Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Parim tasuta viirusetõrje Vistale
PostitusPostitatud: 11 Mär 2009, 17:37 
Eemal
Pagunitega huviline

Milline on Teie arvates parim tasuta viirusetõrje Vistale? Hetkel veel neli päeva Kaspersky... siis läbi. Pole raha, et litsentsi osta kah.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Mär 2009, 17:48 
Eemal
Tegija

Tasuta AVG, aga Nod32 30 päeva proovi versioon tasuta, kui 30 päeva läbi kustuta ära ning installi uuest siis saab jälle kasutada 30 päeva.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Mär 2009, 19:26 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Avast ruuuuuuuuuuuuuuulib...!!! :D

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Mär 2009, 22:23 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Olen AVG pikkajaline kasutaja olnud ja nüüd kasutan Avast ning ei oska kommenteerida kumb paremat tööd teeb.
Hetkel Avastist hea mulje AVG tüütas ära ja vahelduseks midagi uut mis pole nii tundud minu jaoks nagu seda Avast ja täitsa hea! Kindlasti ka Vistal! :D

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Mär 2009, 22:59 
Eemal
Tegija

tudiludi kirjutas:
Avast ruuuuuuuuuuuuuuulib...!!! :D

Proovin järgi :D

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mär 2009, 15:32 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Avast on priima.
Hetkel kasutan ühes masinas piraat kasberskyt ja teises Avast PRO trialit.
Avast! Home peaks Pro triali lõppedes peale lükkama.
Suht äge ju kui keset mängu onu karjub: "Your antivirus databases was updated"

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mär 2009, 17:28 
Eemal
Pagunitega huviline

Muidu olen ka AVG-d päris pikalt kasutanud, aga temaga oli selline lugu, et kontrollides väitis, et arvuti puhas, aga Karspersky-ga kontrollides leidis ühe trojani. :(

Aga tänud, proovin siis selle Avast-i järgi. :wink:

NOD32-e kohapealt ei oska seisukohta võtta... Mingi aeg kasutasin... köhh-köhh "piraat" NODi ja siis oli koguaeg selline tunne, nagu polekski arvutis viirusetõrjet... Alati näitas, et viirusi pole... uuendusi tegi üliharva jne.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mär 2009, 19:11 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kasutasin kah vahepeal ESET-ti toodet. Täpsemalt Smart security, mis on iseenesest täpselt sama, mis NOD32.
Nii nõme oli, et viskas pidevalt neid aknaid ette, mis teatasid, mis arvutis parajasti toimus. Ja need käisid automaatselt niikuinii ja see teadmine ei anna mulle mitte midagi. Aga mitte kõiki arvutisse sisenevaid faile ta ei kontrolli. Avast aga teeb ka selle töö kenasti ära. Ja kui avast hakkab üürgama, siis võid kindel olla, et tegemist on arvuti jaoks ohtliku asjaga.
Võin käe südamele panna ja öelda, et Avast ei ole mind siiamaani alt vedanud - pigem olen mina ta kinni keeranud ja seda hiljem pidanud mitu korda kahetsema, sest olen lootnud, et pole midagi hullu, kui selle vajaliku rakenduse käivitan. :? On olnud ka paar juhtumit selle aasta peale, mil ma teda kasutanud olen, kus on andnud valehäiret. Nimelt tahtsin liigutada faili nimega pagefile.sys, mille nimi ütleb teile kõik ära, et millist osa ta süsteemis täidab. Aga võibolla oli selle sees mingi ohtlik fail - seega - võibolla polnud ka see valehäire.
Avastiga on see häda, et ma pole aru saanud, et mis ta selle failiga teeb, mille peale ta kisama hakkab. Vahest ei tee midagi, kui vahest kaob see fail ära ma-ei-tea-kuhu. Ta küsib küll, et mis ma selle failiga teha soovin ja kui valin, et no action, siis ikkagi kustutab ta selle faili ära.
Aga nagu ma ennist ütlesin, et sellisel puhul pole sul selle failiga midagi teha, mis süsteemi pe***e keerab. :D

Avasti puhul pole tõsi, selle kasutajapoolse välimuse peale eriti mõeldud, kuid tugev panus on pandud see-eest reaalaja kaitsele. Ja kui see kaitse on hea, siis polegi muud vaja. Ja kui soovid kausta või faili eraldi Avasti poolt kontrollida, siis ainult paremhiireklõps failil/kaustal ja kontrollib ära. Tavaliselt on see küll täiesti mõttetu tegevus, sest selleks ajaks on Avast automaatselt selle faili läbi kamminud ja vastavalt sellele ka käitunud. Samuti käib vaikne skännimine, mis arvuti ressursse väga vähe tarbib, kuid vahetevahel on juhtunud selliseid asju, et lambist teatab mulle, et on leitud ohtlik fail. Ja nii imelik, kui see ka ei ole, on juhtunud, et ka üks tavaline pilt, mis netis kuvatakse, võib olla ohtlik (vähemalt Avasti arust - krt, "aru" ei ole vist õige öelda programmi kohta, kuid midagi paremat ei tule hetkel pähe). :D

Inimese jaoks, kes ei taha mitte mingil juhul, et tema arvutiga mingi jama tekiks, on Avast väga hea lahendus.

Hah ... mida ma ajan - see hakkab juba reklaamimisena tunduma ja seda ma teha ei tahaks. Ühesõnaga Avast on hea viirusetõrje minu silmis ja peale Smart security ja NOD-i kasutamist sain selgusele, et seda ei vahetaks ma millegi vastu. Loomulikult kui aega ja viitsimist on, siis proovin ikka ka teisi viirusetõrjeid ...

Pikk jutt ... loodetavasti asjalik kah ...

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mär 2009, 21:06 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Pole viimasel ajal vajadust näinud tõrje jaoks. Vähemalt mitte enda arvutitele. Tuleb lihtsalt teada mida teha ja mida mitte teha.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mär 2009, 21:16 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Endal kah viirusetõrjest savi!
Aga krt.. Seda ei saa maha lasta. On inimesgi kes ei tea mida nad teevad ja siis mina pean see olema kes arvutit putitab ,et nad jälle arvutitkasutada saaksid.
Ühele ei meeldi windows seven ja istub ikka XP peal. Xp nii metsikult jama minujaoks. Aeglane jne. Aga seven kiire ja lahe!

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mär 2009, 21:16 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kusjuures ega ma isegi ei kasutaks. Häda on ainult selles, et vahel Avast teatab, et mingilt veebilehelt, mida külastada tahan, laetakse midagi ohtlikku alla. Siis on mul võimalus see katkestada. Muul juhul ei oleks tõesti vaja, sest saab ju kasutada ka virtualPC-d, mida aga Avastiga koos rakendada ei saa. Liiga agaralt kustutab ära mõnikord.

Ongi olnud mitu korda juhus, et installin omal XP VirtualPC-se kenasti ära ja installin mõned programmid ning peale seda läheb teatud faili katsetamiseks, et mis toimub. Ja kui järgmine kord üritan jälle VirtualPC käima lükata ja Avast seda kontrollima hakkab ja ohtliku faili leiab, siis kustutab ta ära terve virtuaalse OS-i. :(
Kuid Avast tarbib vähem arvuti ressursse minumeelest, kui see, mis mul kõige esimesena oli.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mär 2009, 21:20 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

valdur55 kirjutas:
Xp nii metsikult jama minujaoks. Aeglane jne. Aga seven kiire ja lahe!

:lol: :lol: :lol: Sa sööd oma sõnu! haha
Küll see Seven ka sul ajapikku aeglaseks muutub, kui kõik vajalikud programmid peale installid. Kahe kuu pärast siristad teist juttu. :D

Ma installisin ka hiljuti Vistat ja imestasin, et miks ta nii metsikult kiire on - sama peaaegu, mis XP. :? Nüüd aga pean Vistat millegi arvelt kiirendama. Ja kui aus olla, siis on asju, mille arvelt kiirendada ilma, et see mugavus ja välimus kannataks.

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Parim tasuta viirusetõrje Vistale
PostitusPostitatud: 19 Nov 2009, 18:04 
Eemal
Huviline

tere mul on nod32 mis töötab 24672 päeva

Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2009, 19:32 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Tasuta nod32 on vaid 30 päeva.
Teie nod32 on hämara otsa versioon e. piraat ja sellise versiooni tasuta olevaks lahterdamine on siin foorumil vastuvõetamatu. Pole mõtet inimesi segadusse ajada väär infoga.
Enne kui te midagi edasi kirjutate palun tutvuda foorumi reeglitega, eriti arvestada punkti 2.8, mis ütleb: Mistahes piraatlusega seotud info on keelatud, kaasa arvatud illegaalsetele materjalidele viitavad lingid, jutud sellest kust illegaalset tarkvara saab, milline on programmi seerianumber ja viidet leida kräkki.

Mõistvat suhtumist soovides Admin

Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2009, 22:05 
Eemal
Huviline

mull on üks küsimus avasti kasutajatele ka prog sees peab ka seatistama või lihtsalt istallima ära ja kõik

Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2009, 22:13 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Seadistama ei pea midagi. Ja Avast! Home on tasuta viirusetõrje ja üldse mitte paha.

Seadistada võib, kui ei soovi häälega teateid, kui programm ennast uuendas. Ja noh - mõndasid asju saab veel muuta - menüü pakub seda. Aga iseenesest pole vaja, sest äärmiselt ohtlikud failid kustutab Avast! automaatselt ära või eemaldab ära selle osa failist, mis on ohtlik. No action valides vähemohtlikud failid jäetakse alles.

Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2009, 23:06 
Eemal
Huviline

palun teid väga äkki keegi juhendab mind et se avast korralikult tööle hakaks

Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2009, 23:12 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

rutt66 kirjutas:
palun teid väga äkki keegi juhendab mind et se avast korralikult tööle hakaks

Mis error tuleb???

Lae uuesti alla ---> http://files.avast.com/iavs4pro/setupeng.exe
Pane käima setupeng.exe ning kui lõpetanud on ja restarti küsib, siis vali restart.

Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2009, 23:24 
Eemal
Huviline

tänan teid aga see töödab ju ainult 60 päeva

Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2009, 23:40 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar