Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 86 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti protsessorite temperatuur (⁰C, ⁰F)
PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 12:31 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Everest näiteks on üks. Ja arvan, et tasuta programm SIW peaks ka temperatuure näitama. :)

Speedfan http://www.almico.com/speedfan.php näitab temperatuure ja ventilaatorite kiiruseid ning infot kõvaketaste kohta. BIOS alati abiks kui enam Windowsi ei saa :wink: .

tudiludi kirjutas:
Poest mine osta termopastat, seda paned paar tilka protsessori ja jahutuse vahele. Mitte mingil juhul ära pane seda protsessori valele küljele, kus on klemmid, vaid välimisele küljele ikka. Ja vana kuivanud pasta võta sealt ettevaatlikult maha. Kuid parem, kui seda teeb sul keegi, kes sellega on varem kokku puutunud.

Nujaa, sai ostetud termopasta ja toppisins seda sinna protsessori ja jahutuse vahele. Arvasingi, et see midagi ei aita enam, protsessor on omadega otsas. BIOS ka lolliks läinud, miinus 65 kraadi näitab CPU temperatuur ja lülitab välja.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 13:46 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Michael kirjutas:
Julm:D mul kui toas 29 kraadi siis CPU mingi 52-54 :D Kõvakettas siis ligi 30-37 kraadi :D

ah mul mingi kamm arvutis :roll: vent ei käi vaikselt praega :roll: korra teed lahti kõik prosed jne puhastad ära paned kokku siis mingi paar päeva vaikne, ja jälle hakkab lärmama :roll: kõvaketas on +15mnega ka mingi 50 kraadi :D see tavaline korra prosa 100 kraadi ka käinud :D viskass pillid kotti vaatan biosist et 98 kraadi :shock: ventikas jäi lampi seisma :D juhtmete liigutamisest asi korras (peaks juhtmeid kontrollima a ei viitsi väga :D

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 14:20 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Peale 100 kraadi paneb arvuti kinni, pealegi see kahjustab protsessorit, mul ainult lülitabki välja, protsessor on läbi kuumenenud vms.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 15:28 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

alter kirjutas:
Peale 100 kraadi paneb arvuti kinni, pealegi see kahjustab protsessorit, mul ainult lülitabki välja, protsessor on läbi kuumenenud vms.

mulviskas ka pildi tasku :D panin mõne ajapärast uuesti tööle , kuulen vent seisab :D õhtul puhastan ventika ära, õhke ei käi väga ribide vahel :S

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 17:02 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Njaah, see on see, kui kobakäpad näpivad protsessorit. :S

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 18:08 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Njaah, see on see, kui kobakäpad näpivad protsessorit. :S

Nojah, ei teadnud, et see termopask :P kuivab ja seda maha ei tohi nühkida. Samas, arvan, et prose juba ennem hakkas otsi andma ja et midagi polnud teha, iseasi palju minu kobakäpad seda protsessi kiirendasid. Igatahes saab proovida nüüd midagi veel ekstreemsemat: kui kaua protsessor ilma ventilaatorita veel töötab [termopastast ja ventilaatorist pole enam kasu] ennem kui läpi põleb.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 18:34 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kle, ära jama. Kui ise ei oska protsessorile korralikult pastat panna, siis lase seda teha kogenumal inimesel.

Ja kas protsessori jahutus on sul üldse kindlalt kinni? Protsessori mahavõtmine on mul tavaliselt paarikümne sekundi töö, aga korralikult tagasi saamiseks kulub vahest ka veerand tundi. Seda seetõttu, et olen ise ka kobakäpp, aga lõpptulemuse tahan korraliku saada. Muidugi tuleb jahutus kohe esimese korraga korralikult prosele peale asetada, sest kui hakata jahutust maha ja peale veel toppima, läheb pasta laiali ja asi ei toimi. Minul on tavaliselt raskendatud just jahutuse kinnituse korralikult kinnitamine. Uuemal prosel on õnneks see asi juba vähe lihtsam, aga kui eriti tähele ei pane, siis võib ikkagi jääda asi pooleldi ripakile ja jahutus seetõttu prose peal kõigub, mis ei ole kohe mitte õige asi.

Ja kui ventilaator hakkab urisema, tuleb see lihtsalt välja vahetada.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 19:13 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Pasta sai pandud ja ventilaator kinni keeratud, aga lihtsalt prose on juba läbi. Tuleb uus emaplaat muretseda ja siis teenindusse viia, et panevad kokku.
Tsiteeri:
Minul on tavaliselt raskendatud just jahutuse kinnituse korralikult kinnitamine.

Need nupud jahuti all surud emaplaadi sisse, teeb mingi naks ja siis on sees. Tuleb keerata need kruvid kinni tugevasti, et enam ei liigu jahuti kruvid emaplaadi peal. Seda sai korduvalt tehtud, ainult kruvid logisesid ja ei tahtnud kinni jääda.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 19:25 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

http://vikerraadio.err.ee/kuularhiiv?saade=25&kid=123
Igal neljapäeval on vikeraadios tehnika teemaline huvitaja.
kahes viisames tehnika teemalises huvitajas on juttu olnud arvuti puhastamisest :)
Päris hää kuulamine ka vabal ajal. Soovitan soojalt. Vahepeal võib kuuldud jutu peale naerda ka.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 19:59 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

valdur55 kirjutas:
http://vikerraadio.err.ee/kuularhiiv?saade=25&kid=123
Igal neljapäeval on vikeraadios tehnika teemaline huvitaja.
kahes viisames tehnika teemalises huvitajas on juttu olnud arvuti puhastamisest :)
Päris hää kuulamine ka vabal ajal. Soovitan soojalt. Vahepeal võib kuuldud jutu peale naerda ka.

Lõpuks ometi leidis keegi ka selle üles.

Viimase loo jutt oli küll selline, et üks algaja arvutikasutaja ei saaks kuidagi hakkama partitsiooni koopia loomisega. Lisaks ei mainitud sõnagi sellest, et kui partitsiooni koopiat luua, ei ole mõttekas sisse jätta süsteemitaastet, sest seda lihtsalt ei ole vaja puhtas süsteemis. Ja kohe peale winni installi tehakse kogu süsteemitaasteprotsent partitsiooni mahust süsteemitaaste alla, mis on äärmiselt mõttetu.

Aga iga kord saab ka midagi uut teada sealt. :)

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 20:21 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Ma huvitajat kuulanud juba eelmise aasta suvest alates.
Kui juba jutt läks tehnoloogilise jutu kuulamise peale, siis kunagi oli Kuku raadios Tehnokratt.
Kui väga hästi otsida, siis leiab vanu tehnokratte netist ka (nt. 2001 aasta oma).
Suvel on hää väljas vana kraami kuulata. Jalutad pargis ja kõrvadesse kostub tehniline jutt + lehtede sahin.

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 21:07 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Mul on 70 kraadi siis kui Ma biosist vaatan kraade... Niiet mängimisel võiksin ma samal ajal ka midagi süüa teha selle arvutiga.

Keegi pelmeene soovib?:D

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 22:24 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Uskumatu on see kui tänapäeva läpakate normaalne temp on 70 kraadi ja mängides tõuseb 96 kraadi!! CPU!!!
Minu arvuti normaalne on kuskil 45-48 ja mängides 50-54 kraadi.
Kas läpaka prosed on ehitatud siis nii vastupidavad, et kannatavad lõdvalt kuni 100 kraadi ehk keeda või vett, kui võimalik :D
Või on see loomulik asi, et arvutitööstus saab kasumit, kui inimene endale iga 3 aasta tagant uue läpaka ostab, sest see põleb sõnaotsesmõttes läbi! ehk siis video või emaplaat läheb nahka!
Hea vaade on võrrelda lauaarvutit läpakaga. Endal ei ole ja sugulane, kes tõi mulle vaatamiseks ja korda tegemises, siis pidin ka vaatama mida teeb läpaka prose. Kui see on normaalne 70 kraadi tavaline temp netis käimiseks, tühjalt seistes ligi 48-50 kraadi ning mängides 85-96 kraadi :|

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 22:32 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kuskil oli hea soovitus - kui arvuti läheb kuumaks, siis viska see otseses mõttes külmkapis olevasse mineraalõlisse. :P

Või tegelt reporteri kombel oleks soovitatav praegusel ajal ka ise sinna minna.

Läpakad lähevadki kuumaks jah, kui vilets jahutus.

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 23:06 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Sugulane laseb suruõhku sinna ja kohe läpakas muutub vaiksemaks ja seda mitte kauaks :D
Tal juba paanika, et jah :D
Aga ega läpakad ei olegi mängimiseks :wink:

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 23:10 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Mul üks sõber paneb jää kotte arvuti alla kui hakkab firma aruandeid tegema. Arvuti nimi HP.
Arvuti lihtsalt lõpuks killustub kui oma jääkotte ei saa, probleem juba mitu aastat. :)

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 23:14 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

HP hmmm... selge mul sugulasel ka HP ja Pavilion. Ma veel ütlesin ära osta HP aga noh vastus oli selline hakkas poes meeldima :D

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Juul 2010, 23:45 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

erik kirjutas:
Mul üks sõber paneb jää kotte arvuti alla kui hakkab firma aruandeid tegema. Arvuti nimi HP.
Arvuti lihtsalt lõpuks killustub kui oma jääkotte ei saa, probleem juba mitu aastat. :)

Oled kindel, et tal prose üle kuumeneb? Arvan ikka, et firma rahanduslik seis. :S

Jääkottide idee on päris hea idee ... :P

Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Juul 2010, 21:14 
Eemal
Aktiivne huviline
Kasutaja avatar

Endal oli ka eelmine kast Pavilion, ja ei kurtnud küll, kasti kohta väga hea.Stock ventikatega oli nii vaikne,et ei häirinud magamist ja temperatuurid olid ka paigas.Samuti oli väga hästi läbi mõeldud kaaned ja komponentide külge maha võtmine,kruvikat vaja ei läinud.

Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Juul 2010, 02:44 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

erik kirjutas:

Ilmselt arvuti siis harjunud jääga (ära hellitatud) naq tubakasõltuvus :D

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 86 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: