Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Milliste arvutitega teie alustasite?
PostitusPostitatud: 14 Nov 2008, 00:41 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Ühest teises teemas aegadele tagasi mõeldes tuli tahtmine sinna üks pilt postitada, aga..
Uue teema algus.
Nii kaua kui veel meeles on võiksime üles loetleda oma arvuti komplektid, mida oleme omanud.
Ja üldse milline oli esimene arvuti mille klaviatuurile käe peale panime?

Püüan alustada.
Enda teada olevalt esimene arvuti mida üldse nägin ja mille vastu mul kohe huvi tärkas, ning mõne aja pärast käe klaviatuurile sain oli Olivetti raal, seda siis ühe suurfirma peakontoris.
~18 aastat tagasi.
Pilt
Personal Computer M290 - Olivetti, 1990

Kusagilt mõne aja pärast sattus mulle kätte ei millegi eest selline vahva riistapuu:
Pilt
In August 1978, first units of the "Advanced Basic Computer for the 1980s", in short ABC-80 left the Swedish Luxor factory.
Muud tarka selle masinaga ma teha ei osanud, kui kirjutada oma arust mingit raamatu moodi asja ja tõlkida üht soome keelset mängu eesti keelde - hakkasin juba faili sisudesse vaatama 8)
Õige varsti sai selgeks, et see on täielik rämps ja tuleb otsima hakata omale hea hinnaga normaalset arvutit. Aga lubage meelde tuletada et arvutid olid tol ajal nii kallid et hammas mitte peale ei hakanud.
Näituseks 486 maksis ~15 000
Vahepealne aeg lendas kui mängeldes ja lauldes kui sai tutvutud sõprade kes vähe paremal järjel 286, 486, 586 mudelitega.
486 peale tulek oli vaimustav, see tundus siis täielik püss.

Seejärel, 11 aastat tagasi tuli minul ots lahti teha.
Pilt
Sai soetatud umbes sarnane kasutatud Compaq Intel pentium 75.
Mida ikka lõpuni tuunitud sai kuni enam edasi minna polnud.

Seejärel 7 aastat tagasi ostsin tutika K-Arvutisalongist 1.7Ghz Celeroni. Siis oli juba selline aeg, et pea kõik töörahvas oli suuteline ostma omale arvuti.
Pilti pole mõtet lisada, sest välimused on siiani enamvähem võrreldavad praeguse ajaga.
Tuunisin selle ka lõpuni.

Nüüd viimane Intel Pentium 1.8 dualcore.
Aasta oli möödas ja juba vajas tuunimist, ning vajab veel 8) .

Nüüd sai vist enam vähem kokku võetud arvutitega kokku puuted, eks kui midagi olulist veel meenub lisan.

- Laske tulla endigi lood, ikka põnev lugeda, kes ja kuidas :)

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Nov 2008, 01:20 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kui läheb juba mälestuste heietamiseks, siis 18 aastat tagasi olin ma 2 aastane ja koristasin kodus kööki nii, et kõik üleliigsed asjad viskasin aknast välja, sest seal väljas oli ju palju ruumi ... :D
Arvutiga puutusin esimest korda kokku siis, kui 10 aastat tagasi meie koolis hakati õpetama arvutiõpetust. Sellest ajast nagu palju ei mäleta. Mäletan ainult seda, et arvutis sai mängida ja loomulikult ei tohtinud õpsile närvidele käia - siis oli lootust ikka vahel mõnda vabasse arvutisse saada (ja ma ei tea, kuidas mujal, aga meil oli arvutitesse selline suur tung, et veri väljas). Sai mängitud Supaplexi nii, mis kole. Ja Prince of Persia ...
Ja kui ükskord üks koolivend võitis arvuti, siis oli seda ahhetamist ja ohhetamist nii palju, et kuidas küll nii palju õnne sai kellegil olla. Eriti veel minu, sest ma vaeses perekonnas kasvanud ja ei osanud selliseid asju üldse vaadatagi.

Mingi 6 aastat tagasi üritasin sellega hakkama saada, et tahtsin kooli arvutis netist mängu alla tõmmata, aga see oli kokku pakitud. Tõmbasin siis vist mingi Winzipi ja pakkisin lahti ning olin üliõnnelik, et sellega hakkama sain, kuid mäng tööle ei hakanud. Seejärel viskasin asja nurka ja mitu aastat arvutit ei näppinud enam.
Kuni selle ajani, kui eelmine aasta sain sõbralt tema 97 aasta arvuti ja olin üliõnnelik. Siinkohal peab mainima, et Windows 98 installimine on ikka väga tõsine ettevõtmine, eriti, kui Command prompti kasutada ei oska. Ja manuaalis oli üks pisike trükiviga, mida hiljem kirusin maapõhja ja olin äärmiselt vihane.
Siis hakkasin arvutit juba näppima - võtsin lahti ja panin uuesti kokku. Tohlasin süsteemis ja sain arvuti tööst nagu väikese ülevaate. Ja peab mainima, et näiteks Windows 98 on väga hea OS õppimiseks - kõik on seal ära näidatud.
Mälu oli sel arvutil 16 MB ja kõvaketas 2 GB. Siis sain kätte ka Windows ME plaadi, aga see ei läinud tööle, sest RAM-i oli vähe. Sai siis foorumites räägitud ja küsitud ning üks hea inimene saatis mulle paar mälu juurde, niiet kokku sai RAM-i 32 MB. Installisin Windows ME peale, kui see ei õnnestunud esimene kord kohe - enne töölaua ilmumist jäi stoppama - ootasin mingi tund aega, aga midagi ei juhtunud. Teine kord oli rohkem õnne - suure surma ja ragisemise peale läks tööle ja siiamaani töötab. :D
Aga varsti peale seda hakkas protsessori ventilaator sellist lärmi lööma, et täitsa häirima hakkas. Lausa jube oli arvutit tööle panna - läks käima, nagu traktor ja see ei ole liialdus. Polnud tahtmist ega viitsimist sellele uut vendikat ka vaadata - lihtsalt võtsin juhtme vendikal järelt ära. Siis töötas juba vaikselt. Kusjuures pole see protsessor peale seda üldse kinni kiilunud ega maha põlenud. Kuid varsti peale seda hakkas toiteploki vendikas lärmi lööma, mitte küll nii suure häälega ja pole seda siiamaani korda teinud. Peakski vahelduseks ka natuke Windows ME-d uurima ja vanu mänge mängima. :D

Ja kui nüüd tänavu kevadel otsin juba oma teenitud raha eest arvuti, siis muutus kõik sootuks.
Algul ma ikka pelgasin ja lubasin endale, et seda arvutit ma ei näpi sealt, kust ei ole vaja, aga läks teisiti ... Ja algus ei olnud ka paljutõotav, sest mingi aeg, kui näpud ikka sügelema hakkasid ja natuke igav ka oli, siis mõtlesin, et peaksin kõvakettale partitsiooni tegema, kuid juhtus see, et peale seda arvuti tööle ei hakanud ja plaati ka poest kaasa ei antud (Sellele mõeldes lähen taas ikka veel väga närvi ... :@).
Siinkohal ei suuda mina ära tänada Vista foorumi tegijaid ja kaasaaitajaid. Ja eriline tänu valdur55-le, kes on mind aidanud. Kui mina olin niivana, kui valdur, siis ei jaganud ma arvutitest ei maad ega mütsi. :D Ja eks ise olen ka palju asju proovinud peale seda, kui sain selgeks, kuidas plaati kõrvetada ja sain Vista recovery plaadile kirjutada. Kui midagi p****e keeran, siis pole midagi hullu, ei pea kuskile parandusse minema ja närvitsema - panen kodus plaadi arvutisse ja läheb installimiseks. :D Ma olen kaval ikka ka - kui piisavalt andmeid on koos, siis kirjutan ikka plaadile ja dokumentidest teen tihtilugu koopiaid, kui midagi olulist on. Siis ei ole kahju formaatimist teha peale mingit suuremat jama - saab arvuti ka puhtamaks ...
Kahju, et mul pole pilte üles panna, aga ega midagi uut ja erilist näidata polegi. Ja need arvutid, mida olen kasutanud, on ka mingi firma kokku pandud nagu ja mudeleid ei oska öelda ... :(

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Nov 2008, 15:52 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Nonii räägin kah oma loo kuidas arvutit avastasin.
Alguse sai juba lasteaiast kus oli arvuti olemas. Vist oli siis mingi dos OS peal.
Vahest võis seal mängida. Tänaseks olen leidnud juba paari mängu nime üless.
Prehistorik ja Prince of persia mängud. Aa ja oli veel lotus.
Mingil ajal ostis vanaisa kasutatud arvuti millel oli Win95 peal.
Ja tema töökaaslane pani sinna hulga mänge.
Tavaliselt olime netis Dial-Up netiühendusega.
Tol ajal sai ainult mängitud. Ei mäleta enam...
Arvutit sai vahepeal avastatud arvutiõpiku järgi. Õpikute autoriks enamjaolt "Tiit Tilk"
Siis osteti Windows98. Ja siis algues sai netis oltud.
Mingil ajal läks Dial-Up tasuliseks. Ja netti enam ei mintud
Siis läks ikka jube mängimine lahti. Põhiliselt sai Speari mängitud või siis Miniclipist vanaisatõmmatud mänge.
Ühel hetkel tuli postkasti "Tere olen sinu arvuti" tellimusleht. ja me hakkasime selle tellijaks.
Sai päris palju tarkusi juurde.
Ühel päeval proovis vanasia kõvaketast Win98-l puhastada,aga asi kukkus niiõnnetult välja ,et arvuti ei käivitunud.
Sai mindud tagasi Win95 peale.
Win95 tüütas ära ja otsustasime osta uue arvuti. Ehk siis hetkelise WinXP ja Elioni kodulahenduse.
Ja siis muutus see "Tere olen sinu arvuti" suht mõtetuks ja katkestasime tellimuse.
Sest CD peal polnud enam mitte midagi huvitavat. Mingi trial mängud.
Natuke sai Xp peal oltud ja lõhutud vana printer ja win95 masin ära.
Xp peal sai alguses jälle mängitud. Crime,Runescape ja siis Wolfensteini.
Ühel suvel võtsin ette ja hakkasin selle vigase masinaga jamama. aa jh :P siis oli mul veel see WIn95 masin alles.
Seal hakkasin näppu hajrutama command promtis. kõval windows98 installi õpetus.
Mindud siis Win98 peale. Aga jhm. Kõvaketas oli nii täis ,et ei olnud mitte midagi võimalik teha.
Siis format C: install uuesti.
Vahepeal käisin linuxiga tutvumas. Installides vanasse arvutisse. DSL oli kõige parem.
Vahest panin win95 peale ja sai just hiljuti 2000 peale pandud.
Siis uues arvutis tegin kuinagi mingi otsuse (kasuteguri järgi) Mis on nagu mõtekam kas mängimine või
teiste foorumis aitamine. Otsutasin foorumis olemise. Ja ma tunnen end siin väga hästi.
Ja mis kõige parem. Hinded on kohe paremad. (google kasutamises).Ja ma nägin ükskord artiklit netis tarbija24.ee lehel ja saingi teada ,et Google piinab rohkem aju kui raamatu lugemine.
Ise tunnen kah ,et jäävad asjad palju paremini meelde ja see asi kajastub mu hinnetes.
Veel on läinud kirjandi kirjutamise oskus paremaks. ja veel õigekiri kah suht heaks ,sest üritan siin nii palju kui võimalik õigekirjas kirjutada.
Vaadates tulevikku näen end mingi It spetsina. Kuna hetkel olen suht oskuste rohke arvutis.
Ja mis kõige parem. On mul vähemalt tegevust kui igav on. No ei lähe linnapeale niisama kolama. ja seal mingit jampsi kokku keerama.
Arvutit olen ise avastanud iseseisvalt. vanaisa alguses aitas ,aga jhm nüüd on elline olukord ,et mina aitan vanaisa arvutis. (muna õpetab kana)
Vaadates veel eelmisse aastasse olin veel päris teadmatu osades asjadest .
Just mõtlesin veel haridusele. ma olen õppinud ingliskeelt kaks aastat ja hetkel on kolmas aasta käsis ingliskeelega.
Ma ütleks ,et saan päris hästi arvutialasest ingliskeelest. See pole mulle mingi probleem.
Aga kui vaja eesti keelde tõlkida on natuke juba raskem. Aga sellegi saab kergelt ära tehtud.
Ja selline oligi mu arvuti avastuslugu.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Nov 2008, 16:48 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Peab mainima, et kui printerit juppideks lammutate, siis on mõtekas muuhulgas ka see võll alles jätta, mis paberit edasi veab. Need kummirõngad on suht mõttetud, aga selle võlliga olen palju asju oma kodus lahti tagunud ja vaja läinud. See on selline tugevat sorti vist - igatahes vastupidav siiamaani. ;)
Ja printer sisaldab endas ka muid väga vajalikke juppe, mis koduses majapidamises ära kuluvad. Kruvisid on igat sorti ja veel natuke.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Nov 2008, 17:44 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Peab mainima, et kui printerit juppideks lammutate, siis on mõtekas muuhulgas ka see võll alles jätta, mis paberit edasi veab. Need kummirõngad on suht mõttetud, aga selle võlliga olen palju asju oma kodus lahti tagunud ja vaja läinud. See on selline tugevat sorti vist - igatahes vastupidav siiamaani. ;)
Ja printer sisaldab endas ka muid väga vajalikke juppe, mis koduses majapidamises ära kuluvad. Kruvisid on igat sorti ja veel natuke.

eem. jhm. Samal ajal sai ka veel üks koopia masin lahti lammutatud.
Aga jhm... Sealt printerist sai vist midagi võetud küll. Aga see on kindel et koopia masinast sai ajsu varutud.
See printer oli muidu nõelprinter. Suht vanaegne...

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Nov 2008, 19:12 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Mul oli sellel arvutil mis teisel pildil ABC80, selline printer et kui sellega printida tuli, siis pidi toast lahkuma.
Esiteks oli see kohutavalt suur, täis mehhaaniline, vibratsioon ja kära mis sealt printides tuli oli suurem, kui mis tahes koduses majapidmises oleval aparaadil.
Kreiss saega saagimine vist oli ainuke mis suutis sellest häälest üle olla.

Aga jah, mul on ka kõvasti mutreid ja polte üle. :lol:

Profiil  

Teema pealkiri: Milliste arvutitega teie alustasite?
PostitusPostitatud: 27 Mär 2009, 20:38 
Eemal
Huviline

mina hakkasin kohe arvutiga asus vista homepremium F3Rs ma arvan,et pilte pole siia vaja lisada kuna see mark peaks kõik ütlema

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Milliste arvutitega teie alustasite?
PostitusPostitatud: 27 Mär 2009, 21:36 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Pihlak kirjutas:
mina hakkasin kohe arvutiga asus vista homepremium F3Rs ma arvan,et pilte pole siia vaja lisada kuna see mark peaks kõik ütlema

Ilus algus ...

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: