Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Eestikeelse Vista teenuspakid
PostitusPostitatud: 25 Okt 2011, 15:51 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Eestikeelne Vista ei saa Windows Update kaudu teenuspakki installida, sest ta tõmbab inglisekeelse hoolduspaketi versiooni. Vaja on käsitsi tõmmata Windows Vista teenusepakett Service Pack 1 versioon All Language Standalone (KB936330) ja Windows Vista hoolduspakett Service Pack 2 — Kõik keeled eraldi (TB948465)

Mõtlesin, et kirjutan need 2 teenuspakki plaadile, sest arvuti uuendamine on väga raske, kui aeglase interneti taga istud ja neid tõmbama peab.

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Eestikeelse Vista teenuspakid
PostitusPostitatud: 25 Okt 2011, 22:22 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ei mäleta küll, et seda probleemi oleks esinenud. :S Võibolla on sul ingliskeelne süsteemikeel? Või kust võtsid selle info?

SP1 kohta ei mäleta, kuid olen üsna veendunud, et SP2 tuli eestikeelsena. :S

Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Okt 2011, 02:37 
Eemal
Tegija

Mul 1 küsimus siia siis. Et milleks seda eestikeelset windoosat üldse vaja on? Need eestikeelsed sõnad seal on minuarust üldse utoopilised :D

Näide: Kui keegi toob oma mingi asja mulle katsuda siis ma kõigepealt vahetan süsteemi keele inglise peale ja siis hakkan ka midagi alles aru saama!

Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Okt 2011, 11:00 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Ei oska kommenteerida! Saan inglis keelsega hakkama, kuid sobib ilusti ka eesti keelne. Ise aga kasutan eesti keelset. Teatuid asju on parem aru saada milleks seda proge või vidinat vaja mida teha saab.
Kuid olen nõus, et paljud räägivad, et eesti keelset nähes ei oska nad midagi teha. Mulle tundub see ikka väga imelik, et control paneli ei leita ka eesti keelses üles :D ma pigem orienteerun ikooni järgi ja saan kohe aru :D ei pea isegi kogu laust ka lugema kuna juba on aru saada millega tegu juhul kui probleem ei ole raske.

Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Okt 2011, 18:19 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

LiivaneLord kirjutas:
Ei mäleta küll, et seda probleemi oleks esinenud. :S Võibolla on sul ingliskeelne süsteemikeel? Või kust võtsid selle info?

SP1 kohta ei mäleta, kuid olen üsna veendunud, et SP2 tuli eestikeelsena. :S

Mis ingliskeelne süsteemikeel? Vista on täiesti eesti keeles, aga Windows Update tõmbab ikka selle ingliskeelse SP versiooni. Windows Update lihtsalt ei tõmba hoolduspaketi eestikeelset versiooni. Lihtsalt praktikal tuli liiga tihti nõnda käsitsi neid hoolduspakette tõmmata ja Windows Update kaudu oli aastaid nurjunud see hoolduspaketi installimine.
beluugavalge kirjutas:
Mul 1 küsimus siia siis. Et milleks seda eestikeelset windoosat üldse vaja on? Need eestikeelsed sõnad seal on minuarust üldse utoopilised :D

Ei tea, eestikeelne Vista paistab küll hea välja ja saab kõigest ilusti aru. Ingliskeelsega kohati raskemgi. Tõsiseks tööks vast eesti keel jah ei aita, sest kõik uuendused ja tarkvara lisad on inglise keeles ja siis on jokk.

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Okt 2011, 00:31 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

beluugavalge, miks eesti keelt tarvis on? Kellele seda vaja on?

Mina ütleks, et eestikeelne programm on üks keele osa. Ammu on möödas need ajad, kui arvutid ja tarkvarad olid peamiselt Ameeriklaste pärusmaa. Eestikeelne programm on sama, mis eestikeelsed teeviidad, kodulehed, ajalehed, jne. Kui meie oma keelt ei kaitse, siis kes kaitseb?

Kui kellegile on see probleemiks, siis on see puhtalt tema enda viga ja probleem. Kui me ei suuda peamistele inglisekeelsetele sõnadele vasteid leida või ei kasuta neid, siis ei saagi ükski eestlane aru, misasi on näiteks süsteemitaaste. Aga kui neid õpitakse kasutama eestikeelsena, siis ei küsi enam keegi, et kuidas üks või teine asi on inglise keeles. Ja kui küsitakse, siis pole probleemi väike seletus anda. Peame ainult andma endast parima, et tõlgitud oleks parimal võimalikul viisil. :)

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Okt 2011, 08:54 
Eemal
Juhendaja

LiivaneLord kirjutas:
Miks eesti keelt tarvis on? Kellele seda vaja on?
Mina ütleks, et eestikeelne programm on üks keele osa. Ammu on möödas need ajad, kui arvutid ja tarkvarad olid peamiselt Ameeriklaste pärusmaa. Eestikeelne programm on sama, mis eestikeelsed teeviidad, kodulehed, ajalehed, jne. Kui meie oma keelt ei kaitse, siis kes kaitseb? Kui kellegile on see probleemiks... [kärtz...]
Hmmm... mina kaitseks Eesti keelt ja õigekirja ning täheldaks, et Eesti keele-reeglite kohaselt kirjutatakse ja räegitakse ikkagi kellelegi, mitte kellegile :wink:

LiivaneLord kirjutas:
[kärtz...]... Kui me ei suuda peamistele inglisekeelsetele sõnadele vasteid leida või ei kasuta neid, siis ei saagi ükski eestlane aru, misasi on näiteks süsteemitaaste. Aga kui neid õpitakse kasutama eestikeelsena, siis ei küsi enam keegi, et kuidas üks või teine asi on inglise keeles. Ja kui küsitakse, siis pole probleemi väike seletus anda. Peame ainult andma endast parima, et tõlgitud oleks parimal võimalikul viisil.
:)I :J
Paraku aga... on selle tõlkimisega nigu on - üpriski nutune lugu :( :roll:

Seega eelistan arvuti-süsteemina siiski inglise keelt, kuna kõik-võimalike probleemide puhul on inglis-keelsete väljendite abil Sõber-Kuuglist oluliselt lihtsam lahendusi leida.
Ja kui mõni hädaline üritab väär-tõlke väljenditega sulle selgitada, milles tema probleem seisneb, siis... no ega ikka ei saa esimese matsuga pihta, mida ta sääl kobiseb või milles tema häda seisneb.

Aga eeltoodu on minu isiklik tagasihoidlik seisukoht, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele ning aktsepteerin igaühe õigust oma veendumusele ehk olen, või vähemasti püüan olla, tolerantne ;)

Ahjaaa... pean lugu kodanikest, kes suudavad oma kirjutised/ütlused vormistada humoorikas slängis või murdes ning andestan neile seejuures tehtud maa-keelsed õigekirja ja grammatika eksimused :lol:

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Okt 2011, 18:43 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

"Kellegile" oli tõesti juhuslik apsakas. Kellelegi, kellelegi ja kellelegi. Selle sõna peab pea sõrmedele selgeks tegema. :( Tavaliselt on komad minu komistuskohad.

Aga muus osas pole palju kommenteerida. Ma olen ennast viimase hingetõmbeni kaitsnud selles osas, miks eesti keelt vaja on ja miks tõlkida. :D 10+ inimest oli 1 vastu. :S Aga tänu sellele sai selgeks, et mina pole see kõige suurem paharet, sest tegelik tõde tuli välja ...

Liiga kitsarinnaline on mõelda, et "Googlest lahenduse leidmine on raskendatud". Google on palju võimsam tööriist, kui esmapilgul tundub. Eestikeelse lause puhul on sul vaja tõlkida ainult osa lausest, lõppu lisada opsüsteem ja programmi nimi ning paned Google pildiotsingusse ja ongi su inglisekeelne vaste olemas. Ja kui ei ole, siis sinu probleemi netis ei eksisteeri. Pealegi arvutikauge inimene ei otsigi Googlest oma probleemile lahendust, vaid otsib üles mõne oma sõbra, kes nati rohkem taipab ...

Kui isegi teadusekeel on Eesti, asi see siis programme eesti keelde tõlkida. Tuleb lihtsalt peaga mõelda, kas ja kuidas tõlkida.

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Okt 2011, 21:24 
Eemal
Juhendaja

LiivaneLord kirjutas:
[kärtz...] Liiga kitsarinnaline on mõelda, et "Googlest lahenduse leidmine on raskendatud". Google on palju võimsam tööriist, kui esmapilgul tundub. Eestikeelse lause puhul on sul vaja tõlkida ainult osa lausest, lõppu lisada opsüsteem ja programmi nimi ning paned Google pildiotsingusse ja ongi su inglisekeelne vaste olemas.../...Kui isegi teadusekeel on Eesti, asi see siis programme eesti keelde tõlkida. Tuleb lihtsalt peaga mõelda, kas ja kuidas tõlkida.
Nojah, eriliselt laia rinnaga ma just kiidelda ei saa - Looja on mu siukse niru juba teinud ;)
Eestikeelse väljendi kasutamine @ Kuugel-tõlgi abil inglisekeelseks on minu arvates "double penetration" ja laisa inimesena ma lihtsalt ei viitsi sellele oma aega kulutada - muud targematki teha. Kuigi ~30a kogemuste põhjal suudan ka maa-keelse kirjelduse järgi enam-vähem aimata, mis probleemiga tegu. Paraku on liikumas juba ka süsteemide ning programmide uusi omadusi, mida algaja arvutikasutaja maa-keelse "hädaldamise" järgi veel "koju ajada" ei suuda. Selliste puhul on inglisekeelne(-sed) väljend(-id) suureks abiks.

Väljendite tõlkimisest...
Hashi kirjutas:
Paraku aga... on selle tõlkimisega nigu on - üpriski nutune lugu
... ja näib, et pead on küll väljendite tõlkimisel äärmiselt vähe kasutatud :mrgreen:

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Okt 2011, 22:54 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Nonoh, sellisel juhul paluks mõningaid näiteid ... :P

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Okt 2011, 23:15 
Eemal
Juhendaja

LiivaneLord kirjutas:
Nonoh, sellisel juhul paluks mõningaid näiteid ... :P
Mnjaaa, mõningaid näiteid... :roll:
Kuna põle ammuuu EstWin ega ka EstPuntu süsteeme ega rakendusi näppinud, siis paugult ei oskagi midagit näiteks tuua.
Aga ma uurin väheke, kuna hiljuti sai ühele kooli läpatsile EstWin7 ja EstOpenOhvits selga upitatud. Kahjuks ei viitsinud pikemalt asjasse süüvida ja põlnd ka vajadust näidete pääle mõelda. Igatahes püüan lähiajal sellesse läpatsisse pilgu heita ning miskit leida.

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Okt 2011, 23:29 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Selles suhtes on praegu hea aeg, et kuna Win 8 arendatakse, siis kui ükskord tehakse jälle mingi kasutajate katsetamisperiood, siis saab ettepanekutest teada anda. :) Kui asi puudutab Windowsi, siis praegusi muuta ei saa, aga neid, mis tulevad, neid saab. Nii on kõigi MS asjadega.

Linuxit tõlgivad teised mehed.

Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Okt 2011, 08:15 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Windows kasutajaliides on professionaalselt tõlgitud, aga jah Vista pidi saatanast olema ja oma puue küljes. Pole aimugi, milline eestikeelne Windows 8 tuleb, aga ägedam kindlasti emakeeles kasutada, kui inglise keelset originaalversiooni.

Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Okt 2011, 16:55 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Mina pole näinud ühtegi erinevust tõlkes Vista vs 7. Mõnda üksikut ebaolulist muudatust on tehtud (näiteid hetkel ei tea tuua), kuid mitte midagi olulist pole küll olnud.

Kui sa tahtsid võrrelda hoopis XP vs 7, siis see on küll tohutu areng. Samas on areng selles suunas, et mis varem oli tõlkimata on nüüd tõlgitud.

Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Okt 2011, 18:56 
Eemal
Tegija

Igatahes tundub ,et see keele teema tõmbas üles suurema arutluse siin :) Ja see minuarust täiesti positiivne nähtus :)

Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Okt 2011, 19:47 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Okt 2011, 22:21 
Eemal
Tegija

Tundub ,et said vähe sõdida jah:D

Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Okt 2011, 10:30 
Eemal
Juhendaja

Mnjahhh... "Ma söön oma mütsi ära, kui..."(tsitaat kultus-filmist Viimne Reliikvia) EstWin7 ja EstOpenOhvits puhul oleks väljendite tõlke puhul miskit erilist kobiseda :mrgreen:
Pean tunnistama, et väljendite tõlge on oluliselt paremaks läinud või... olen ma lihtsalt ajapikku nendega kohanenud ;)
Arvatavasti ongi asi selles, et maa-keelsed IT väljendid on hakanud ka meie igapäeva-kõnesse juurduma ning ei tundugi enam väga "värdjalikud". Kuna ka ma ise töötan iga päev "nende sees", siis suudan enam-kasutatavad maakeelsed väljendid juba ilma sõnaraamatu või Kuugli tõlgi abita inglise keelde panna ja probleemi(de)le lahendusi otsida. Seega polekski nagu põhjust inglisekeelset eelistada ja maakeelse kallal iriseda :)

Vaatamata eeltoodule kasutan mina isiklikult siiski inglisekeelseid OS-se ja rakendustarkvara edasi, kuid see on juba minu "isiklik traagika" :)I

Niiet rahu mehed - igaühele oma eelistused ja rohkem tolerantsust 8-)

P.S. Üksikuid häirivaid väljendeid siiski leidsin, kuid üldmulje oli positiivne ning ei hakkaks neid isiklikel eelistustel põhinevaid üksikuid negatiivsusi siinkohal näidetena välja tooma.

Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Okt 2011, 17:27 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Hashi kirjutas:
P.S. Üksikuid häirivaid väljendeid siiski leidsin, kuid üldmulje oli positiivne ning ei hakkaks neid isiklikel eelistustel põhinevaid üksikuid negatiivsusi siinkohal näidetena välja tooma.

Probleem on selles, et keegi ei anna neist väärtõlgetest teada. Paraku antud juhul me vist räägime üksteisest natuke mööda, sest lihtsam on korrigeerida neid tõlkeid, mida kasutavad programmid, aga kui jutt on Windowsist ja Officest, siis sellest võib teada anda. Ma edastaks ise, kuid Windowsis pole mulle väärtõlkeid ette tulnud ja Officet ma praktiliselt ei kasuta. :( Ja teiseks - nende tooted on üüratult kallid - las murravad ise pead tõlke parandamise osas.

Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Okt 2011, 22:58 
Eemal
Juhendaja

LiivaneLord kirjutas:
[kärtz...] Ma edastaks ise, kuid Windowsis pole mulle väärtõlkeid ette tulnud ja Officet ma praktiliselt ei kasuta. Ja teiseks - nende tooted on üüratult kallid - las murravad ise pead tõlke parandamise osas.
Mmm... mul põle vist siukest missiooni-tunnet(ust) :roll:
Win küll jah on kalli-võitu, kuid Open- või Libre Ohvits, millest mina kõnelesin, on vähemaste siiani tasuta olnd. Loodetavaste on ka edaspidi, vähemalt Libre kinnitab küll nõnda.
MS toodete osas aga on neil piisavalt "Eesti jüngreid", kes suudaksid english-estonian tõlget korrektselt/mõistetavalt/arusaadavalt teostada. Ja kui ei suuda ning kasutajad virisema hakkavad, küll siis palgatakse uued, kes tõlkimisel "pead" ka kasutavad :mrgreen:

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: