Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: [ARUTLUS] Cloud- ehk pilverakendused
PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 18:06 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

alter kirjutas:
Kui kõvakettale midagi ei salvestata, siis peaks see neetud turvaline olema, ainult internetis tekitad oma tegevusega jälgi.

Kui kõik jookseb RAMis, siis ei tohi arvutit vist välja enam kunagi lülitada. :S

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Cloud- ehk pilverakendused
PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 18:24 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Kui kõik jookseb RAMis, siis ei tohi arvutit vist välja enam kunagi lülitada. :S

Hommikul lasen arvuti selle CD pealt käima ja laadin brauseri alla ning siis saab internetti. Kui kinni jookseb, siis ctrl+alt+del ja otsast peale :P . Igatahes mingeid andmeid arvutis ei salvestata ja turvalisus peaks igati tagatud olema. Interneti tegemised salvestatakse internetis :wink: , aga kes neid sealt ikka otsib.

Vabandust inglise keele eest, aga see kinnitab, et ma ei valeta selle kohta:
The default mode is to boot into RAM and download applications over the Internet when you need to run them. Everything runs from RAM so nothing is left behind, including any settings or configuration information.

http://www.linuxplanet.com/linuxplanet/reviews/6702/1

Primaarselt kasutab TCL RAM peal joostes "cloud" ehk internet laadi, aplikatsioonid laaditakse alla online repositooriumist.

Profiil  

Teema pealkiri: Re: Linuxid vanadele arvutitele
PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 18:30 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Aa, siis on kõvaketas internetis ju. :) Aga kelle kõvakettal sa oma andmeid internetis hoiad? Oled kindel, et see, kelle kõvaketast sa internetis kasutad, et tema "ei piilu" sinu andmeid? Näiteks nime, parooli vms. :P

Turvalisus on kõige paremini tagatud siis, kui sa arvutit ei kasuta. Või kui kasutad, siis vähemalt ilma internetita, mälupulkadeta ja tarkvarata.

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 18:32 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Aa, siis on kõvaketas internetis ju. :) Aga kelle kõvakettal sa oma andmeid internetis hoiad? Oled kindel, et see, kelle kõvaketast sa internetis kasutad, et tema "ei piilu" sinu andmeid? Näiteks nime, parooli vms. :P

Turvalisus on kõige paremini tagatud siis, kui sa arvutit ei kasuta. Või kui kasutad, siis vähemalt ilma internetita, mälupulkadeta ja tarkvarata.

Siin foorumis ja mujal on mingid mu kasutamise logid ja olen suht kindel, et keegi ei piilu :wink: . Vista foorum peaks ju piisavalt turvaline olema, kes see ikka parooli siis hakkaks hackima.

Internetita on arvuti kasutamine kurb, mitte midagi pole teha :( . Serveris on andmed ikka kindlas kohas ja ei muugi neid keegi lahti.

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 18:59 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Phpbb foorumitega võin küll öelda, et paroolid on krüptitud, aga ega sa siis internetis ainult neid ei külasta. Meilikontod, muud foorumid, pank jms kohad.

Ühesõnaga olen kindlal arvamusel, et kui failid on enda kõvakettal, siis on ikka kõige kindlam. Enda kõvaketta eelis on see, et enda failid on enda arvutis. Miinus, et viirused võivad sellele ligi saada.
Serveri eelis on see, et viirused ei saa ligi (loodetavasti!!!), aga miinus on see, et serverihaldaja näeb kõiki sinu faile. Nägemisel ja nägemisel on muidugi vahe. Üks asi on näha krüptitud andmeid, teine asi on näha krüptimata andmeid.

Loodan ikka, et saan enda arvutit tulevikus käivitada ikka enda kodust, mitte Argentiinast. :)

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 19:15 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Ühesõnaga olen kindlal arvamusel, et kui failid on enda kõvakettal, siis on ikka kõige kindlam. Enda kõvaketta eelis on see, et enda failid on enda arvutis. Miinus, et viirused võivad sellele ligi saada.

Sinu kõvaketas ei ole kindlasti kõige kindlam:
Tsiteeri:
Tee kõvaketas korralikult tühjaks :!:

Kui otsustad andmekandja kasutusest eemaldada, ei piisa ühest või kahest kustutusest, et sisule siiski ligi pääseda. Macikasutaja peaks süsteemi OS X plaadilt üles buutima, Disk Utility käivitama ja 7-Pass Erase’i abi proovima. Windowsil pole midagi sarnast sisse ehitatud, aga samaga saab hakkama näiteks vabavara CCleaner.

http://ituudised.hk.tlu.ee/category/turvalisus - 10 võimalust oma andmete kaitsmiseks
Tsiteeri:
Mis puudutab internetti, häkkerid ja küberkelmid leiavad inimestest palju informatsiooni sotsiaalvõrkude kaudu, nii et hooletutel ja paranoilistel tasuks kogu oma profiil privaatseks muuta. Näiteks suured sotsiaalvõrgud Facebook ja Twitter muudavad võõraste eest andmete peitmise üsna lihtsaks.

Ei kasutagi neid.
Tsiteeri:
Andmete varundamine tundub paljudele endiselt tülikas ja ebavajalik, kuigi neid tuleks teha regulaarselt. Selleks on tänapäeval tekkinud palju abivõimalusi nagu välised kõvakettad, välkmälukettad, võrgumälu, pilveteenused ja USB-pulgad. Nii Mac OS X kui Windows 7 pakuvad lisaks mugavaid vahendeid automaatseks varundamiseks.

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 19:32 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Enda kõvaketas on loomulikult kõige kindlam. Mismoodi ei saa siis olla?

Praegusel hetkel ei ole arvuti turvalisus minu esimene prioriteet. Malwarebytes, CCleaner, viirusetõrje käivad muidugi asja juurde, aga et iganädalaselt näiteks teha kogu arvuti varundamine (umbes 50 GB), tähendaks mulle iga kuu 250 kroonist väljaminekut. Ma ei kasuta Windowsi varundust ka korra aastas ega sajandis, sest see on lihtsalt mõttetu. Milleks varundada faile, mida ei kasuta.

Kui aga turvalisus oleks prioriteet, siis mina kasutaksin kindlasti RAR arhiive ja Winrari. Panen enda failid arhiivi parooli alla ja lisan sinna juurde või uuendan seal olevaid faile siis, kui vaja.

Igalühel on muidugi erisugused vajadused, kuid mina näen enda silmis ainult neid kahte valikuvõimalust.

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 20:10 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Enda kõvaketas on loomulikult kõige kindlam. Mismoodi ei saa siis olla?

Praegusel hetkel ei ole arvuti turvalisus minu esimene prioriteet. Malwarebytes, CCleaner, viirusetõrje käivad muidugi asja juurde, aga et iganädalaselt näiteks teha kogu arvuti varundamine (umbes 50 GB), tähendaks mulle iga kuu 250 kroonist väljaminekut. Ma ei kasuta Windowsi varundust ka korra aastas ega sajandis, sest see on lihtsalt mõttetu. Milleks varundada faile, mida ei kasuta.

Kui aga turvalisus oleks prioriteet, siis mina kasutaksin kindlasti RAR arhiive ja Winrari. Panen enda failid arhiivi parooli alla ja lisan sinna juurde või uuendan seal olevaid faile siis, kui vaja.
...

Nojah, kui parooli alla paned failid. Ei viitsiks seda teha. Andmed, mida on vaja säilitada saab alati välisele andmekandjale salvestada. Samuti ei lähe need kaduma kui midagi juhtub kõvakettaga.

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 20:39 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kui väline andmekandja (huvitav, mis sa selle all silmas pead), peaks ära kaduma või peaks viirus sellele minema, mida siis teha?

No ja kui ei viitsi, siis on see juba su enda teha ja turvalisusest ei ole mõtet siis ju üldse midagi rääkida. Ja nendest pilverakendustest mainides küsiks, et mida siis teha, kui internetiühendust ei ole?

Tegelt ma arvan, pilvedest on vara veel rääkida.

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 21:16 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Kui väline andmekandja (huvitav, mis sa selle all silmas pead), peaks ära kaduma või peaks viirus sellele minema, mida siis teha?

No ja kui ei viitsi, siis on see juba su enda teha ja turvalisusest ei ole mõtet siis ju üldse midagi rääkida. Ja nendest pilverakendustest mainides küsiks, et mida siis teha, kui internetiühendust ei ole?

Tegelt ma arvan, pilvedest on vara veel rääkida.

Teema pealkiri nihkes siin, mingi turvalisus koduarvutis on juba teemaks. Välise andmekandjana kasutan välist USB kõvaketast, ei tea, mis viirused seal ikka on, seda saab alati kontrollida, et puhas oleks.

Ei viitsi mingit antiviirust ja tulemüüri ka kasutada, sest siis on jube aeglane opereerimine ja rohkem jama kui kasu. Pilverakendustesse ei saa tõesti veel midagi turaliselt saata, sellest rääkida ei saa.

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 21:22 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Nihe puudub. ;)

Ega lõpmatuseni ei saa ega jõua kontrollida, aga see turvalisus sõltub täiesti kasutajast, kui oluliseks ta seda peab.

Kas sa ei kasuta viirusetõrjet ve? Tulemüüri?

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 21:25 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Kas sa ei kasuta viirusetõrjet ve? Tulemüüri?

Tavaliselt mitte, nendega on olnud komplikatsioone ja halbu kogemus. Mingi aeg ei kasutanud aasta aega mingit viirusetõrjet ja tulemüüri ja siis laadisin mingi antiviiruse alla ja see oligi hoopis viirus :twisted: . Antiviirus 2008 mingi fake antiviirus :lol: .

Sellepärast arvangi, et Windows kaitsmine muutub kasutajale kohati tüütuks hobiks ja parem kasutada juba Linuxit ja ilma kõvakettata "pilvest" aplikatsioone alla laadida.

Profiil  

Teema pealkiri: Re: [ARUTLUS] Cloud- ehk pilverakendused
PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 21:32 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

No muidugi - see oli tuntud viirus. Vali ikka pädevate viirusetõrjete hulgast. Midagi ehk leiad -> parim-tasuta-viirusetorje-vistale-t1028.html

Aga noh, kui arvuti ei vea välja, siis pole midagi teha. :S

Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul 2010, 21:58 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Pilverakendustest siis ka rohkem juttu, kui teema juba selle peale viidi. 2010 on pilverakenduste aasta ja "cloud eera" algus ilmselt.

Igapäevane arvutikasutaja on ilmselt vähemalt kuulnud Google Docsist, ärikasutaja Microsoft Exchange'ist ja IT-inimene Microsoft Azure'ist ning Google App Engine'ist. Need on kõik pilverakendused - programmid, millele pääseb ligi interneti kaudu ja mille füüsiline pool asub kasvõi teises maailma otsas. Mis on uudse süsteemi eelised?

Pilverakendustes on kasutaja-arendaja käes vaid IT-süsteemi programmipool, ahela ülejäänud osad (serverid, turvalisus, andmebaasid, majutus) aga teenusepakkuja käes. Sellisel süsteemil on neli suuremat eelist: ajaline ja rahaline maksumus, efektiivsus, fookus, usaldus.

Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Aug 2010, 00:26 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Lugesin selle teksti läbi ja kõik on hea ja ilus, AGA ... TURVALISUS.

Mina olen lihtne eraisik, kui kasutangi mingit programmi, mille andmed on kuskil mujal netis, on mul sellest savi, kui mõni häkker neid omale saab. Saagu, aga tema õnnetuseks ei ole tal nendega midagi teha.

Aga jutt on hoopis teine, kui eelnev tekst mainis ÄRI. Igas äris on omad saladused, mis hoiab äri konkurentsis. See on hoopis teine tase ja kust häkkerid juba saaksid midagi teha.

Ja milline server võiks olla usaldusväärne? Mille põhjal teada, kas antud serveris nuhitakse firma andmeid või mitte? See oleks umbes sama, mis teisele inimesele anda lahtine ümbrik ja öelda talle, et hoia seda, kuid ära loe seda. Ja kui see inimene on võõras, siis kust teada, kas ta vaatab või mitte?

Igatahes minumeelest ilgelt kahtlane süsteem see pilverakendus. :S

Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Aug 2010, 10:32 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

Microsoft saab "cloud" teenustega lahendada reaalseid maailma probleeme. Aitab äriausutustel mobiilseid rakendusi kasutada madalama privaatsuse- ja turvalisuse riskidega. Ainult 1 varastatud v kadunud laptop, mis sisaldab miljoneid klientide kirjeid, rikub korporatsiooni äriaasta.

Pilveraalindus pakub töötajatele suuremat mobiilsust, samal ajal hoides andmed tulemüüri taga. Andmete autoriteetsus "cloud" keskkonnas on MS prioriteet, et isik v institutsioon saaks oma tähtsat informatsiooni seal kindlas kohas hoida. Ei levitata oma andmeid enam muudele vastavatele seadmetele elu- v töökeskkonnas tagades palju suurema turvalisusastme.

http://www.betanews.com/joewilcox/artic ... 1280426655

Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Aug 2010, 18:01 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Nagu kuskil korra mainisin, siis lollikindlaid asju ei ole. Samuti varga- ja häkkerikindlaid. :P Mina näen asja negatiivse poole pealt, sina positiivse ja loodetavasti tuleb kesktee täpselt nende kahevahelt. :P

Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Aug 2010, 20:13 
Eemal
Tegija
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Oot, aga see läheb ju nüüd piiridest välja üldse. Ma võin ka legaalseid programme tõmmata nende kodulehelt ja minu windowsiga ei juhtu ka mitte midagi. Aga kui Windowsi või linuxi kasutaja tõmbab "nurgataguseid" programme, siis mis te arvate, mis ühel päeval juhtuda võib? /.../
kui-rullis-niiti-jatkub-siis-miks-see-minema-visata-t976-20.html#p16961
Ee, sealt "pilvest" ei saagi mingeid nurgataguseid programme laadida ja ideeliselt kui blokeerida kasutajatele muud moodi allalaadmine, siis see piiraks piraatlust ja viirusega nakatunud tarkvara levikut. Nende "nurgataguste" turvalisust ohustavate programmide aeg saab ehk otsa kunagi :idea: .

http://peppermintos.com ja http://www.cloudlinux.com pakuvad pilveteenuseid.

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: