Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Okt 2008, 21:10 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Nonii. Tundub ,et võib teema kinni panna.
Aga jhm... Sain tänu tudiludile uusi asju teada. Mis vistal on teistmoodi.
Selle Windows kausta kohta ,et ta koondab installi käigus asjad sinna....
Ültleks ,et vanemate kui windows XP install tundub olema raskem. Dos keskonnas töötamis ja format tehtud.
Edu teemaalgatajal arvutis vilumuse saavutamises.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Nov 2008, 11:36 
Eemal
Aktiivne huviline

valdur55 kirjutas:
Nonii. Tundub ,et võib teema kinni panna.
Aga jhm... Sain tänu tudiludile uusi asju teada. Mis vistal on teistmoodi.
Selle Windows kausta kohta ,et ta koondab installi käigus asjad sinna....
Ültleks ,et vanemate kui windows XP install tundub olema raskem. Dos keskonnas töötamis ja format tehtud.
Edu teemaalgatajal arvutis vilumuse saavutamises.

Suured tänud:D

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Nov 2008, 20:10 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Põhimõtteliselt on Vista ja XP installimine samasugune - ka XP võtab kettal olevad failid kokku, aga loob selleks kausta Windows.0 (mitte windows.O;)) ja Vista Windows.old.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Nov 2008, 21:41 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

tudiludi kirjutas:
Põhimõtteliselt on Vista ja XP installimine samasugune - ka XP võtab kettal olevad failid kokku, aga loob selleks kausta Windows.0 (mitte windows.O;)) ja Vista Windows.old.

ohoo tuleb meelde jah.
Igatahes ta kõike ketast ikka ära küll ei võta kokku ma ei usu....
Aga ma ütleks ,et ta installib uude asukohta.. Ainult mitte ei koonda faile....

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Nov 2008, 22:16 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Võtab küll. Näiteks, kui sul oli enne töölaual fail nimega Test (C:/users/user/desktop), siis pärast XP installi leiad selle asukohast C:/Windows.0/users/user/desktop/. Ja nii on kogu asjadega. Põhimõtteliselt, kui saaks arvuti bootima sellelt Windows.0 kaustast (kopeerida teisele partitsioonile näiteks), siis läheks vist käima ka, aga see on must maa minu jaoks. :D
Kahjuks ei oska 100% ka seda väita, aga ma mäletan, et viimati asendasin oma vana XP Windowsi kausta varasema kaustaga ja mäletan, et sealt kuskilt sain dokumente vaadata, aga hetkel seda kontrollida ei saa, kas oli asi nii, või mitte. Windows.0 kaust on mul täitsa olemas, aga see oli viimasest minupoolsest julmast installeerimise katkestamisest, millega valdur55 on kursis ja hetkel on seal tühjad kaustad, mis dokumentidesse ei viita. Aga loogiline on ju, et kui luuakse selline kaust, siis milleks muuks, kui selleks, et hiljem vajalikke faile kätte saada...

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Nov 2008, 16:41 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Ise olen ennem paljusid kordi XP-d installinud ja avastanud jhm,et seal see Windows.OO on aga seda ma ei usu ,et see sinna kõik laseb.
Ja jäid kusjuures veel sinna Documents and Settings kausta ilusti kõik kasutajate failid alles.
Kui midagi kordas siis lisas selle arvuti nime kausta nime lõppu.
Aga jhm... Võib ka nii olla nagu tudiludi rääkis aga minul oli nii nagu ma olen rääkinud.
Repair installiga viskab minema olemasoleva Windows kausta ja asendab installi käigus CD peal olevaga.
Registri ja muu sellist programmide suhtes ei käpi. Asjatab ainult windows kaustaga.
Nägin ka seda windows.00 asja mingi win9x-is aga sellesse ei süvenenud eriti. Ei mäleta kah.
Lõpetaks selle OT ära või jätkaks vestlust teises teemas.
Usun ,et keegi liigutab selle vestluse mujale :P

Profiil  

Teema pealkiri: Viirus arvutis vol 2
PostitusPostitatud: 31 Mär 2009, 00:00 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ohjah, sain täna midagi karmi tunda.

Panin käima ühe "tundmatu" faili. Esmapilgul viskas mingi akna ette, kus oli mingi X-keele tähised. Panin siis selle kinni ja avasin Task manageri. Sealt avastasin et programm töötab. Sealt sain protsessi peatada.
Vaatasin siis nati telekat ja pilt hakkas katkema mingi minuti pärast. Nägin, et protsessori töö on 100% peal. Aru ei saanud, milline programm töötab, kuid teadsin, et see, mille olin just käivitanud. Ja üllatuseks tegi arvuti ise restardi.

Peale restarti oligi siis nii, et protsessor jube koomas. Malwarebytesiga (peab mainima, et väga hea programm) tegin skänni, aga kuna ta jube kohutavalt aeglane oli, siis peale seda, kui skänn oli leidnud üle 6 infektsiooni, siis lasin need kõigepealt ära kustutada. Selleks ajaks oli juhtunud see asi, et Turvakeskus oli välja lülitatud, sh viirusetõrje, tulemüür ja ka netti ei saanud enam. Samuti ei tulnud süsteemitaaste kõne allagi. Kõik teenused (services) olid kinni keeratud ja käima ei saanud panna.

Peale leitud ohtlike failide kustutamist Malwarebytesi poolt tegin restardi. Siis kontrollisin uuesti ja leidis uuesti sama faili samast asukohast. Käivitasin Autoruns (programm, mis kontrollib kõike, mis käima läheb) ja panin sinna otsingusse kõik failinimed, mis kahtlased (eelkõige winupgro.exe) ja midagi ei leidnud. Juhuslikult märkasin, et Windows live mesengeri ikooni asemel oli see märk, mis oli algselt failil, millest mured hakkasid. Kui selle ära keelasin, siis peale restarti oli asi vähe kergem juba.
Malwarebytesiga tegin mitu korda skänni ja siis resa ning vahepeal proovisin ka safe mode, kuid see viskas blue screeni ette, kuniks sain sinnamaani, et Malwarebytesil õnnestus kustutada failid nii, et need enam oma nägu ei näidanud.

Ja peale restarti sain näha msconfigust sellist asja: (ennem ei näinud, sest neid lihtsalt ei olnud seal)

Pilt

Need kaks asja (winupgro.exe ja flec006.exe) olidki probleemi põhjustajaks. Kusjuures oli mingi kaust C:/Program files/spgf, mida ma üles üldse ei leidnudki. Kuigi oled nähtaval kõik peidetud ja süsteemifailid. Total commander ei olnud ka arvutis olemas. Isegi, kui setup oleks olnud, poleks ma seda saanud käivitada, sest programme installida lihtsalt ei lasknud.

Peale seda hakkasin siis serviceid näppima ja kohe uurisin Volume shadow teenust, mis ongi süsteemitaaste oma. Sain siis käima panna, samuti turvakeskuse ja palju muud. Ainult mitte kuidagi netti ei õnnestunud saada. Tegin mõned kontrollid veel siis ja tegingi süsteemitaaste.

Te ei kujuta ettegi, kuidas ma armastan süsteemitaaste ajastatud kontrollpunktide automaatset loomist Vista poolt - see on mind mitu korda hädast välja aidanud. Jess: :D:D:D

Pilt

Moraal oleks siis see, et kõigepealt katsuge kuidagi nendest tekkinud ohtlikest failidest lahti saada ja siis süsteemitaaste teha. Kui süsteemitaastet teha ei saa, see kontrolliga services üle (start -> services). Kui muidu aru ei saa, siis pange kasvõi kõik teenused Automaticu peale (veel parem, kui Automatic Delayed start, kuid osad teenused ei lase seda panna, siis jätta lihtsalt automaticu peale).

Ptüi, ptüi, ptüi - nüüd on kõik korras mul. Kusjuures asja iroonia on selles, et just kiitlesin ühele, et minu arvuti on turvaline - :D:D:D. See oli esimene kord, kui avast ei teatanud ohtlikust failist.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Mär 2009, 00:17 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Korralik mäsu :D

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Mär 2009, 00:25 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Jaa ... kell oli pool kümme ja asjast sai asja alles kolmveerand 12. Ja see flec006.exe oli mingi varasem fail juba - peale süsteemitaastet oli see olemas, kuid Malwarebytes aitas sellest veelkord lahti saada.

Lootsin, et saan õhtul veel natuke mängida ... :(

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Mär 2009, 16:19 
Eemal
Juhendaja
Kasutaja avatar

Jällegi. Viirus peitub ka taaste punktis... Aga kui mõne pahalase eemaldajaga üle scannida saab enamjaolt süsteemi taastepunktid viirusevabaks.
Hea et said enda käel asja joonde!
Suht suluseis kui netti ei saa ja teist arvutit võtta pole. Tegelikult see on BS. On ju linux live CD millega saab hädakorral netti minna ja hakata olukorda analüüsima.
Ise istun lihtsalt teise arvuti taha ja hakkan oluorda analüüsima. Jääb mõtetu töllamine ära kui tead millega tegu on.
Kõige jamam ongi kui ei anta infot piisavalt täpselt.
"Arvuti jooksis kooma"- kuidas võtta? Mida edasi peaks tegema?
Aga kui algselt andakse infoks "Arvuti jooksis kooma ja protsess *.exe kasutab enamus protsessori jõudu"
Viiruse peletamine on ikka aeganõudev töö. Ise olen mitu korda teinud.
Tubli et ei jooksund arvutiremondi töökotta. Jäi päris suur kopikas sulle taskusse.

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Mär 2009, 17:02 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma eriti ei usu, et see süsteemitaastesse läks - see oli teine asi ja kuna ma paar nädalat ei ole skänninud, siis ei ole ma ka olukorrast eriti teadlik.
Loomulikult on mul võimalus teise süsteemiga arvuti käivitada - mul on hetkel Vista kolme erineva partitsiooni peal siin arvutis. Lisaks kaks XP-d. Aga pigem huvi pärast vaatasin, et mis saab ja toimub.

Ja infot ei hakanud ma lisama rohkem, sest nii tühised asjad saan ma ise korda aetud. Ja kui ei saa, siis formaat ja install. Pealegi olen ju ise süüdi ja teadmiseks teistele - ärge olge piraadid, sest kahju korral ise olete selles süüdi ja kurta ei ole teil kellelegi. :? Tra, kui selle ahvi kätte saaks, kes selle faili koostas!!! :evil:

Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa: