Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 72 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kui palju me kasutame legaalset tarkvara?
Alati kasutan legaalset tarkvara. 9%  9%  [ 6 ]
Mõni programm ei ole legaalne. 25%  25%  [ 16 ]
Mõni programm on legaalne. 28%  28%  [ 18 ]
Ei kasuta üldse legaalset tarkvara. 9%  9%  [ 6 ]
Nii umbes 50/50 legaalset ja piraati. 28%  28%  [ 18 ]
Hääli kokku : 64
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kui palju kasutame legaalset tarkvara?
PostitusPostitatud: 22 Juul 2010, 23:29 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Igasugu progedega on võimalik väga kiiresti väiksemaid servereid püsti lüüa, Apache ka Hamachi..
On kindlasti veel mitmeid...
Serveri keelamine pole kindlasti lahendus, sest seda on vaja ka legaalsetel eesmärkidel.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 00:12 
Eemal
Juhendaja

tudiludi kirjutas:
Just seda asja tahangi keelata, et kasutajal ei oleks võimalik enda arvutit serverina kasutada. Asjal on ainult see pisitilluke konks, et kuidas kasutaja üldse netti tohib minna või mida üldse arvutiga teha. Aga piraatluse kaotamine nõuabki ju suuri ohvreid, sest tahetakse lahti saada suurest paharetist.
Sa tudiludi oled ikka tõsine naljamees :lol: :D

Käi jaheda dushi alt läbi, võta üks külm :J ja heida puhkama. Kui hommikul ikka veel sama tahtmine on, pöördu perearsti poole - ehk ta leiab sulle midagi üle-kuumenemise ja -väsimuse vastu :mrgreen: :)I

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 00:18 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma käisin täna jões ujumas ja siis käis äkki :idea: :idea: :idea: ja tuli siuke mõte pähe.

Ma vähemalt üritan piraatluse vastu võidelda ja homme teen hoopis seda, et lähen patendiametisse ja vormistan asja enda nimele ära. Ja kui kunagi näiteks USA tahab seda rakendada, siis nad maksavad mulle 200 miljardit dollarit ja nad saavad seda siis rakendada.

Tulevikku peab oskama ette näha. ;)

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 00:19 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Sa tudiludi oled ikka tõsine naljamees

Käi jaheda dushi alt läbi, võta üks külm :J ja heida puhkama. Kui hommikul ikka veel sama tahtmine on, pöördu perearsti poole - ehk ta leiab sulle midagi üle-kuumenemise ja -väsimuse vastu

Hea tekst, paneb muigama :wink: .
Tsiteeri:
Tõmba alla bitcomet või utorrent näiteks. Pane programm tööle, otsi netist üks torrent, pane see käima ja ongi su arvuti üks väike server.

Laen alla serverist torrenti kliendiga ja minu arvuti on ainult serveri andmete vastuvõtja. Upload on ka ainult klientide vahel. Veel üks viga, mul pole arvutil kõvaketast kuhu programme tõmmata.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 00:21 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Ma käisin täna jões ujumas ja siis käis äkki :idea: :idea: :idea: ja tuli siuke mõte pähe.

Ma vähemalt üritan piraatluse vastu võidelda ja homme teen hoopis seda, et lähen patendiametisse ja vormistan asja enda nimele ära. Ja kui kunagi näiteks USA tahab seda rakendada, siis nad maksavad mulle 200 miljardit dollarit ja nad saavad seda siis rakendada.

Tulevikku peab oskama ette näha. ;)

:D See piraatluse vastu võitlemine on põhimõtteliselt võimatu, siis ei saakski internetis midagi muud teha, kui ainult uudiseid lugeda :D

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 00:24 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

alter kirjutas:
Laen alla serverist torrenti kliendiga ja minu arvuti on ainult serveri andmete vastuvõtja. Upload on ka ainult klientide vahel.

Sa võtadki andmeid vastu serverist - täpselt sama Jussi käest, nagu sa isegi. Ja sinu arvuti on täpselt samasugune Juss, nagu see Juss, kellele sina juba oma alla laetud andmeid edasi annad. Mäletad, sa just mainisid Uploadi - sinu arvuti ka uploadib edasi sellele, kes need andmed enda arvutisse alla laeb.

Üksikasju ma muidugi ei tea. :S

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 00:25 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

FFB kirjutas:
:D See piraatluse vastu võitlemine on põhimõtteliselt võimatu, siis ei saakski internetis midagi muud teha, kui ainult uudiseid lugeda :D

Vot, vot - uudiste lugemise lisan ka patenti. Idee on selles, et inimesed saaksid internetis ainult teksti lugeda. Kui muusikad või videot vaja vaadata, siis tuleb külastada poodi. :P

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 00:35 
Eemal
Juhendaja

#Begin Offtopic#
to: alter
Ühes teemas pakkusid sa mingit joont postituse loetavuse parandamiseks. Kohendasin pisut sinu eelnevat kirjutist ilma mingite joonteteta ja minu meelest sai parem. Vaata tsiteerimise nupuga, kuidas see liigendatud on ja proovi edaspidi kasutama hakata ;)

alter kirjutas:
Tsiteeri:
Sa tudiludi oled ikka tõsine naljamees. Käi jaheda dushi alt läbi, võta üks külm :J ja heida puhkama. Kui hommikul ikka veel sama tahtmine on, pöördu perearsti poole - ehk ta leiab sulle midagi üle-kuumenemise ja -väsimuse vastu

Tsiteeri:
Tõmba alla bitcomet või utorrent näiteks. Pane programm tööle, otsi netist üks torrent, pane see käima ja ongi su arvuti üks väike server.
Laen alla serverist torrenti kliendiga ja minu arvuti on ainult serveri andmete vastuvõtja. Upload on ka ainult klientide vahel. Veel üks viga, mul pole arvutil kõvaketast kuhu programme tõmmata.

#End Offtopic#

to: tudiludi
tudiludi kirjutas:
Ma käisin täna jões ujumas ja siis käis äkki ja tuli siuke mõte pähe.
Räägi sellest perearstile - äkki annab suunamise psühholoogi või psühiaatri jutule ja saad nende äkiliste :idea: :idea: :idea: vastu abi :mrgreen: :)I

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 01:06 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Olen veel arvutis jah, pidin magama minema ja panin arvuti sisse ja siis saan veel vastata sellele teemale.
Hashi kirjutas:
#Begin Offtopic#
to: alter
Ühes teemas pakkusid sa mingit joont postituse loetavuse parandamiseks. Kohendasin pisut sinu eelnevat kirjutist ilma mingite joonteteta ja minu meelest sai parem. Vaata tsiteerimise nupuga, kuidas see liigendatud on ja proovi edaspidi kasutama hakata ;)

alter kirjutas:
Tsiteeri:
Sa tudiludi oled ikka tõsine naljamees. Käi jaheda dushi alt läbi, võta üks külm :J ja heida puhkama. Kui hommikul ikka veel sama tahtmine on, pöördu perearsti poole - ehk ta leiab sulle midagi üle-kuumenemise ja -väsimuse vastu

Tsiteeri:

#End Offtopic#

tudiludi kirjutas:
Räägi sellest perearstile - äkki annab suunamise psühholoogi või psühiaatri jutule ja saad nende äkiliste :idea: :idea: :idea: vastu abi :mrgreen: :)I

Ee, sinna oleks jah see joon sobinud ja ma ei teadnud ise ka teha seda. Minu tekst oleks siis nii:
Tsiteeri:
alter kirjutas:
Tsiteeri:

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 01:16 
Eemal
Juhendaja

alter kirjutas:
[kärtz...]Ma tean, et panen segast teksti, psühholoogi või psühiaatri jutule ei taha minna...
See psüho-tekst käis tudiludi äkiliste :idea: kohta :mrgreen: :D :lol:
Tsiteeri:
tudiludi kirjutas:
Räägi sellest perearstile - äkki annab suunamise psühholoogi või psühiaatri jutule ja saad nende äkiliste :idea: vastu abi :mrgreen: :)I
Sinule mõeldud jutt on #Off-Topic'ute# vahel :wink:

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 07:49 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma kasutan legaalset tarkvara umbes 50%.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 09:34 
Eemal
Juhendaja

tudiludi kirjutas:
Ma kasutan legaalset tarkvara umbes 50%.
Nää, :J ja väljapuhkamine ikka aitasid - ajab täitsa teemakohast mehe-juttu :mrgreen: :)I

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 11:42 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Kasutana ainult legaalset nii palju kui saan, igast crackid mind enam ei "ahvatle" ja isegi Windowst ei pira. Samuti programme kasutan siis freeware v kui pakutakse tasuta litsentsiga tarkvara testimiseks, aga need ei ole ka enam huvitanud. Ei mäletagi enam, millal piraatprogrammi alla oleksin laadinud.

Vanasti sai "lollusest" neid cracke proovitud ja tegelt ainult rikuvad normaalse tarkvara ära need, hakkavad erroreid andma ja jura. Isegi normaalset tarkvara ei laadi enam kuhjaga alla, sest enamus programmid on mingi reklaamitrikk ja kasu peale arvuti koormamise neist vähe.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 14:44 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

alter kirjutas:
Kasutana ainult legaalset nii palju kui saan, igast crackid mind enam ei "ahvatle" ja isegi Windowst ei pira. Samuti programme kasutan siis freeware v kui pakutakse tasuta litsentsiga tarkvara testimiseks, aga need ei ole ka enam huvitanud. Ei mäletagi enam, millal piraatprogrammi alla oleksin laadinud.
.

Sama siin. Tarkvara enam arvutisse ei lae. Filme ka eriti ei taha enam. Kasutan tasuta jagatavat legaalset tarkvara.
Arvutisse on installitud Openoffice ja MS office, sest MS office faile ei saa korralikult teiste asjadega vaadata. Ja kui vähegi võimalust on, siis kasutan Google Doc-i.
Windows on veel piraat. Originaal windowsi litsents hakkas jamama. MS ei olnud nõus enam seda võtit vastu võtma ja ma ei ole viitsinud sellega tegeleda.
Lähipäevadel otsin ühe kiire linnukesse ja hakkan pingviiniga netis surfama.
Windowsisse ronin ainult siis kui arvuti juba käib ja ei viitsi restarti teha.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 14:59 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

valdur55 kirjutas:
Windows on veel piraat. Originaal windowsi litsents hakkas jamama. MS ei olnud nõus enam seda võtit vastu võtma ja ma ei ole viitsinud sellega tegeleda.
Lähipäevadel otsin ühe kiire linnukesse ja hakkan pingviiniga netis surfama.
Windowsisse ronin ainult siis kui arvuti juba käib ja ei viitsi restarti teha.

Originaal windowsi litsents hakkas jamama. MS ei olnud nõus enam seda võtit vastu võtma ja ma ei ole viitsinud sellega tegeleda. Mnjah, see on eriti jama, kui originaalset litsentsi võtit enam vastu ei võta. Linux on jah hea tasuta alternatiiv, ei pea muretsema pahavara pärast, mis Windows'i tungib.

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 16:46 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

XP on litsentsi suhtes väga tundlik ja riistvara vahetuse korral enam cheksum ei klapi ja ongi kogu moos.

Riistvarad, mida XP jälgib:

* Display Adapter
* SCSI Adapter
* IDE Adapter (effectively the motherboard)
* Network Adapter (NIC) and its MAC Address
* RAM Amount Range (i.e., 0-64mb, 64-128mb, etc.)
* Processor Type
* Processor Serial Number
* Hard Drive Device
* Hard Drive Volume Serial Number (VSN)
* CD-ROM / CD-RW / DVD-ROM

http://www.technibble.com/windows-xp-ac ... explained/

Ma saan nii aru, et kui sellest nimekirjas 3 riistvara välja vahetada, peab uue litsentsi hankima?

Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Juul 2010, 16:55 
Eemal
Tegija

No nende asjadega ongi sul uus PC koos juba ja seda ta loeb tõesti teiseks arvutiks millele tahetakse install teha! Aga samas saab nendega vaielda ja nad tahavad saada pilti (fotot) siis sinu litsentsist!

Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Juul 2010, 12:35 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

0,3 protsenti torrenti faile on jagatud autorikaitse seadustega kooskõlas
Tsiteeri:
Balarti ülikooli teadlased Austraaliast võtsid kätte ja uurisid, kuidas selle piraatlusega lood Bittorrenti kaudu liigutatavate failide seas on. Sealsed infotehnoloogid võtsid kätte ning korjasid kokku kõik torrentifailid 23-est suuremast torrentisaidist ja piilusid allasikutatud faile.

Tulemus on mõneti ettearvatav - 89 protsenti failivahetuse kaudu saabunud failidest on ebaseaduslikult omanikku vahetanud, ülejäänu 11 protsendi puhul on see aga tõenäoline. Arvutusi kokku lüües leiti, et vaid 0,3 protsenti failidest on "õigesti jagatud".

Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Juul 2010, 18:47 
Eemal
Juhendaja

tudiludi kirjutas:
[kärtz...]Ma saan nii aru, et kui sellest nimekirjas 3 riistvara välja vahetada, peab uue litsentsi hankima?
Eee... OEM aktiveerib autumaagiliselt needuse kaudu süsteemi 3 korda. Kui su nimetatud komponentidest vahepääl kolm muutuvad, piad hakkama uuesti aktiveerima. Ja noh, umbes nii edasi...
Aga kusagil põle üeldud, kuidas sa aktiveerima pead - suuliselt(telefon), kirjalikult või faksi teel(internet). Nendest kolmest võimalusest olen mina "keerukate juhtumite" puhul valinud suulise ehk telefoni ja siis lugenud Onu-Billi "päkapikkudele" kena "luuletuse" sellest, kuidas kuri äike või troopikakuumus on minu armsale arvutile pöördumatuid kahjustusi tekitanud või muud sarnast... - ehk siis keegi ei keela sul ise "luuletust" valida ega käi kontrollimas, kas sa seda äkki ise luuletanud pole(loe: reaalselt ei kontrolli keegi, kas sinu jutt ka tõele vastab) :mrgreen: :)I
Jah, seaduslik see pole, kuid Onu-Billi nuumata ma ka niiväga ei ihka ;) Või "kui rullis veel niiti on..." ehk nigu ühes anekdoodis eit kraavis oleva purjus mehe kohta ütles: "Nää, keski rumal mehe ära visand - see kõlbab ju veel tarvitada"

Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Juul 2010, 16:03 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Kuna torrenti failid on väga väikesed, siis saab neid silmapilk alla laadida. Kiirus sõltub faili jagavate inimeste arvust ja internetiühenduse kiirusest. Laulu võib alla laadida sekunditega ning filmi mõne minutiga.

Seega on informatsiooni must turg efektiivne, anonüümne, mugav ja turvaline. Kulud on väikesed: ühendus ning kõvaketas on soodsad ning vabalt saadaval. BitTorrenti taolised lehed ja nende sisu on hõlpsasti ligipääsetavad. Töö piirdub paari kliki ja nupulevajutusega ning, nagu eelpool mainitud, ei võta peaaegu üldse aega.

Üldsus tavaliselt võitleb katkiste failide või pahavaraga, mõned torrenti kogukonnad pakuvad lisaturvalisust, piirates liikmelisust või kontrollides faili sisu enne avalikku kasutusse andmist. Seevastu teistel mustadel turgudel ringlevad tooted võivad endast kujutada tõsist terviseriski. Kvaliteedikontroll on ebamugav ja isegi ohtlik ülesanne, sest juba toote omamine on kuritegu ning kasutajad peavad hoidma kasutust salajas.

Enamik musti turge on jõu ja positsiooni alusel rangelt hierarhilised. Neid hierarhiaid moonutab varustajate ja vahemeeste võimumängud ja kasuahnus, samas kui “väiksemad tegijad” teenivad kaugelt vähem. Raha liigub käsuahelat mööda üles nendeni, kellel on enim võimu, ning äri ohtlikumad osad liiguvad ahelat mööda alla: diilerid, kasutajad, rahakogujad jne.

Ebaseadusliku informatsiooni jagajad ei pea selliste võimumängudega tegelema. Internet võimaldab andmete edastamist suhteliselt anonüümselt ja kasutajate vahel esineb vähe erisusi niikaua, kuni nad on osa süsteemist ja toetavad kogukonda oma tegevusega.

Torrentid teevad kasutajad võrdseks — iga faili saab üksteiselt võtta ja anda. Enamikul juhtudel toimub üleslaadimine ja allalaadimine samal ajal.

Allikas: http://forte.delfi.ee/news/digi/miks-in ... d=32303267

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 72 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: