Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Arvuti viskab vahel arva musta pildi ette
PostitusPostitatud: 07 Mär 2015, 16:53 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Probleem on nii võrd kummaline, et enam ise ei oska lahendust otsida.
Vahest viskab arvuti musta pildi ette. Samas vaatan, et kokku pole nagu arvuti või Windows jooksnud, kuna kettalugemis tuluke vilgub korrapäratult ehk siis ketas on töös.
Lisaks ei anna Windows mingit veateadet ega ei esine ka errorit. Register on puhas. Ainult mis näha on arvuti välja lülitus ehk toimus restar, mille ma ise tegin, seda kuvab. Infot, mis põhjustab musta pilti viskamist puudub.

Minu lauaarvuti andmed
Emaplaat: MSI B85-G43 GAMING
Videokaart: MSI AMD Radeon R7 260X 2GB GDDR5
Protsessor: Intel Core i3-4130 dual core 3,40
RAM: Crucial 4GB DDR3 Ballistix DIMM + 4GB Crucial DDR3 Kokku: 8GB
SSD OP: Samsung 840 Pro 128GB
HDD ARHIIV: WD SATA 1TB 6GB/S 64MB/WD10EZRX WDC
Op: Windows 8.1 Pro 64bit

Lisaks mainin, et graafikakaardile tuleb iga kuu mõni uuendus. Ja olen siin tähelepanud, et mõne uuendusega pole seda probleemi esinenud. Nüüd paarpäeva tagasi tuli graafikakaardi uuendus.
Võimalik, et AMD tarkvara probleem vist :!: :?: :!: Mõistus otsas! :roll:

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Arvuti viskab vahel arva musta pildi ette
PostitusPostitatud: 09 Mär 2015, 12:55 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Mis siin ikka pikalt mõelda. Eemalda videokaardi tarkvara, tee restart ja installi mõni vanem ja vaata, mis teeb siis pikemat aega.

Mul kaks eelmist videokaarti ka ei sallinud uuemaid draivereid.

Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Mär 2015, 01:07 
Eemal
Tegija

Viga on amd zero power modes. Videokaart ei lähe tööle lihtsalt. Endal oli sama viga amd r280-ga. Teatud amd driver teeb seda jah. Proovi kõige uuem installida. Teine võimalus jätta kaart midagi töötlema :D

Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2015, 13:18 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Kokkuvõttes võiks öelda, et AMD peaks selle probleemi endal ära lahendama. Võimalus on see, et kui nüüd see kuu lõpp tuleb uus uuendus ja sellega videokaart töötab peaks draiveri uuenduse pakkumise ära keelama.
Muidugi mul selle vastu midagi ei ole, kui kuuldata muusikat ja ühel hetkel videokaart seiskub :D
Aga SSD andmekandjatele selline resa tegemine ei pidavat meeldima :P

Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Mär 2015, 18:42 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Arvestades tänapäevast 0-power suunda, siis vaevalt keegi sul seda tarkvaraliselt ära lahendab. Pigem keeratakse "kraani" aina koomamale. Soovitan kasutada originaaldraiverit, mis plaadiga tuli.

EDIT: Kas see 0 power mode eeldab mingi amd tarkvara töötamist? Igasugune videokaardi tarkvara töötamine on mul ära keelatud, kuna see võib rakendada mängudele oma suva järgi vaikimisi seaded. GTA IV-ga ragistasin ajusid, miks mängusisesed muudatused ei rakendu. Selgus, et CCC töötas ja pani sunniviisiliselt oma seaded mängule peale mida muuta ei lubanud.

Mis puudutab SSD-d, siis pole küll kuulnud, et restardid midagi sellele teevad. SSD sektoritel on kirjutuskordade arv. Kui SSD-d puupüsti täis ei topita ning igapäevaselt tohutul hulgal andmekirjutamisi ei toimu, siis töötab SSD väga hästi.

Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Mär 2015, 19:10 
Eemal
Tegija

LiivaneLord kirjutas:
Arvestades tänapäevast 0-power suunda, siis vaevalt keegi sul seda tarkvaraliselt ära lahendab. Pigem keeratakse "kraani" aina koomamale. Soovitan kasutada originaaldraiverit, mis plaadiga tuli.

EDIT: Kas see 0 power mode eeldab mingi amd tarkvara töötamist? Igasugune videokaardi tarkvara töötamine on mul ära keelatud, kuna see võib rakendada mängudele oma suva järgi vaikimisi seaded. GTA IV-ga ragistasin ajusid, miks mängusisesed muudatused ei rakendu. Selgus, et CCC töötas ja pani sunniviisiliselt oma seaded mängule peale mida muuta ei lubanud.

Mis puudutab SSD-d, siis pole küll kuulnud, et restardid midagi sellele teevad. SSD sektoritel on kirjutuskordade arv. Kui SSD-d puupüsti täis ei topita ning igapäevaselt tohutul hulgal andmekirjutamisi ei toimu, siis töötab SSD väga hästi.

ZeroPower mode tuleb AMD draiveriga kaasa. CCC mina ei leia vähemalt mingit võimalust välja lülitada. Endal lahenes mure uute draiveri paigaldusega. Mõtte on sellest, et kaart kui ei ole video töötlus läheb nn magama ja säästab voolu.

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: