Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 15 Okt 2014, 15:08 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Microsofti opsüsteem Windows 10 pole kaugelt valmis, aga kasutajaid võib olla juba miljon!
Pilt
Microsofti eesmärk on sünnitada opsüsteemi Windows 10 näol selline hitt, et inimesed nõustuvad vabatahtlikult XP ja 7 lõpuks hülgama ning unustavad ka Windows 8/8.1.
Esialgu tundus, et selline edu pole tõenäoline. 1. oktoobril veebi jõudnud Windows 10 tasuta prooviversioon meenutab liiga palju segu Windows 7-st ja 8.1-st, et soovida see oma järgmiseks opsüsteemiks muuta.
Vahepeal on aga pool kuud möödunud ja esmamuljet pole põhjust enam uskuda. Nimelt on MS-i andmetel koguni miljon huvilist Windows Insider Programiga liitunud, kellel on tänu selles osalemisele võimalik Win10 proovivariant alla laadida. Huvi on täitsa olemas!
MS ei täpsusta, kui paljud allalaadijatest uue opsüsteemi praeguseks arvutisse paigaldanud on, aga edasised andmed on julgustavad.

Otsusta ise:
* saabunud on juba 200 000 ühikut vastukaja, MS-i esindajad usuvad, et kes põhjalikult ei tutvu, ei viitsi väga ka kommenteerida või kirjutada;
* enam kui pool allalaaditud Win10 koopiatest on paigaldatud arvutisse, mitte ei jookse virtuaalmasina abil (näitab pühendumust);
* Windows 10-ga tutvujad kasutavad päevas keskmiselt "enam kui 7" rakendust.

Arendajad püüavad hetkel vastukaja kategoriseerida-süstematiseerida ja jätkavad muidugi tööd valmistoote nimel. See ilmub siiski alles 2015. a lõpus.

FORTE

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Digiuudiseid meilt ja mujalt
PostitusPostitatud: 06 Jaan 2015, 01:12 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
IE ajaloo lõpusirge
Pilt
Microsoft hakkab vaikselt Internet Explorerit manala teele saatma.
Suure tõenäosusega ei saa Windows 10 peal olema peamine interneti lehitseja IE, vaid hetkel nimetatud kui koodnimega Spartan.
Seda uut veeblehitsejat valmistab muidugi Microsoft. Väljanägemine hakkab olema Firefoxi ja Chromi vahepealne ja saab kasutada lisasi, nagu Chromis ja Firefoxis.
Uus interneti lehitseja saab olema väiksemahuline, kasutades Chakra JavaScript ja Microsofti Trident renderdamis mootorit.
Siiski pannakse kaasa Windows 10le ka IE11, tagasiulatuvalt ühildumisreziimi jaoks. Seega IE11 jääb viimaseks seda nime kandvaks veebilehitsejaks.

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 22 Jaan 2015, 14:25 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Liitunud: 15 Dets 2008, 19:47
Postitusi: 1500
OS: Windows 10 Pro
Microsoft tutvustas kolmapäeva õhtul Ameerikas Windowsi uut põlvkonda, mille kasutuskogemused viivad kasutajad personaalsete arvutite ja nutiseadmete uude ajastusse.

Lisaks mitmetele märkimisväärsetele uuendustele, esitleti ka kahte uut seadet, mis laiendavad Windowsi kasutamise väga suurtele ekraanidele ning üldse ilma ekraanita keskkonda – holograafilisse maailma.

Uue põlvkonna Windows 10 on pärast väljatulekut kõikidele senistele Windows 7, Windows 8.1 ja Windows 8.1 telefoni kasutajatele esimesel aastal uuendamiseks tasuta.

Windows 10 toob endaga kaasa mitmeid uusi lahendusi:

  • Tahvel- ja personaalarvutid saavad virtuaalse assistendi Cortana, mis annab seadme kasutajale soovitusi, juhatab kiiremini otsitava infoni ning jagab tähelepanu nõudvaid meeldetuletusi. Eelmisel aastal Windows telefonil esmakordselt kasutusele võetud Cortanaga toimub suhtlus kõnes või kirjas.
  • Uue põlvkonna veebilehitseja Sparta muudab interneti kasutajale lihtsamini käsitletavaks. Muuhulgas saab klaviatuuri või pliiatsiga teha otse veebilhele märkmeid ja neid oma sõpradega jagada. Samuti on veebis olevate artiklite lugemiseks kasutusel eraldi lugemisvaade, mis avab artikli lihtsal kujul ning ilma kõrvalise sisuta.
  • Xbox Live ja uus Xbox rakendus tõstavad Windows 10-l mängukogemuse kvaliteeti. Mängida saab mitme seadme vahel ning kanda mängupilti Xbox Oneist otse Windows 10-ga töötava seadme ekraanile. Tänu DirectX 12 kasutamisele on mängud ka väga kõrge kvaliteedi, kiiruse ja graafikaga.
  • Spetsiaalselt Windowsi jaoks on loodud universaalsed Office-i rakendused, mis töötavad nii telefoni, tahvelarvuti kui ka personaalarvuti puhul suures osas puutetundlikult.
  • Windows 10 lülitub lihtsalt ümber klaviatuuri-hiire ja puutetundliku kasutamise vahel.
  • Uued sisseehitatud universaalsed foto, video, muusika, kaardi, inimeste ja suhtluse ning e-kirja ja kalendri rakendused, mille sisu sünkroniseeritakse läbi OneDrive’i.
  • Microsoft HoloLens avab Windows 10 kaudu ukse uude holograafilisse maailma. Windows 10 muudab hologrammi kaudu senise seadme keskse arvutikasutamise palju isiklikumaks ja inimesekesksemaks. Kasutades Microsofti prillidega peavõru HoloLens saab seade aru, kuhu inimese pilk on suunatud ning mida ta oma käte ja häälega ütleb. Hologrammid joonistuvad prilliekraanile, nii et need tunduvad kolmemõõtmelises ruumis päris objektidena.


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 22 Jaan 2015, 17:29 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Aitäh kasutaja alter artikkli eest!
Teema jätkuks:

Tulevik on käes: Windows 10 annab meile hologrammid!
Just nii teatas Microsofti töötaja (kes varem arendanud Kinecti) Alex Kipman kolmapäeva õhtul (Eesti aja järgi) Windows 10 tutvustaval pressiüritusel.

Ei, see ei ole veel Tähesõdade roboti R2D2 poolt õhku projitseeritav säbruline printsess Leia, kes ütleb: „Aita meid, Obi Wan Kenobi!“. Esialgu on „hologrammide“ jaoks vaja lisaseadet.

Ka Mircosoft on hüpanud virtuaalprillide reele, nagu Oculus Rift või Sony Project Morpheus. Hologrammide nägemiseks peab pähe panema prillidega peavõru nimega Microsoft HoloLens. Oluline vahe eelnimetatutega on see, et läbi HoloLensi näeb kasutaja reaalset end ümbritsevat maailma. Hologrammid projekteeritakse prilliekraanile, nii et need tunduvad olevat kolmemõõtmelises ruumis paiknevad päris objektid. Nii et tegelikult on tegemist pigem täiustatud reaalsusega, nagu Google Glass (mille müük hiljuti lõpetati).

Tehnoloogait demonstreerivas videoklipis oli näha, kuidas kasutaja toas võib olla videovestluse ekraan, mis koos tema liigutustega kaasas käib. Oma elutoa võib muuta mänguväljaks, kus mängutegelased mööda diivaneid ja riiuleid kargavad. Isegi eemalviibiv torumees võib sulle HoloLensi kaudu nõu anda, kuidas katkist sansõlme parandada, protsessi ise oma tahvelarvutil jälgides.

Kipman ütles, et koos hologrammitehnoloogiaga tuleb Windows 10 HoloStudio, mida ta võrdles kõigile tuttava joonistusprogrammiga Microsoft Paint. Igaüks võiv virtuaalprillide abil HoloStudios kolmemõõtmelisi objekte disainida ning need hiljem 3D printeris tegelikkuseks muuta. Demonstratsiooniks kujundati pressiüritusel nelja tiivikuga troon ja demonteeriti samasugust, varem välja prinditud drooni. See tõesti lendas.

Microsoft teatas, et hologrammitehnoloogia jõuab kasutajateni veel operatsioonisüsteemi Windows 10 eluajal.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aThCr0PsyuA[/youtube]

Allikas: http://majandus24.postimees.ee/3064573/ ... ologrammid

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 29 Jaan 2015, 22:40 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Pilt
Windows 10 siiski ei näe arvutil ja nutiseadmel päris sarnane välja
Windows 10 on Microsofti arvuti-opsüsteemide seas eriline mitmel põhjusel.
Põhjustest üks tuntumaid on ilmselt see, et Windows 10 pakub kõigile eri Windowsi-seadmetele (PC-arvutid, tahvelarvutid, nutitelefonid, Xbox One) sama välimusega kasutajakeskkonda.
Sama Windows kõikidele platvormidele, ekraanisuurusest hoolimata, nagu kõlab slogan.
Vaikselt aga tilgub infot, et päris nii see pole. Esiteks on kõigile Windows 10 seadmetele mõeldud universaaläppide mobiilivariantide spetsiifilisi lisasid nagu puuteekraani tugi, ühe-käe-režiim vms.

Teiseks puudub alla 8 tolli suuruse ekraaniga Windows 10 seadmetel töölaua-vaade, mis omane arvutivariandile. See kõlab iseenesest muidugi mõistlikult, sest mis kasu oleks Desktopist 5-tollisel telefoniekraanil.
Aja jooksul lisandub infot kindlasti juurdegi ja saame näha, kui palju MSi uue opsüsteemi arvuti- ja mobiilivariant siis täpselt sarnanevad.

Osavad poisid
Lõpetuseks ja teemat veidi muutes peab tõdema, et Microsoft oskas nädala eest toimunud suure Windowsi-pressiürituse meisterlikult välja mängida.
Nad näitasid mitte ainult palju uut ja põnevat, vaid ka jätsid mitmeidki intrigeerivaid küsimusi siiski samas õhku (näiteks: kui universaalsed need universaaläpid siiski on?).
Ja lisaks tilgutavad nüüd järgnevalt aina uusi infokilde meedia ette, et iga päev või hiljemalt kahe tagant taas millegagi uudisekünnist ületada.
Täna saabus ka teade, et suurfirma on kvartali majandustulemustega vägagi rahul, eriti tänu Minecrafti ja Surface-tahvelarvutite müügile.
Viimane olla nüüdseks miljardi-dollari-äri, mille täpne selgitus on samas nii hägune, et reaalse seisu kohta võib mitu päris erinevat järeldust teha. Alates sellest, et nad loodavad kunagi Surface'ide müügiga miljard dollarit käivet teha.

FORTE

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 29 Jaan 2015, 22:47 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Saadaval Windows 10 BUILD 9926
Uuendamine läbi Windows update või:
X86


X64


Uuenenud on Start menüü, lisandunud Cortana stardiribal, uus Settings aplikatsioon, uus Xbox, Photos ja Maps äpp, ning Windows Store Beta.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9phebKc_DOs[/youtube]

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 30 Jaan 2015, 15:22 
Eemal
Tegija

Liitunud: 05 Mai 2009, 15:20
Postitusi: 333
Asukoht: Lääne-Virumaa
OS: Windows 8.1 Enterprise
Tahaks juba käppida Windows 10 telefoni peal. Ei suuda ära oodata kuni tuleb Windows insider programmi. Kusjuures foorumis võiks olla Windows 10 Mobile koht ka. Endal ja naisel olemas. Tutvusringkonnas ka paljudel.

_________________
Pilt


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 30 Jaan 2015, 15:51 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Windows Mobile teema tuleb kindlasti päevakorda.

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 02 Veebr 2015, 15:59 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Hea küsimus: kas su arvuti on uue opsüsteemi Windows 10 jaoks üldse kõlbulik?

Microsofti järgmine opsüsteem, kuuldavasti tänavu ilmuv Windows 10 kasutab rakendusliideste komplekti DirectX uut suurt väljalaset 12.
Rakendusliidesed võimaldavad programmidel ja riistvaral hästi läbi saada täpselt kasutatavast riistvarast olenemata.
DirectX-i uuenemisel on eriline tähtsus arvutiga mängijatele, kuna uued mängud toetavad tavaliselt kindlat DXi väljalaset. Kui graafikakaart aga sama ei toeta, peab mängu nautimiseks selle välja vahetama.
See tähendab tihtilugu arvuti väljavahetamist, kuna uuem jupp ei pruugi senistega kokku sobida või mõjub kooslus kogu süsteemi jõudlusele pigem halvasti.
Viimase aasta jooksul on paljud tuntumad arvutimängude tootja otsustanud toetada DirectX-i alates variandist 11. Veidi vanem DirectX 10 kaardiga arvuti võib jõudluselt veel mõistlik olla, aga uuemate mängude jaoks on vaja ikkagi uut.
Kui Microsoft teatas, et Windows 10 võtab kasutusele DirectX 12, tekkis mure, et kas uue opsüsteemi hankimiseks tuleb siis kindlasti uus arvuti hankida, sest DX12 graafikalahendusi veel turul pole ja seega on kõigil praegustel kasutajatel "vananenud" riistvara.
Õnneks selgitas tootja, et DX12 tunnistab ka DX11 graafikakaarte, kuigi kõik uuemad võimalused ei muutu nende abil kättesaadavaks. Aga kui 11.1 tugi on kaardil olemas, on asi korras.

Microsoft on juba täpsustanud, et väljalaskega 12 sobivad muuhulgas:
* Inteli 4. ja 5. põlvkonna Core-protsessorid (või uuemad, muidugi),
* AMD arhitektuur Graphics Core Next (muuhulgas kaardid seeriatest HD 7000, HD 8000 ja Rx 200),
* nVidia kiibid Maxwell, Kepler, Fermi (ehk terve hunnik kaarte).

DirectX 12 ei keskendu eelkäijate kombel renderdamisefektide lisamisele, vaid püüab ressursitarbimist vähendada ja jõudlust lisada, näiteks andes pildikiirusele rohkem kaadreid sekundis.
MS ei taha siiski veel öelda, millised DirectX 12 võimalustest nõuavad senise graafikakaardi väljavahetamist.

Kindel on aga see, et DirectX 12 kasutavaid videomänge saame kõige varem näha juba aasta lõpus. Iseasi, kas valmistajad on juba suutnud õppida tarkvara selle abil tõhusamaks muutma.

FORTE

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 04 Veebr 2015, 00:14 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Selline siis hetkel:
Pilt

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 09 Veebr 2015, 13:47 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Hiinas on lekkinud netti Windows 10 build 10009.
Juba ilmuvad siin ja seal screenshotid, kus on näha muudatusi välimuses ja lisandunud pildid Spartan veebilehitsejast.

Pilt

Pilt

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 25 Mär 2015, 14:47 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Liitunud: 15 Dets 2008, 19:47
Postitusi: 1500
OS: Windows 10 Pro
Windows 10 Tehnilise Eelvaate build 10041 ISO on allalaadimiseks saadaval.

Pilt

Download


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 25 Mär 2015, 16:23 
Eemal
Superkasutaja

Liitunud: 18 Veebr 2008, 09:08
Postitusi: 674
Minu arust kisub asi veel halvemaks.


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 28 Mär 2015, 10:39 
Eemal
Teeb ja toimetab
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Sept 2009, 21:47
Postitusi: 80
Asukoht: Tallinn
OS: windows7
Mul ei lähe selle uue win10 buildiga audio draiver tööle, ka parandusteenus ei aita. (realtek high definition audio draiver)


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 28 Mär 2015, 15:53 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Liitunud: 15 Dets 2008, 19:47
Postitusi: 1500
OS: Windows 10 Pro
Mul läks install üle tunni, must pilt tuli ette enne sisselogimist. Realtek draiverid saab ise tõmmata, näiteks siit.


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 10 Juun 2015, 08:18 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Windows 10 saabub 29. juulil
Kauaoodatud Windowsi järgmine versiooniuuendus jõuab lõpptarbijateni juba sel suvel. Laua-, süle- ja tahvelarvutitele ning nutitelefonidele ja Xbox One mängukonsoolile mõeldud Windows 10 ei maksa paljudele arvutikasutajatele seejuures sentigi.

Tasuta Windows 10 on saadaval senistele Windows 7, Windows 8.1 ning Windows Phone 8.1 kasutajatele, kes annavad oma soovist teada aasta jooksul pärast Windows 10 müügile jõudmist. Ärikasutajatele on Windows 10 litsents tasuline.

Oluliste uuenduste ja parandustega Windows 10 operatsioonisüsteem toob kasutajateni Cortana-nimelise virtuaalse assistendi, uue Edge veebibrauseri, täiesti uue Microsoft Office kontoritarkvara, Xbox Live mänguvõrgustiku ja palju-palju muud.

Allikas: http://www.euronics.ee/uudised/21992/wi ... -29-juulil

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Esimesed üksikasjad Windows 10 kohta, Windows 9 jäigi va
PostitusPostitatud: 10 Juun 2015, 08:21 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2847
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Opsüsteem Windows 10 on paljudele esialgu tasuta... aga selle hilisem taaspaigaldus?
Pilt
Microsoft annab praegustele opsüsteemi Windows 7 või 8/8.1 kasutajatele juuli lõpus ilmuva Windows 10 tasuta, milleks tuleb see esimese aasta jooksul alla laadida.

Mis aga juhtub siis, kui hiljem on vaja Windows 10 uuesti paigaldada? On ju teada, et Windows muutub kasutamise käigus (aja jooksul eri põhjustel) aeglasemaks ja ebastabiilsemaks, mille vastu aitab opsüsteemi uuesti n-ö nullist paigaldamine.
Microsoft rahustab huvilisi: kes Windows 10 selle esimese eluaasta jooksul tasuta alla laadib, saab opsüsteemi sama litsentsiga hiljem tasuta uuesti paigaldada.
See kehtib muidugi ühele seadmele, iga järgnev tahvelarvuti või PC vajab ikkagi iseseisvat litsentsi.

Allikas: http://forte.delfi.ee/news/tarkvara/ops ... d=71650291

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 


Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7
phpBB SEO
Create a Forum | Terms of Service | Privacy Policy | Report the forum