Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Teeme UAC üleküsimisele "erandi" Compatibility too
PostitusPostitatud: 21 Dets 2008, 18:07 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Mina olen selle poolt, et UAC-d ei tohiks välja lülitada. Küll aga on võimalus teha programmidele erandeid, mis nõuavad UAC-d ilma, et tegelikult selle ära keelaks. Lihtsalt ta ei küsi uuesti üle, vaid käib automaatselt ilma seda aken ette tulemata. See on eriti hea selliste programmide puhul, mis käivituvad koos windowsiga, kuid vajavad UAC-d. See oleks äärmiselt tüütu iga kord seda akent vahtida.
Seega jõulu eripakkumine: Tõmba Microsoft Application Compatibility Toolkit 5.0

Leidsin ühelt lehel head juhendid, aga seal on palju vigu see, mille lahendamiseks pidin ise nuputama, sest peale nende juhendite järgimist programm, mida tahtsin ilma UAC üleküsimiseta käivitada, ei hakanud tööle korralikult. AltDVB-ga ei leidnud koodekeid üles. Panen siis omapoolsed juhendid ja pildid kopeerin lehelt - http://www.vista4beginners.com/Disable- ... plications .

Otsi üles see kaust, kust programmi käivitad ning tee paremhiireklõps failil, millest programm käima läheb ning vali Properties (Atribuudid) ...

Pilt

Compatibility (Ühilduvus) vahelehel pane linnuke kasti, mille järel tekst Run this program as an administrator (Käivita see programm administraatorina) ...
Pilt

Kui sa ei ole Toolkiti installinud, siis installi see nüüd. ;)
Otsi startmenüü nimekirjast üles Microsoft Application Compatibility Toolkit 5.0 ja seal käivita administraatorina Compatibility Administrator ...

Pilt

Kui Compatibility Administrator aken on avatud, siis vaikimisi on seal kohe lahti Custom databases. New Database peal paremhiirklõps ja valid Create new ning siis Application Fix ...

Pilt

Avanevas Create new application fix aknas Name of the program to be fixed-kasti pane õpetuse korras test, teine kast las jääb Unknown, kuid viimases kastis vajuta kindlasti Browse ja otsi programmikäivitusfail üles ...

Pilt

Vajuta Next ... ning järgmises aknas vali Operating system Modes ->None :!: (sellel lehel oli Windows 95, kuid mul ei läinud peale seda programm tööle - ei leidnud videokoodekeid üles AltDVB puhul - parandasin pilti nati;)).
Ja paremal pool nimekirjas otsi üles Runasinvoker ja pane sinna ette kasti linnuke. ;)

Pilt

Järgimises aknas linnuke kasti ette, kui seda seal veel ei ole, AddVritePermissionsToDeviceFiles. Next ...

Pilt

Ja Finish ... (seal pole vaja midagi muuta)

Pilt

Seejärel Compatibility Administrator peaaknas vali File<Save ...
Pilt

Database Name pane näiteks Test ja vajuta OK

Pilt

Ning kokkuleppeliselt salvesta see fail esialgu kohe C:/ kausta nimega test.sdb (teracopy asemel nagu ...)

Pilt

Installimiseks ava uuesti Compatibility Administrator Fail-vaheleht ja seal vali Install - aga vaata, et see database, mida tahad installida, oleks ka aktiveeritud. Muidu ei saa installida. Kui tuleb teade, et The database '***' was successfully installed, siis on install edukas.

--------------------------------------------------------------

Installimiseks on ka teine ja keerulisem võimalus, mida kasutasin enne, kui ei teadnud, et lihtsam võimalus on olemas, kuid ei hakka ära ka eemaldama siit postitusest:

Käivita administraatorina command prompt, mille saad, kui sisestad startmenüü otsingu reale cmd. Pane tähele, et ülevalpoole nimekirja ilmub sõna Command prompt (või Käsuviip eesti keeles). Tee sinna paremhiireklõps ja käivita administraatorina!

Pilt

Järgmise pildi tegin ka ise, sest juhendis oli viga sees ja ei tuvastanud õiget faili mitte kuidagi, kuigi kontrollisin sada korda üle, et kõik mul õigesti oleks.
Command prompti sisesta: cd c:/ ning vajuta enter.
Seejärel sisesta sdbinst test.sdb ja vajuta enter.

Pilt

Kui tuleb selline tekst, nagu viimasel pildil, siis on kõik õigesti tehtud ja võid programmi käivitada nii, et UAC üle ei küsi. Programm käivitatakse adminnina sinult üle küsimata.
Ma ei tea, kas sellega tuleb häireid mingis muus arvuti töös, sest pole palju jõudnud seda katsetada, aga ma ei usu, et tuleb, sest see Toolkit on Microsofti enda toode ja ei tohiks probleeme tekitada.

Kui aga tekib probleem ning on soov see eemaldada, siis tee täpselt nii, nagu viimasel pildil näidatud selle erinevusega, et sdbinst test.sdb juurde lisad -u. Seega teine käsk on sdbinst test.sdb -u
Kui see .sdb fail on kadunud, siis eemaldada saab ka, kui avada Compatibility Administratori, siis seal avada menüü Installed Components ning paremhiireklõps sellel kaustal, mida soovid eemaldada ja valid sealt Uninstall.

Märksõnad: keela UAC / kasutajakonto kontroll programmi töötamise ajaks, disable UAC for specific program.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Dets 2008, 18:21 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Hea töö. :)I
Võib vaja minna.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Dets 2008, 18:34 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tänan. :) Mul oleks seda juba ammu vaja olnud, aga lihtsalt ei teadnud, et selline võimalus on.
Teine võimalus on muidugi tõmmata Tweak UAC, millega saab kiirelt UAC nii sisse, kui ka välja lülitada. Sellel on valik, mis on nn Quiet mode, mis jätab UAC küll sisse, aga üleküsimist ei toimu mitte ühegagi programmiga, mis seda nõuab.
Mulle selline variant eriti ei meeldi ja saan selle Toolkiti asjaga juba üks-kaks-kolm hakkama, kui juba korra on läbi tehtud. Eelkõige on häda nende startup programmidega, mis hakkavad iga käivitumisega tüütama ...
TweakUAC saab siist ---> http://www.tweak-uac.com/download/
Salvesta ta arvutisse, et ei peaks iga kord seda lehte külastama. ;)

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Dets 2008, 19:00 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

hm...tubli oled )))

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 20:41 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Jess, jess, jess ... :D:D Mina sain just oma jõulukingituse kätte. Nimelt sain oma suurele murele lahenduse, kuidas sättida arvutit nii, et Ekraanisäästja (screensaver) lülitatakse välja selleks ajaks, kui programm töötab. Vastavalt soovile saab ühele või teisele programmile sellekohase erandi teha. :D:D:D
Nimelt uurisin seda Toolkit 5.0 lähemalt ja avastasin, et seal Compatibility fix'is on menüü DisableScreensaver. Olen viimased päevad nagu tola netist uurinud ja puurinud, et kuidas saab seda parandada ja kirjutasin paari foorumisse ka kirju, kuid vastus pole saanud. Keegi ei tea. Järelikult läbimurre - vähemalt minu jaoks kindlasti.
Jube närvidele käib, et kui vaatan telekanaleid, siis Screensaver käivitub ja puldiga ei saa ka midagi teha. Seda saab vastavalt soovile sättida mistahes programmi jaoks, millel ei ole seadetes seda menüüd, mis keelaks ekraanisäästja.

Pilt

Aga kaks probleemi on veel jäänud. Kuidas saaks ka vältida kuvari väljalülitamist selleks ajaks, kui programm töötab???

Ja selle esimese postitusele lisaks pean veel mainima, et kui tegin Peerguardile erandi, siis käivitumisel lööb sellise teate:

Pilt

Kõik on mul õige - 10 korda üle kontrollinud. Teised programmid, millele tegin erandi (emule ja AltDVB) töötavad korrektselt. Viitsib keegi kaasa mõelda? :?: Vähemalt tahaks monitori väljalülitamist vältida - sellest Peerguardianist ma väga ei hooligi ...

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Dets 2008, 21:15 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Krt küll - uue database installimiseks on ka lihtsam moodus. Parandasin natuke esimest postitust.
Järgi veel samm-sammult kellegi teise juhendeid ... :roll: Aga arengut saab lausa käega katsuda ... :D:D:D

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Dets 2008, 21:58 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Nüüd oleks mul kindlasti kellegi abi vaja.
Nimelt küsisin Hr. Chris Jacsonilt natuke abi selle monitori väljalülitamise vältimise kohta selleks ajaks, kui programm töötab. Ta on selle Application Toolkit' mingi spetsialist ja tal on blogi ---> http://blogs.msdn.com/cjacks/
Ta kirjutas, et selle käsu nimi arvutile on mingi SetThreadExecutionState ja rohkem ei osanud ta midagi kosta.
Google otsing andis siis selle ---> http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa373208(VS.85).aspx

Kood:
// Television recording is beginning. Enable away mode and prevent
// the sleep idle time-out.
//
SetThreadExecutionState(ES_CONTINUOUS | ES_SYSTEM_REQUIRED | ES_AWAYMODE_REQUIRED);

//
// Wait until recording is complete...
//

//
// Clear EXECUTION_STATE flags to disable away mode and allow the system to idle to sleep normally.
//
SetThreadExecutionState(ES_CONTINUOUS);

Mis kood see olla võib ja kuhu pean selle kirjutama??? Toolkitil sellist menüüd nagu ei ole ja kui olekski, siis Chris oleks vast öeldnud. :S

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Dets 2008, 03:05 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

See kood viitab C++ programeerimise keelele.
Ilmselt tuleb sul tuleb vastava sisuga fail teha või sisse kirjutada.
Leidsin mingi programmi millega kirjutatakse C++ ja muud.
Proovi seivida ja kusagil käivitada või ette anda fail.
http://www.crimsoneditor.com/
PS. Võibolla ajan mingit vabsee lolli juttu, aga ehk on mõtlemis ainet.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Dets 2008, 21:07 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Hahahaa ... :D:D:D Mulle tundus algul sinu teksti lugedes tõesti see väga rumal mõte, kuid ... Kirjutasin ühte teise foorumisse ja Inzinz tegi nipet-näpet valmis C++ baasil proge, mis Display sleepi ära keelab ajutiselt.
Muidugi on see veel algeline ja ta kirjutas, et on võimalik nii teha, et Sleepstopper (nagu ta sellele nime pani) käivitamisel käivitub hoopis Hypermediacenter ja automaatselt Automatic monitor turn off mode'ta.
Eks näis - loodan küll väga, et saaks programmi tööle kenasti.

Tundub, et seekord tahtsin mina hammustada liiga suurt tükki või juua liiga kanget kärakat. :lol:

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: