline olukord minu jaoks. :S

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Arvuti toitesüsteem - seadmetele jääb toide alles.
PostitusPostitatud: 21 Sept 2010, 19:31 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Selline olukord on mul vana Compaq Evo arvutiga, ps2 hiir ja klaviatuur jäävad aktiivseks kui neid torkida, siis ei juhtu midagi.

Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Sept 2010, 19:34 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Võibolla keegi "üleval" kuulis minu salasoovi ja tegi imet ... :P :D

Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Sept 2010, 20:14 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Ole õnnelik ,et su ps2 klaver ja hiir süüa saavad. Kunagi oli mul vigane emaplaat, mis PS2 pordile süüa ei andnud. Paranduseks oli toite tee üle vaatamine ja ühe jublaka vahetus ( jupi sain teiselt emaplaadilt).
Kas sa siis ei teadnudki ,et emaplaat jääb arvuti sulgedes voolu alla? See on normaalne (seda vajatakse Wake-of lan ja muu ärkamise jaoks). Aga PS2 toitmine on emaplaadi probleem ja selle vastu aitab kõige kergemini saba seinast eemaldamine. (mul on lülitiga pikendusjuhe sellejaoks).
Kui USB peal on ka toide, siis ole õnnelik! Sa ei pea soetama eraldi Adapterit ,et saada 220V-st 4,5V (vist) kätte. ( vajalik MP3-e ja muude vidinate laadimiseks)

Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Sept 2010, 21:28 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Olen õnnelik, et mu PS2 klaviatuur ja hiir saavad süüa siis, kui ma neile seda annan. Emaplaat vigane ei ole (vähemalt loodan).

Oletasin, et emaplaadil on vool, aga kui arvuti on välja lülitatud, siis eeldan, et emaplaat tõmbab juhtme välja kõigilt oma alamseadmetelt. Wake-of ei kasuta ning Wake-on on Power button. :P

Olen õnnelik, et ka USB on vabastatud voolust, sest arvuti töötab päevas piisavalt kaua, et saaks laadida ära kõikvõimalikud vidinad.

Samas aga äkki seda asja näpitakse BIOSist? Ei ole nagu BIOSit üldse näppinud, kuid peaks vist üle vaatama, mis seal veel on. :P

Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Sept 2010, 14:59 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Olen õnnelik, et mu PS2 klaviatuur ja hiir saavad süüa siis, kui ma neile seda annan. Emaplaat vigane ei ole (vähemalt loodan).

Oletasin, et emaplaadil on vool, aga kui arvuti on välja lülitatud, siis eeldan, et emaplaat tõmbab juhtme välja kõigilt oma alamseadmetelt. Wake-of ei kasuta ning Wake-on on Power button. :P

Olen õnnelik, et ka USB on vabastatud voolust, sest arvuti töötab päevas piisavalt kaua, et saaks laadida ära kõikvõimalikud vidinad.

Samas aga äkki seda asja näpitakse BIOSist? Ei ole nagu BIOSit üldse näppinud, kuid peaks vist üle vaatama, mis seal veel on. :P

vaata enmaplaadi manuali, osadel plaatidel käib jumperi ümbertõstmisega power off vool

Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Sept 2010, 17:36 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Manualis ei ole midagi selle kohta kirjas -> http://global.msi.eu/index.php?func=dow ... od_no=1430 Ja emaplaadil ei ole ma ühtegi jumperit ümber tõstnud, v.a CMOS jumper. Ja seegi on õiges asendis, sest vastasel juhul läheksid peale igat restarti BIOSi sätted defaulti. Ja pealegi ei ole emaplaadil ühtegi vaba jumperit ning seega selle võib välistada.

Oletatavasti saab muuta toitesuvandeid muuta BIOS'ist ja vaikimisi on sätted nii:

Pilt

Ja kui muuta ka nii, siis miski ei muutu:

Pilt

Ainult ühe tähelepaneku tegin, et kui Restore on ac power loss=Last state ja kui arvuti välja lülitan ning toite järelt ära võtan ja uuesti tagasi panen, siis arvuti sisse ei lülitud, kuid hiir saab voolu. Ja kui selle panin On, siis muidugi hakkab arvuti tööle, kui toide on taastunud.

Power Off button valikud on Power off ja Suspend. Ka Suspend midagi ei muutnud.

Tundub, et BIOSi sätted ei rakendu ... :S

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: