Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Serveri raudvara soovitus
PostitusPostitatud: 04 Juun 2012, 15:59 
Eemal
Superkasutaja

Oleks siis küsimus serveri raudvara kohta. Kas selline server oleks normaalne?:

2 x Xeon 2,8Ghz 800 FSB 1Mb cache Active
4 x 512Mb DDR-333 Registered DIMM
Intel SE7320SP2 Motherboard
SATA Raid 0, 1 support
Toiteplok 600W
Lisaks tuleb juurde kõvakettad.

Võiks siis veidi rohkem nõu anda serveri kohta. Mida peaks silmas pidama ja mis on oluline serveri koostamisel.

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Serveri raudvara soovitus
PostitusPostitatud: 05 Juun 2012, 15:41 
Eemal
Juhendaja

Freed kirjutas:
Oleks siis küsimus serveri raudvara kohta. Kas selline server oleks normaalne?:

2 x Xeon 2,8Ghz 800 FSB 1Mb cache Active
4 x 512Mb DDR-333 Registered DIMM
Intel SE7320SP2 Motherboard
SATA Raid 0, 1 support
Toiteplok 600W
Lisaks tuleb juurde kõvakettad.

Võiks siis veidi rohkem nõu anda serveri kohta. Mida peaks silmas pidama ja mis on oluline serveri koostamisel.
Heips!
Defineeri, mida tähendab sinu jaoks "normaalne"?
Kõik sõltub ju sellest, millisel eesmärgil serverit kasutama hakatakse, mis rakendused/teenused kasutusele võetakse jne jne...

Profiil  

PostitusPostitatud: 05 Juun 2012, 16:07 
Eemal
Superkasutaja

Esiteks ma sooviks teha failihoidlat, kus ma sooviksin oma faili hoida ja samas ka igaks teha varukoopiaid failidest. Võimalusel võiks olla ka mingi turvatud ligipääs internetist nendele failidele ligi, kuna kodust kaugemal on ka neid vaja. Teiseks ma mõtlesin proovida ehitada koduleht selle peale, et kuidas ta jookseks ja toimiks. Hetkel ma ei oska muud olulist välja tuua. Normaalset ma mõtlen selles mõttes, et ta hätta ei jääks asjade jooksutamisega ja samuti ei oleks aeglane.

Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Juun 2012, 09:40 
Eemal
Juhendaja

Freed kirjutas:
Esiteks ma sooviks teha failihoidlat, kus ma sooviksin oma faili hoida ja samas ka igaks teha varukoopiaid failidest. Võimalusel võiks olla ka mingi turvatud ligipääs internetist nendele failidele ligi, kuna kodust kaugemal on ka neid vaja.
Selle tarbeks on välise Backup võimalusega(USB/NIC/E-SATA) NAS täiesti kõlbulik. Tuleb odavam... :roll:
Varukoopiaid ei tehta üldjuhul samasse masinasse, vaid välisele/eemaldatavale andmekandjale - lendab su failihoidla, oled ka varukoopiatest tõenäoliselt ilma. Väline USB/NIC/E-SATA ketas on selleks kõikse arukam.
Freed kirjutas:
Teiseks ma mõtlesin proovida ehitada koduleht selle peale, et kuidas ta jookseks ja toimiks. Hetkel ma ei oska muud olulist välja tuua. Normaalset ma mõtlen selles mõttes, et ta hätta ei jääks asjade jooksutamisega ja samuti ei oleks aeglane.
No kui sa mingit "hüper-super-üüber-alles tulede-viledega" kodukat ei hakka ehitama, siis käraks ka kõikse labasem kontori-arvuti ja kahte Kseooni selleks nüüd küll tarvis pole ;)

Aga riistvaraliselt soovitaksin mälu ja ainult mälu... Mida rohkem, seda uhkem ;)
Ülejäänu pole nii määrava tähtsusega.

Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Juun 2012, 23:37 
Eemal
Superkasutaja

Ma olen tähele pannud, et osadel serveritel on kakas võrgukaarti. Kas see on siis parem, kiirem? Ma küsiks igaks juhuks ennem ära selle ka, et kuidas elioni ruuteriga server(koduleht) toimib ka? Kas probleeme sellega ei teki?
SpeedToutch ST780

Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Juun 2012, 14:45 
Eemal
Juhendaja

Freed kirjutas:
Ma olen tähele pannud, et osadel serveritel on kakas võrgukaarti. Kas see on siis parem, kiirem?
Ei, kuna välisühenduse tarvis on sul ju 1 ISP(Internet Service Provider ehk interneti teenusepakkuja) eraldatud dünaamiline(muutuv) või staatiline(püsiv) aadress. Mitme aadressi kasutamine on üpris küsitava väärtusega ja veits keeruline...
Freed kirjutas:
Ma küsiks igaks juhuks ennem ära selle ka, et kuidas elioni ruuteriga server(koduleht) toimib ka? Kas probleeme sellega ei teki? SpeedToutch ST780
Vahet pole, kes on su ISP. Tehniliselt aga on nimetet seade natsa nadi(kipub suuremate/rohkemate päringupakettide puhul hanguma), kuid üldiselt kärab küll. Sõltub ju kui "jäme toru" sul ISP käest on ostetud.
Viimasel ajal kasutab Elion TG789VN ruutereid. Need olevat väheke töökindlamad. Endal on ka kodus siuke ja ei nurise. Mul küll mingeid teenuseid jagavaid servereid pole, kuid netis surfamiseks on täitsa kõlblik.
Eelmine oli TG784, enne seda TG585 ja kunagi kasutasin ka ST780 ning TG789VN on olnud neist kõikse stabiilsem.

Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Juun 2012, 14:45 
Eemal
Superkasutaja

Serveri paigutamisega tekkis selline küsimus, kas selle lähedal võib olla suuri rauast esemeid, nagu seif? Asi nimel sellest et ta sobiks ilusti sinna ruumi, kuid osadel asjadel on ju magnetid ja mingid asjad mida võivad rauast esemed segada.

Profiil  

PostitusPostitatud: 10 Juun 2012, 11:18 
Eemal
Superkasutaja

Palun vastake sellega on kiire. Kas keegi on sellise asjaga kokku puutunud või teab midagi selle kohta mis ma eelmises postituses kirjutasin?

Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Juun 2012, 11:08 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Juun 2012, 14:44 
Eemal
Juhendaja

Freed kirjutas:
Serveri paigutamisega tekkis selline küsimus, kas selle lähedal võib olla suuri rauast esemeid, nagu seif? Asi nimel sellest et ta sobiks ilusti sinna ruumi, kuid osadel asjadel on ju magnetid ja mingid asjad mida võivad rauast esemed segada.
Ükskõik millise arvuti kõrval võib olla ükskõik kui suur rauast kolakas tingimusel, et see midagi ei kiirga(el.magnet lained vms). Serverid ongi üldjuhul ju serverikapis, mis on samuti "rauast kolakas", kui klaas-uks välja arvata. Teinekord on ka uks raudne.
Samas on arvuti korpus plekist, mis samuti võiks tinglikult raua nimetust kanda ning kui kasutada korralikku maandusega elektrivarustuse võrku, peaksid mõju avaldada võivad magnet-lained vms saama korpuse kaudu maandatud ja häirivad mõjutegurid nii minimaalseks viidud.
Seega arvan mina isiklikult, et võid oma "serveri" rahumeeli seifi kõrvale paigaldada ;) :D

Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Juun 2012, 15:19 
Eemal
Superkasutaja

Tekkis väike probleem seoses windows server 2008 istallimisel.

Alguses laseb kõik teha kuni sinnani, kus on vaja valida kõvaketas, kuhu peale installida windows. Seal kirjutab, et ta vajab seda raid driverit. Siis ma proovisin, kas laseb ehk xp peale panna. Seal ei olnud probleemi. XP peal siis otsisin vajaliku driveri Raidi jaoks: CSB-6 Ultra ATA-100 IDE RAID Controller. Siis proovisin xp kaudu panna windows serveri siis kirjutas juba, et seda CSB-6...Controlleri driverit vaja. Olen proovinud Load driveri kaudu pakkuda erinevaid drivereid (.exe) aga talle vist ei sobi see lõpp? Kuna ta ei leia valikust selliseid faile. Millist driverit peaksin ma pakkuma? Mis lõpuga?

Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Juun 2012, 19:22 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis minumeelest Load driver kaudu sai valida terve kausta, kus su draiverid asuvad (või isegi terve plaadi sisu). Seejärel tuleb nimekiri sobivatest draiveritest. Kui see nimekiri on tühi, siis ühtegi sobivat draiverit ei leitud.
Pilt

Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Juul 2012, 15:24 
Eemal
Superkasutaja

Sellega selgus, et driver ei olnud vastavuses windowsiga, panin teise kontrolleri ja hakkas tööle...

Kuid nüüd midagi imeliku millest ma aru ei saa. Ehk te oskate aidata?

Selline error tuleb, ette ja tavaliselt teeb ise enne seda restardi ja siis, kui kõik kõvakettad ja lisad on kontrollitud viskab selle. Kuid mitte koguaeg ja peale seda saan vajutada edasi ja minna windowsi peale:

8306:OS boot watchdog timer failure

Olete sellest midagi kuulnud? Mida teha?

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: