FFB kirjutas:
[kärtz...] automaatsöötja on õgard, tõmbas sisse 30 lehte korraga ja suutis need isegi välja ajada...
Heips!
Alljärgnevalt väheke selgitust "vanataadilt" ja "nipp" asja (ajutiseks) lahendamiseks:
Lehe "haaramiseks" on printeril vastavad kummirullikud, mis aja jooksul kulumise ja/või kuivamise tõttu kaotavad oma nakkumis- ning elastsus-omadused. Kaasajal kasutatakse rulliku materjalina ka kummi-sarnast plastikut, mis veelgi rutem oma vastavad omadused kaotab. Seetõttu vajalik funktsioon mingi aja möödudes enam korrektselt ei toimigi.
Selle "häda" vastu aitab vaid rullikute uuendamine või puhastamine mingi äss-petsjaal-nahhaal vahendiga, mis aga teatavatel juhtudel on tehniliselt väga keerukas, suisa võimatu või läheks kulukamaks, kui uue printeri soetamine.
Tootmisel tekib paberipakis alati ka teatav kogus staatilist elektrit, mille tõttu lehed omavahel "kokku kleepuvad". Selle vastu aitab lehepaki sõrmede vahelt läbilaskmine, samal ajal nende vahele suuga õhku puhudes. Selle "nipiga" tekib lehtede vahele piisav "õhupadi" ja lehed eralduvad-libisevad paremini. Siis suudavad ka kulunud-kuivanud rullid neid paremini ja ükshaaval kätte saada, mitte ei rebi kaasa kogu pakki.
Staatilise elektri eemaldamiseks on printerite paberi-söödu mehhanismides väikesed "plast-lipikud", millede vahelt läbi libisedes peaks vähenema ka staatilise elektri hulk, kuid kui su energia-süsteemis puudub nn maandus-kontuur, siis pole seda kusagile juhtida.
Kirjeldatud põhjustel kipuvadki kauem kasutuses olnud printerid aeg-ajalt "sisse rebima" kogu sööturis oleva paberipaki või mitu lehte korraga ja paraku on kasutaja võimuses enamjaolt ainult "õhkpadja" tekitamine lehtede vahele. Ülejäänud variandid on "lihtsureliku" jaoks liigselt keerukad või kulukad ning mingil hetkel tuleb siiski uus printer muretseda.