Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 33 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Paragon parition manager keeras vista partitsioonid tuksi
PostitusPostitatud: 26 Dets 2008, 21:29 
Eemal
Aktiivne huviline

Tere!
Selline probleem siis, ma üritan selgitada võimalikult täpselt ,mis juhtus ehk siis saab ka täpsemaid soovitusi! Arvutiks on Lenovo T400, 160GB kõvaketas. Ennem mässamist oli arvutil 4 partitsiooni:
1)SERVICEV003(2GB) 2)C partitsioon(Vista põhifailid)(120GB) 3)Lenovo partitisioon(10GB) 4)enda tehtud shrink diskiga lenovo partitsioonist(10GB). Tahtsin siis C partitsiooni väiksemaks teha, kuna seal asub lõviosa ketta mahust. Algul proovisin Vista shrink diskiga, aga Vista lubab ainult pool partitsiooni mahust partitsioneerida, seega sellest jäi väheks. Installisin siis arvutisse Paragon Partition Manager 9.0 Pro. Käivitasin programmi ja tegin C partitisooni 90GB väiksemaks, seega unlocated mahuks jäi 90GB. Aktiveerisin siis käsu, programm natuke mõtles, nõudis restarti. Restart tehtud, siis enne Windowsi sisse laadimist, lendas Paragoni aken ette ja hakkas partitsiooni muutma. 120MB jõudis tehtud, siis arvuti tegi uuesti restardi ja pärast seda enam Windows ei suutnud ennast üles laadida. Lenovo recovery partitsioon hakkas tööle ning hakkas system recoveryt tegema, aga tulutult. Siis soovitati mulle sellist programmi nagu TestDisk. Kuna windowsi sisse ei saanud, siis mul oli olemas ka Ubuntu 8.04 Hardy live cd. Käivitasin linuxi ja laadisin sellise versiooni TestDiskist, ilma Ubuntut kõvakettale laadimata. Panin siis tööle TestDiski ning seal siis valisin selliseid valikuid:Append>Intel/PC partition:sealt kasutasin Analyse, Advanced, Geometry(kuigi seal ei saanud eriti midagi teha) ning MBR Code(see nõudis ka restarti, aga live cd puhul ma kardan, et see ei oma effekti). Kasutasin neid funktsioone kõikide partitsioonide peal. Pärast seda programmi katsestust tegin restardi ja siis tuli kirjaks BOOTMGR is missing. Siis leiutasin Vista recovey diski(ca 120mb), käivitasin selle, üritasin command promptis teha Fixmbr, FixBoot ja RebuildBcd. Aga need ei toiminud kuna vista ei leidnud mitte ühtegi partitsiooni. Niipalju muutus, et järgmisel buutimisel BOOTMGR errori asemel tuli 0xc000000f missing or crupt winload.exe error. Kontrollisin Ubuntu abil, et kõik partitsioonid peale C ketta ei saa Ubuntus avada, teised viskavad errorit. Mida pakute, et võiks veel teha? Uue vista installimine on jama variant, variant oleks kuidagi sealt Lenovo partitsioonilt install käima saada!

Tänud ette ja häid lõppevaid pühi!

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Dets 2008, 21:46 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

:D:D:D Praktiliselt täpselt sama probleem, mis mul endal viimati oli partitsiooni tegemisega. Kasutasin ka mingit programmi, mille nime enam ei mäletagi. :D
Naeran oma lollust - tegin programmiga partitsiooni ja arvuti tööle ei hakanud. Samamoodi jamasin ja proovisin igatpidi. Absoluutselt kõik failid ning kaustad olid alles, kuid mida ei juhtunud --- arvuti käima ei hakanud. Sai tehtud Startup repairi mitu korda --- mitte midagi. :D
Kuna mul oli vaja teha neli partitsiooni, siis käis asi mul nii. Tegin partitsiooni < formaat kõvakettale < Vista clean install < uus partitsioon - Vista clean install jne jne ... :? Ei osanud tookord nagu midagi välja mõeldagi ning põhjust ei osanud ka leida ja sind ma aidata ei oska. Loodetavasti keegi teine oskab ... ;)
Miks sulle Vista install ei meeldi??? Kui sul on faile, mida oleks hädasti vaja, siis installi Vista ajutiselt teisele partitsioonile - teed failidest koopia või kopeerid need tühjale partitsioonile ning clean install. Või kui sa oskad Command prompti kasutada, siis ei pea sa Vistat installima. Commandis kopeerid failid sinna, kuhu tahad. Command prompti saad Vista recovery diskiga ...

Samas saad Vista installida lihtsalt vanale peale, kui ära formaatimist tee --- failid saad kätte C:/Windows.OLD kaustast.

Ootame veel arvamusi ... ;)

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Dets 2008, 22:33 
Eemal
Aktiivne huviline

Noh, kui mul oleks tavaline arvuti siis küll. Aga mul on OEM arvuti, sellel ei ole plaate. Sellisteks juhtudeks on arvutil recovey partitsioon, aga oskasin selle ka ära rikkuda. Kui ma tavalise vista installin, siis Thinkpadi driverid jms ei pruugi töödata ja muud sellist jama. Võimalus oleks muidugi kõik see jama maha lasta, sest failid mis seal peal on, need suva. Probleem lihtsalt selles, et Lenovo recovey partitsioon on siis kadunud.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Dets 2008, 22:57 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

No sellisel juhul on tõesti mõtekam vista clean install teha - vähem, kui tunni ajaga on sul vista korralikult peal. Isegi, kui sa saad selle praeguse süsteemi kuidagi tööle, et pruugi see veel korralikult stabiilselt tööle jääda.
Võib olla konflikte partitsioonide vahel. Mul juhtus tol ajal ka nii, et üks programm pidi otsima kõvakettalt probleeme. Ja leidiski. Panin, et Fix problem ja peale restarti läks arvuti suure surmaga tööle, kuid mitte midagi kasutada ei saanud ja failid olid kõvaketta peal arusaamatult laiali. Aga viga oli selles, et muutsin kõvaketta formaadi Basicust Dynamicu peale, mida ei tasuks kindlasti teha.

Sul on ju litsents olemas? See tähendab seda, et sa saad omal Vistat arvutisse installida niiapalju kordi, kui tahad. Loe siit ---> http://vista.getforum.org/forum/viewtopic.php?t=151 .
Lood omale Recovery plaadi ja järgmine kord pole jamasid, et kui arvuti tööle ei hakka, siis ei saa uuesti installida. See installimine on kõige kergem töö. Pärast nende programmide ja draiverite leidmine on muidugi iseasi. Aga kõigest saab üle. ;)
Ja kui saa ei saa millegipärast sellelt recoverylt installida, siis teed kõvakettale formaat ja mõtle kohe ette ära, kui suure sa tahad teha süsteemipartitsiooni. Pärast sa seda nii naljalt laiendada ei pruugi saada. Hoiad aega ja närve kokku sellega.
Ja kui Vista on installitud, siis esimene asi, mis tee ära, on partitsioonid. Siis ei teki hiljem probleeme, et kõvakettal ruumi on küll ja küll, kuid millegipärast ikka nii palju laiendada ei saa, kui tahaks.
Kui sa kõva mängija ei ole, siis oleks täiesti sobilikuks C:/ ketta mahuks 70 GB. ;) Siis ei pea sa seda hiljem kunagi laiendama/kitsendama hakkama, kui see süsteemi poolt kasutuses on.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Dets 2008, 23:44 
Eemal
Aktiivne huviline

Nii sain asja kuidagi tööle, jännates chkdsk! Kuid milleks windows vistal on vaja mingit 1,6GB service partitionit?

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 27 Dets 2008, 00:26 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma ka ei saa aru. Mul pole sellist asja olnudki. Võibolla sülearvutite värk mingi ...

Sa Vista installimist ei teinud ve? Kuidas korda said - tahaks nagu väga teada!!! ;)

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Dets 2008, 00:10 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Vistal polegi service partitsiooni vaja, see on mingi muu värk. Lenovo on ise selle taga ilmselt.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Dets 2008, 15:42 
Eemal
Aktiivne huviline

Ei mina ei tea, võibolla on Service ka Lenovo oma, aga kusagil internetis sellest juttu eriti ei ole. Igatahes ma ei teagi ,mis see teeb. Aga kuidas ma korda sain, on isegi väikest viisi ime. Kui ma täpselt teaks mida ma tegin ,siis oleks asi lihtsam. Igatahes viimane asi mida ma proovisin oli vista recovery plaadiga command prompti buutimine ning seal kasutasin chkdsk /f ja /r käsklusi. Kõikide partitsioonide kohta, mis mul olemas olid. Esimene kord kui ma seda tegin, siis midagi ei juhtunud. Aga kui tegin ühe korra uuesti, hakkas siis järsku tööle. Nii veider see ongi.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Dets 2008, 16:02 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

tonn kirjutas:
Ei mina ei tea, võibolla on Service ka Lenovo oma, aga kusagil internetis sellest juttu eriti ei ole. Igatahes ma ei teagi ,mis see teeb. Aga kuidas ma korda sain, on isegi väikest viisi ime. Kui ma täpselt teaks mida ma tegin ,siis oleks asi lihtsam. Igatahes viimane asi mida ma proovisin oli vista recovery plaadiga command prompti buutimine ning seal kasutasin chkdsk /f ja /r käsklusi. Kõikide partitsioonide kohta, mis mul olemas olid. Esimene kord kui ma seda tegin, siis midagi ei juhtunud. Aga kui tegin ühe korra uuesti, hakkas siis järsku tööle. Nii veider see ongi.

Täiesti tavaline asi.
Alguses ei toimind ja lõpuks ikka toimis!.
Mul kah sama lugu vahest.
Täiesti normaalne minu arust.
Mäletan luitlinuxi teise CD mountimist.
Alguses puurisin ja puurisin igat viisi ja lõpuks sain ikka nii nagu alguses õpetuses kirjas!

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Dets 2008, 18:09 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Minuga on täpselt samad lood olnud - pigem CDROM-ide kasutamisega. Kaablid igatpidi järgi pannud ja sildasid tõstnud nii ja naa, kuid ühel heal hetkel hakkab täiesti lambist tööle. :D

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Dets 2008, 14:13 
Eemal
Aktiivne huviline

Mjnah, mul oli see esmakordne. Tõenäoliselt tuli see sellest, et ma väga hästi ei teadnud mida ma tegin. Aga SERVICEV003 on jah Lenovo oma!

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 00:37 
Eemal
Aktiivne huviline

Aga mida teha kui on 60 Giga Unallocated osa ja millegagi ei oska seda formaatida?
Vista Disk Managemendis tema peal parema hiirega näitab nagu nuppu "New Simple Volume", aga ütleb et ei saa teha

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 00:38 
Eemal
Aktiivne huviline

Aga mida teha kui on 60 Giga Unallocated osa ja millegagi ei oska seda formaatida?
Vista Disk Managemendis tema peal parema hiirega näitab nagu nuppu "New Simple Volume", aga ütleb et ei saa teha

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 00:42 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

see on partitsioneerimata osa. Imelik et Vista sinna teha ei saa midagi, proovi partition magic'uga näiteks.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 00:44 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Mitu partitsiooni kõvakettal on va see Unlocated osa?

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 01:35 
Eemal
Aktiivne huviline

on juba 4 olemas ja juba leidsingi, et max. on täis.
Tänan

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 09:05 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Jah just, selles viga ongi. Kui sa aga tahad ikkagi teha partitisiooni juurde, siis pead kasutama mingit programmi ja neid oskab sulle soovitada loodetavasti keegi teine, sest mina seda teha ei julgeks. :S :( :)

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 17:32 
Eemal
Aktiivne huviline

Aga kas õpetaksid kuidas teha koopia endale RECOVERI osast, mis on läpparil eraldi partitsioonina kettal.
Igaks juhuks, kui ketas ühel päeval ära minestab ja uuesti tahan alustada.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 17:33 
Eemal
Aktiivne huviline

Aga kas õpetaksid kuidas teha koopia endale RECOVERI osast, mis on läpparil eraldi partitsioonina kettal.
Igaks juhuks, kui ketas ühel päeval ära minestab ja uuesti tahan alustada.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan 2009, 18:44 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Lenovost ei tea ma tuhkagi ja Recovery Diski saad teha siis kas Lenovo enda mingi Recovery värgiga plaadi peale või siis Nõuanded II siit foorumist, kust tõmbad Vista alla ja asi korras. Niisama otse kopeerida sa seda sealt partitsioonil kas ei saa või ei hakka see hiljem tööle. Aga julgete päralt on maailm --- seega ei tee ma mingeid takistusi. :D PS! See topeltpostitus käib närvidele. :S

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 33 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: