Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ramdisk
PostitusPostitatud: 02 Sept 2010, 23:01 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 19 Apr 2008, 00:38
Postitusi: 4184
Asukoht: Järvamaa
OS: Windows Seven
"RAM disk "või ka "RAM ketas" on muutmälu (RAM) plokk, mida arvuti tarkvara kohtleb kui ketta draivi mälu (sekundaarne salvesti). Vahel nimetatakse kui "virtuaalne RAM draiv" või "tarkvaraline RAM draiv", et eristada seda "riistvaralisest RAM draivist", mis kasutab eraldi RAM'i sisaldavat riistvara, mis on pideva draivi tüüp.

Siin teemas tahaks arutada kõige selle kohta, mis puudutab ramdiski - milline tarkvara on selleks parim, kuidas ramdiski rakendada, kuidas praktikas ramdisk enda kasuks tööle panna ja palju muud. Ja muidugi ka selle kohta, kas reaalselt üldse mõtet on kasutajal ramdiski seadistada.

Teeksin alguse lahti ühe hea tarkvaraga, millega saab ramdiski seadistada.

Dataram RAMDisk

Lae alla siit -> http://memory.dataram.com/products-and- ... re/ramdisk?

Valikuvõimalusi on palju, kuid samas teada on vaja ainult paari asja. Kui programm on paigaldatud ja käivitatud, siis Seveni jaoks paistab see välja selline:

Pilt

Disk Size väljale sisesta, kui mahukas peab ramdisk olema. Ühikuks on megabait (MB) ning loomulikult arvesta sellega, et sinu arvutile peab piisavalt RAMi olema paigaldatud, sest kogu see ruum võetakse RAMi arvelt ning ramdiski poolt hõivatud ruumi ei saa operatsioonisüsteem kasutada. See mälu on ainult SINU päralt. ;) Ramdiski rakendamiseks vajuta allolevale nupule Start ramdisk.
See maht ei pea olema 1000 MB (1 GB), kui RAMi on vähem ja ka mul ei peaks seda olema nii palju, kuid hetkel on testimisel Windows Media center ja see hakkas mingil hetkel tõrkuma, kui olin seadistanud 700 MB-le mälu. Üldjuhul piisab ka 100 MB, kui kasutada veebis surfamiseks.

Kui Ramdisk on käivitatud, siis saab seda põhimõtteliselt kohe kasutada ka.

Tekib küsimus, et milleks ramdiski vaja. Väga hea küsimus. :D Nimelt RAM mälu (mida ramdisk kasutab), on tunduvalt kiirem, kui kõvaketta salvestamine. Näiteks proovisin ühte filmi kopeerida ning RAMi kopeeriti film poole kiiremini, kui kõvakettale. Ja seda saab ära kasutada. Ja kuna teadaolevalt on kõvakettad aeglased, siis mida vähem kõvaketas kulutab aega mõttetu asjade salvestamise peale, seda kiirem on ka arvuti.

Ramdiski puudus on see, et peale arvuti taaskäivitamist või sulgemist ramdiskil olevad andmed kaovad. See on põhjustatud sellest, et RAM on muutmälu, mis on mõeldud töötlema ajutisi andmeid (või neid ette valmistada kõvakettale salvestama) ning mida ei ole enam vaja uuel arvuti seansil.

Ja edasi tuleks kirjutada ka sellest, et mida siis selle mäluga peale hakata ... :P

Foorumis sai kunagi kirjutatud, et kuidas brauser kiiremaks teha. Hetkel kopeerin siia IE ja Firefoxi ajutiste kaustade liigutamise ramdiskile juhendi. Brauser ajutiste failide suunamine ramdiski on ka kasulik, et vältida mõttetute failide salvestamist kõvakettale ning kiire internetiühendusega peaks see veebis sirvimise veel kiiremaks tegema.

Teeme Exploreri kiiremaks/Manual

Teeme explorer´i lahti - Tools,siis Internet Options.
Järjehoidjas General valime Browsing History ja vajutame Settings.
muudame ära Disk Space to use, 60 MB vastu ja siis vajutame MoveFolder ja valime koht ,kus asub meie virtuaalne disk ja vajutame OK

Pilt

Pärast windows palub teid lõpetada seans´i ära vajutame Yes.

Pilt

Kui teie soovite näha oma Temporary Internet Files-lihtsalt tehke oma virtuaalne disk lahti...

Pilt


Kontrollitud

Allikas: http://www.thevista.ru


Teeme Mozilla Firefoxi kiiremaks/manuaal

Ka Firefoxi saab RAMdiskile panna.

1. Installi RAMdisk selle teema esimeses Restardi postituses antud aadressilt ja loo RAMdisk, järgides neid juhendeid.
2. Ava Firefox ja tipi aadressireale about:config ja vajuta enter. Nõustu hoiatusega.
3. Tee paremhiireklõps seal nimekirjas suvalise nime peal ja vali Uus (New) -> String.
4. Avanevasse väikesesse aknasse kopeeri browser.cache.disk.parent_directory ja vajuta OK.
5. Teise avanevasse väikesesse aknasse kopeeri Z:\TEMP (Z - see on RAMdiski tähis, mis vaikimisi on Z, kui ära muudetud ei ole. Seda saad teada, avades Arvuti (Computer)).
6. Nüüd tuleb määrata Mozillal, palju vahemälu loovutada. Selleks otsi sealt nimekirjast üles kirje browser.cache.disk.capacity ja tee topeltklõps sellel.
7. Avanevas aknas küsitakse, kui palju peab olema vahemälu ja see number on megabaitides. Sina pead sisestama sinna VÄIKSEMA mahu, kui sul on RAMdisk.
(Kui RAMdiski suurus on sul näiteks 100 MB, siis sina pane natuke vähem - 98 näiteks usun, et peaks sobima - nii igaks juhuks. Kui paned suurema, siis failide allalaadimisel võivad need jääda poolikuks.)
8. Nüüd mine Firefoxis Tööriistad -> Sätted -> Muud -> Võrk ja pane ka sinna vahemäluks seesama number (näites 98) ja vajuta OK.
9. Sellega on asi lõpetatud ja tee arvutile restart.

Nüüd, kui Mozillaga netis kolad, siis kontrolli, kas sinu RAMdiskis on kaust TEMP, veendumaks, et kõik sai õigesti. Samuti peaks mingi aja pärast olema märgata, et RAMdiski vaba mälu hakkab vähenema.

Mozillal on seda eriti hea kasutada, kuna kõvakettal asuvat vahemälu ei saa kustutada millegipärast. Peab välja logima siis. Aga kui RAMdisk saab täis, siis paremhiireklõpsuga teed sellele formaadi ja asi korras. Samuti peale igat restarti kustutatakse vahemälu. :)

NB! Pead arvestama, et kui sa soovid tõmmata suuri faile, siis veendu, et vahemälu vaba hulk on suurem, kui allatõmmatava faili maht - vastasel korral jääb fail poolikuks ja näiteks programmi puhul ei suuda ta käima minna. Kaval on siis käivitada näiteks IE ja sellega fail ära tõmmata, sest Mozillal on see kausta vahetamine natuke keerulisem, kui IE-l.

Võtsin kasutusele ka idee, et Windows Media center kopeeriks oma ajutised failid samuti ramdiskile. Sellest kirjutan homme ...

_________________
Üheksa korda mööda, üks kord pihta! Teie küsimused on vastatavad, aga meie vastused on küsitavad...


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ramdisk
PostitusPostitatud: 03 Sept 2010, 20:51 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 19 Apr 2008, 00:38
Postitusi: 4184
Asukoht: Järvamaa
OS: Windows Seven
Ramdisk Windows Media Center'i jaoks

Hetkel on asi veel katsetamisel, kuid tuli idee, et kuna Media Center salvestab pidevalt, kui vaadata TV-d, siis võiks ka see info olla ramdiskil. Pean silmas just TV puhvrit ehk ingliskeelselt Live TV buffer. Kui sa aga soovid salvestada TV-d videona enda arvutisse, ei ole arukas seda salvestada ramdiskile ja selle jaoks ma siin juhendit ei anna.

Windows Media center'i puhvri VAIKIMISI asukoht on C:\Users\Public\Recorded TV\TempRec ning kui oled liigutanud seda kuskile mujale, siis muuda vastavalt järgnevaid käske. Sa pead kustutama TempRec nimelise kausta. TempRec kaust on vaikimisi peidetud ning selle kuvamiseks mine juhtpaneelis kaustasuvanditesse ja sealt luba peidetud kaustade kuvamine.

Tipi startmenüü otsingusse cmd ning käivita see ADMINISTRAATORINA. Aknasse tipi cd C:\Users\Public\Recorded TV. Veendu, et Käsuviip on valitud asukohas, sest muidu järgnev käsk ei tööta.
Kui media centeri failid on tõstetud süsteemidraivist (C:\) mujale, siis käsureale tipi kõigepealt vastava draivi tähis vormis X:

Sisesta mklink /d temprec D:\ , kus D:\ asenda ramdiski draivitähisega. See suunab TempReci kausta loodavad failid ramdiskile.

Pilt

Kui sa enam ei taha, et Windows Media center salvestaks andmeid ramdiskile või sa eemaldasid ramdiski, siis lihtsalt kustuta ära TempRec viide lähteasukohast C:\Users\Public\Recorded TV. Selleks, et Windows Media center saaks salvestada uuesti andmeid, pead arvuti taaskäivitama.

Lisa: Häälesta Windows Media center

Mul on ramdiski mahuks pandud 1000 MB. Algul oli 700 MB, kuid kuna media centeri vaikimisi peatamispuhver (see on aeg, kui pikalt hoitakse live TV puhvris) on 40 minutit, siis lihtsalt see 700 MB sai täis.

Kuid minul ei ole vaja, et puhvris hoitakse TV-d 40 minutit - katsetamise korras seadistasin selle umbes 10 minuti peale. Selleks, et muuta media centeri peatamispuhvrit (suuremaks või vähemaks), pead käivitama registry editori ja minema asukohta
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Media Center\Service\Video\Tuners\DVR

Vaata ridu:
1. BackingStoreEachFileDurationSeconds
2. BackingStoreMaxExistingBackingFiles
3. BackingStoreMaxNumBackingFiles

Kahe viimase decimal väärtus peaks olema 8 ja esimene 300 (vaikimisi). See arv on sekundites, kuid selle arvutamine on tiba pikem. Nimelt see 300 korrutatakse kahes viimase väärtusega (ehk 8-ga) ja siis saad reaalsete sekundite arvu. Ehk siis vaikimisi on pikkuseks 300x8:60=40 minutit.

Puhvri vähendamiseks topeltklõpsa BackingStoreEachFileDurationSeconds'l, pane täpp Decimal ette ja muuda väärtus ning vajuta OK. Muudatuste rakendamiseks taaskäivita arvuti ja TV vaatamisel jälgi, kui palju hoitakse videot puhvris.
Nagu eelnevalt mainisin, siis katsetamise korras vähendasin aega alla 10 minuti ehk antud juhul 50. Aga järgmiseks panen 150 vast.

Pilt

Eks aeg annab arutust, kas ja kuidas sellest kasu on. Hetkel nagu probleeme ei ole otseselt esinenud siis, kui ramdiski maht on 1 GB.

_________________
Üheksa korda mööda, üks kord pihta! Teie küsimused on vastatavad, aga meie vastused on küsitavad...


Top
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7
phpBB SEO
Create a Forum | Terms of Service | Privacy Policy | Report the forum