Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kui arvutis ei käivitu mitte ükski rakendus (application)...
PostitusPostitatud: 26 Dets 2008, 07:00 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ühel mu tuttaval juhtus suht hiljaaegu selline olukord, kus kõik rakendused (.exe lõpuga failid) millegipärast tahtsid käivituda Adober readeriga. Ei saanud teha süsteemitaastet, sest see käivitub ka rakendusena. Lahendus jäi leidmata ja mäletamist mööda ta vist installis Vista uuesti. Aga enne uut installi oleks arukas proovida lihtsamaid meetodeid. Ma ei tea, kas selles on siin foorumis kirjutatud, aga tundub suht hea inf olema, niiet ... "kordamine on tarkuse ema"! :D

NB! Sellega ärgu jamage need, kellel rakenduste käivitumisega probleeme ei ole!!!

Selles on kirjutatud siin ---> http://landfield.pri.ee/Vista_Probleemid2.html
Kõigepealt peaks proovima teha süsteemitaastet (system restore) sellele ajahetkele, kui kõik veel töötas. Ja seda proovida arvutis erinevatest kohtadest. Ma ei hakka üle kordama - loe sellelt lehelt - seal kenasti ja korrektselt kirjas.
Üsna tõenäoliselt sellel puhul ei saa avada süsteemitaastet kuskiltpoolt ja oleks vaja kasutada süsteemivälist meetodit. Kas siis Advanced boot optionsist (arvuti alglaadimisel F8-ga) valida Repair computer või siis kasutada Vista recovery disci.
Mina ütleks, et olen proovinud isegi korralikult töötaval Vistal teha plaadiga süsteemitaastet, aga see ei õnnestu millegipärast, kuigi peaks ... aga viga võib olla vist ka SELLES!
Kui system restoret ei õnnestu teha või mida iganes, siis päris lehe allosas on veel paar juhendit Vista kohta.

Tsiteeri:
Lae siitsamast alla Vista_EXE_Parandus.reg fail ja tee seejärel temal 2x hiireklõps või tee tal paremklõps ja vali käsk Merge. (Lae ta alla siit! Et teda alla laadida, tee tal Internet Explorer'is lihtsalt klõps või siis tee tal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Save Target As...; Kui kasutad aga Mozilla Firefox'i, siis tee tal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Save Link As....)
Seejärel tee kompuutri restart.

See fail, mille sa sealt alla laed, salvestatakse Vista_EXE_Parandus.reg.txt --->sina pead selle .txt sealt tagant ära võtma. Selleks tee paremhiireklõps failil ja valid Nimeta ümber (rename).
Juhul, kui sa faililaiendit muuta ei saa, sest sa lihtsalt ei näe seda, siis pead minema Juhtpaneel (control panel) < Kaustasuvandid (folder options) < seal siis otsid vahelehel Vaade (display) üles selle teksti, mis peidab faililaiendid ära (eesti keeles Peida tuntud failitüüpide laiendid) ning võtad linnukese selle eest ära ning OK. Ja arvutile teatad, et kõik on OK
Kui see üleliigne laiend on maha võetud, siis peaks ka selle faili ikoon muutuma vähe värvilisemaks. :D Siis käivita see fail Vista_EXE_Parandus.reg ning see installitakse automaatselt registrisse.
Arvutile restart ja vaata, kas sai korda. Kui mitte, siis proovi ka seda teist alternatiivset meetodit.

Märksõnad: programm ei käivitu, rakendus ei käivitu, probleem programmi (exe) avamisega / käivitumisega, program doesnt run, problem to open program.

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: