Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: arvuti uimane
PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 00:10 
Eemal
Aktiivne huviline

Hei!
Ja siit tuleb hulk rumalaid küsimusi! Eeh, pole lihtne olla plont!:D
Tirisin kunagi sidebar'le selle CPU ja RAM näidiku. Sisselülitades on RAM ca 70%, kui mõned lehed netis (3-5 max) ka avan, siis on RAM näit enamus aega ca 90%. Kas see on normaalne? Või peaks sellega midagi ette võtma?
Küsin seepärast, et arvuti muutub aeglasemaks, kui 90-le läheneb. Ok, netiühendus pole ka just ülearu kiire, aga võtsin Kõu, et oleks mugav kaasas vedada (püsiühendusega võrreldes ikka jupp aeglasem). Olen vaadanud programmide graafikuid, et millal nad ise toimetavad - need ka ei tööta sel ajal! Aga kui mõni käima läheb, siis on veel uimasem.
Arvuti ise täis ei ole - C kettal ruumi rohkem, kui kasutatud. D on küll suht täis - 1,45 GB vaba 5,43-st, aga ma ei tea, kas see loeb :oops: Viirusi otsitud mitme asjaga - saagiks mõned küpsised. Ketast korrastatud-puhastatud. Mõistus otsas!:) Ah jaa, panin siit leitud soovituste järgi kinni osad service'd ka.
On see RAM üldse põhjus, et uimane või siis asi pigem netiühenduses? Kui on põhjus arvutis, siis palun-palun-palun hästi lihtsas keeles juhendeid, mis võiks aidata:D :oops:

Profiil  

Teema pealkiri: Re: arvuti uimane
PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 00:22 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kui RAM on 90%, siis on see vägagi täis. Isegi 70% on palju. Üldiselt, kui mingeid suuri programme avatud ei ole, peaks see jääma kuni 50% peale.

Aga sul võibolla närib ka uss kuskil mõnda auku sisse ... :P :D

Palju sul RAMi on üldse? Ja kõvakettal peaks ka mõni giga ikka vähemalt vaba olema.

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 00:35 
Eemal
Aktiivne huviline

C kettal palju kasutatud jah? No..põmst vähe mu arust - ma lasin maha igasugu asju, mis närvidele käisid (st millega mu arust midagi teha polnud) ja praegu on 81,8 vaba 106-st. Natuke peaks ruumi olema ju:)
Neid ussikesi ma olen otsinud mitme asjaga, aga jus ei suuda leida või ma ei tea, mis värk on.
AVG on pidevalt valvel, arvutil endal on Defender ja tulemüür, siis olen vahepeal hoidnud Spybot(? oli mingi selline vist?), eile tirisin Vipre foorumlaste soovitusel - eile skännis väga vahvalt, kiire ja ei koormanud nagu ära. Leidis mõned küpsised. Aga täna, kui tahtis uuesti skännima hakata, jooksis arvuti kinni - miski ei liikunud ja ventikas töötas lakkamatult. Isegi kell jäi seisma :D Mõtlesin, et pole hea ja lülitasin välja. Ei julge nagu uuesti proovida ka :)
Äkki on ületurvatud? :lol:

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 00:41 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Tundub küll viiruse moodi olema, kõige kindlam on ketas puhtaks ja Windows uuesti installeerida.

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 00:49 
Eemal
Aktiivne huviline

Õu nõu! :shock: Aga kas siis sellist "riista" pole, millega saaks teada, et on siis v pole? Need olemasolevad väidavad, et kõik on vägev ja korras.
Appi, ma ei oskagi seda puhtaks ja uuesti laadimist teha ju! :lol: Oi-oi...ma ei teinud ju ketast ka, kui tõin arvuti koju.. Nüüd vist, kui on viirus, pole vist hea mõte teda paljundada koopia tegemisega :)
Noh, aga samas - see on jumala kaua juba nii! Mis selle ajaga oleks pidanud juhtuma?

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 00:58 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Peale värsket Vista installi lendab iga linnuke nagu lennuk. Kui reisijaid palju peale tuleb, siis on asjad palju teistmoodi.

Aga mis on sinu arvuti konf?

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 00:59 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 01:03 
Eemal
Aktiivne huviline

:oops: ma ju räägin, et plont pole lihtne olla - kust ma seda konf-i vaatan?

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 01:11 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Väga lihtne - eeldan, et sul on ikka CCleaner olemas (kui ei ole, siis kindlasti tõmba ja kasuta ka seda) ja kui selle käima paned, siis kohe akna ülaosas näitab kogu olulise info ära. See info kirjuta ka siia.

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 01:24 
Eemal
Aktiivne huviline

mnjaa, mul on Disk Cleanup, aga see küsib kenasti, et kumba ketast koristame? ja kõik :lol: Kus veel näeb? Mingi asi kindlasti on kust leiab, aga ma ise ei tea kus :D

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 01:27 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma just seletasin.

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 01:33 
Eemal
Aktiivne huviline

Seletasid tõesti! Aga kui ma selle käima lükkan, siis tekib aknake ja seal on ülaosas kirjutatud:
Disk Cleanup: Drive Selection
ja edasi: select drive you want to clean up.
Drives:
ja siis tuleb 2 valikut: kas C või HP_RECOVERY (D;)
Kõik! Sellepärast ma küsin uuesti.

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 01:43 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma ei mõista, millest jutt. Igatahes peab olema sedasi:
Pilt

Ja uusima CCleaneri saad http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 10:40 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Helista ühele pastiga poisile ja ta on arvatavasti nõus sind hädast välja päästma.
Esimene kord windowsit peale panna on raske, siis kui sa eeltööd ei tee.
Tegelikkuses selle win-i peale laskmine pole üldse raske ,aga edasi mis seal on..... Võib juhtuda ,et jääd suluseisu, ehk neti kaardit ei tuvastatta ära ja siis ei saa ju üldse asja uurida. Ma olen sellisteks juhtudeks võtnud Linux Livecd plaadi kaasa ,et siis ühe masina korral saaks midagigi uurida.

Aga no üks asi mida võiksid teha. Kas sa defragentimist oled teinud? Puhastades tekidad kettale tüjasid aukusid, kuhu win tahab failijuppe salvestada. Need augud ei ole alati järjest vaid on ketta peal laiali. Nendesse aukudesse surumine ja juppi viisi faili lugemine teeb su arvuti aeglaseks, seega kasuta näiteks Auslogic Disk Defragmenterit ja võid ka Registri defragi ka teha. nende kage programmi lallalaadimis lingid: http://www.auslogics.com/en/downloads/d ... -setup.exe http://www.auslogics.com/en/downloads/r ... -setup.exe

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 20:13 
Eemal
Aktiivne huviline

No nii! :) Pusisin siin oma peaga targemate soovituste järgi :lol:

Tõmbasin CCleaneri, et confi teada saada :D
Ja see on: MS Windows Vista Home Premium SP2 Genuine Intel CPU T2050 @ 1,6GHz, 1,06GB RAM, Mobile Intel 945GM Express Chipset Family.

Panin CCleaneri tööle ka (kuigi Disk Cleanupi juba kasutasin) - leidis koristamist küll.

Defragmentimist olen teinud arvutis olnud Disk Defragmenteriga ja Ultimate Defragiga. C kettal on vaba ruumi ka 80GB, D peal ca 1,5GB.

Pahalasi otsisin AVG-ga, Defender ja tulemüür on, pluss tõmbasin Malwarebytes* Anti-Malware - ei midagi! (ainus, mis aegajalt reageerib, on tegelt AVG - teavitab aegajalt, et sai küpsise kätte)

Siit leitud info põhjal lülitasin välja mittevajalikud serviced.

Pärast kõike seda on sisselülitades RAM 80% peal! :roll: No mis värk on sellega?! Mis seda mälu siis sööb?

Nii - mis ma nüüd peaksin tegema? Kas viskan kohe ära või annab midagi teha? :D

Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Okt 2009, 21:12 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Nii. Vajutage klavjatuuril Ctrl+Shift+Esc. (Avaneb task manager). Sealt valige processes
Avaneb järgmine pilt:
Pilt
Edasi siis klikake: "Show processes from all users"
Avanevas diagooglis klikake YES. Nüüd tehke aken suureks, kasutades üleval paremal serval olevat ruutu.
Lisaks nüüd vajutage Memory ,nii et suuremad arvud oleksid üleval ja suurus väheneks ülevalt alla.
Edasi klikake Start ja sealt kirjutage Snipping tool. Edasised juhised saate MS ametlikust toest:
Maakeelne: http://windows.microsoft.com/et-ee/wind ... reen-shots
Ingliskeelne: http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... reen-shots
Salvestad ära ja kerid alla kus saad upload.ee vahendusel pildi üles laadida.
Kasuta BB-koodi mille funksioon on: Pisipilt viitega originaalpildile (kohe esimene kood).
Ja kopeeri see kood siia postitusse :).
Kui hakkama saad ,siis meil on teada mis sul arvuti resursse õgib.

Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Okt 2009, 00:22 
Eemal
Aktiivne huviline

:shock: :lol: piinlik lugu, aga mu snipping tool on kaotsi läinud! :lol: Kas keegi ei ole näinud mu kadunud tööriistu kusagil? :lol:
Ühesõnaga - ei leia start menüü alt Snipping Tool'i. Vaatasin siis järgi, et kus ta pesitsema peaks paberite järgi - Accessorites! Teen lahti Accessories - ei ole asja olemaski! :D Ei tea, mis juhtus või kas oligi üldse.
Aga Task Manger väidab, et kõige rohkem tarbib mälu internet explorer - 150000K (kusjuures 2 tab-i lahti), 2.auhinnalisel kohal on svchost.exe - ca 39000K (seda svchost.exe't on mitmeid kordi kasutajaga system, siis mitu korda "local" ja network, igal muidugi erinev K-de arv taga, 1000-8000K), siis tulevad Sidebar ja Windows Explorer, kumbki kuni 15000K. Ja RAM näitab 72%.

Aga tänud kõigile, kes reageerisid! Peab vist jah patsiga poisi juurde minema, saab rutem, aga no omal oli ka huvitav, et äkki saab ikka ise jagu targemate abiga. Aga hariduse puudus annab tunda, tööriistad kadunud - kaua võib! :lol:

Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Okt 2009, 00:31 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Vaene Aivar Riisalu ... :(

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Okt 2009, 09:38 
Eemal
Juhendaja