Arvutifoorum VISTA

Aastast 2007

Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 15 Mär 2013, 11:17 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2861
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Pilt

Windows XP tugi lõpeb 8. aprillil 2014. Kui jätkate toe lõppedes selle versiooni kasutamist, ei saa te enam Windowsi turvavärskendusi.

http://windows.microsoft.com/et-ee/wind ... pport-help

Hüvasti Windows XP...

...ise soovitan vastupidiselt Microsofti soovitusele (Windows 8.1) üle minna Windows 7 operatsiooni süsteemile.

Küllaltki soodsa pakkumise Windowsi leiab:
http://www.mskeyoffer.com/windows-7-pro ... 58gt5kddb5
http://www.mskeyoffer.com/
Kui soetate, saate allalaadimise lingi ja key ligi 8 tunni jooksul.

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas
PostitusPostitatud: 16 Mär 2013, 18:14 
Eemal
Tegija

Liitunud: 28 Okt 2009, 23:00
Postitusi: 364
Asukoht: TLN.
OS: Windows 7 Ultimate
Win7 ikka jah , Win8 t ei soovitaks vaenlasele ka :)

_________________
Pilt


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas
PostitusPostitatud: 19 Jaan 2014, 14:14 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2861
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Kuigi 8. aprillist 2014 enam Windows Xp ei toetata, plaanib Microsoft pahavara vastaseid uuendusi kuni Juuli 2015 siiski pakkuda.
Seda siis põhjusel et vastu tulla klientidele kes kasutavad veel Xp-d, et mitte jätta neid kohe ka võimalike pahavaraliste rünnakute küüsi, et nende klientidel oleks veel aega oma tarkvara ja vajadusel raudvara uuendada.

Ilus žest tegelikult:)

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas
PostitusPostitatud: 21 Mär 2014, 11:22 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2861
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Windows XP: lugeja küsib, Microsoft vastab

Lugejad esitasid portaali Tarbija24 vahendusel küsimusi Windows XP toe lõppemise kohta. Küsimustele vastas Microsoft Baltikumi tootejuht Andres Sirel.

Miks hirmutatakse inimesi, et Windows XP kasutajate turvalisus satub ohtu – tegelikult pakuvad viirustõrjet kolmandad firmad ja enamik kaitseb Windows XP kasutajaid edasi?

Viirusetõrje on kindlasti oluline ja see aitab hoida arvutit turvalisemana, aga internetti ühendatud arvuti puhul ei ole see piisav. 8. aprillist ei pakuta enam operatsioonisüsteemile turbevärskendusi. Ilma ajakohaste turvapaikade ja uuendusteta jääb oht, et interneti kaudu muutub arvuti kurjategijale ahvatlevaks sihtmärgiks. Keegi saab arvuti kontrolli alla võtta isegi siis, kui on olemas viirusetõrje.

Miks lastakse kogu aeg välja uuemaid versioone, kui ei jõuta vanemaidki parandada? Nii kui uus operatsioonisüsteem on väljas, hakatakse kohe parandusi tegema. Seega on tegu ju pooliku tootega?

Ei ole ühtegi suuremat tarkvarasüsteemi, kus ei oleks puuke («puuk» on tarkvara või riistvara viga, mis põhjustab arvuti töös häireid – T. K.). Vaja on hoolt kanda, et toode töötaks. Toe lõppemine on aga loomulik osa tarkvara elutsüklist.

Kui vanadele arvutitele on mõtet Windows XP asemel soetada Windows 7 või 8?

Parim soovitus on, et laadige Windowsi kodulehelt www.microsoft.ee/windows alla tasuta tööriist (täiendusabiline), millega saab kontrollida, kui hästi arvuti, riistvara ja rakendused uute versioonidega ühilduvad. Sealt saate vastuse, kas arvuti operatsioonisüsteemi saab uuendada või mitte.

Kui saab, siis võtke pigem kõige uuem operatsioonisüsteemi versioon. Windows 7 ehk mõnes arvutipoes leidub, aga soovitan kohe võtta modernsema versiooni ehk Windows 8.1, sest hind on praktiliselt sama. Kui juhtub nii, et vana arvuti ei vasta Windows 8 minimaalsetele nõuetele, aga pole soovi uut arvutit soetada, siis võib uurida võimalust paigaldada Windows 7.

Kui soovin, et enamik vanu XP programme töötaks edasi, siis millise operatsioonisüsteemi pean valima?

Enamikule XP ajastu programmidele on olemas uued versioonid ja ka modernsed äpid. Windows Store’i pood sisaldab üle 140 000 äpi, millest paljusid pakutakse tasuta. Soovitaksin esmalt vaadata sealt uusi tarkvaratooteid, millega vanu asendada. Ühtlasi pakuvad nii Windows 7 kui 8 võimalust käivitada vanu tarkavaratooteid ühilduvusrežiimis (compatibility mode).

Mis saab Eesti ID-kaardi toest? Kas see jääb edaspidi tööle XPga?

ID-kaarti arendab praegu sertifitseerimiskeskus ja kõige täpsema info saab nende käest. Praegune ID-kaardi tarkvara toetab Windows XPd, kuid meile teadaolevalt ei plaani sertifitseerimiskeskus uue põlvkonna ID-kaardi tarkvaraversiooni puhul enam XP-le tuge pakkuda. Hetkel on tugi veel olemas, ent tarkvaratootjad keskenduvad ka uutele platvormidele. XP kasutajad ei pruugi tulevikus ID-kaarti elektrooniliselt kasutada saada.

Miks on Windows 8 menüü sätitud eelkõige puutetundliku ekraani kasutaja järgi?

Windows 8 eesmärk on pakkuda head kogemust nii puutetundliku ekraani kui ka traditsioonilisele ekraani kasutajale. Samas on Windows 8 tasuta uuenduse ehk Windows 8.1 puhul rohkem arvestatud ka hiire ja klaviatuuriga arvutikasutajaga, kes veedab enamik aega töölaual tegutsedes.

Need kaks maailma on Windowsi kasutajate jaoks omavahel kokku minemas – üheks trendiks on uued mobiilsed arvutid, mis töötavad nii sülearvutina kui ka eraldatava tahvliosaga. Oleme teinud täiendusi avakuva kasutajasõbralikkuses. Hiire ja klaviatuuri kasutajale muutub Windows 8 kasutamine sel kevadel väljatuleva uuendusega mugavamaks.

Kas pärast kaustajatoe lõpetamist lülitatakse välja ka Windowsi võtmeserverid? Kas pärast seda päeva saab üldse XPd installida?

Pärast toe lõppemist saab endiselt XPd installida ja aktiveerida.

Ostsime arvuti ja koos sellega müüdi meile ka Windows XP. Nüüd selgub, et ostsime ametlikult tarkvara, kuid sellega ei saa isegi e-riigi teenuseid kasutada, sest ID-kaardiga tehinguid teha ei saa. Kas mul on võimalik saada uus operatsioonisüsteem tasuta?

Tõenäoliselt ostis klient kasutatud arvuti. Uusi arvuteid ei müüda Windows XPga juba 2009. aastast.

Kuidas ma saan operatsioonisüsteemi vahetada nii, et andmed jääksid arvutisse alles?

Selle jaoks on olemas üks tasuta tööriist, mille on välja töötanud meie partner Laplink PCmover Express. Selle saab kätte kodulehelt http://www.WindowsXP.com. Selle tööriistaga on võimalik tõsta andmeid vanast arvutist uude või talletada neid kõvakettale.

Lihtne viis andmete talletamiseks on ka pilveteenus Sky­drive ehk uue nimega One­drive. See on Windows 8sse sisse ehitatud. Andmeid saab brauseri kaudu kopeerida otse pilveteenusesse ja hiljem salvestada või hoidagi neid otse pilves. Teenus pakub seitse gigabaiti tasuta kettaruumi, mis on keskmise kasutaja jaoks täiesti piisav.

Millal tasuks kaaluda vanemat sorti riistavara väljavahetamist, kui soovin jääda Windowsi kasutajaks?

See sõltub konkreetsest riistvarast ja sellest, kas see töötab modernse Windowsiga või mitte. Enamik arvuti lisavarustust, millel on tugi Windows 7 jaoks, töötab kenasti ka Windows 8ga.

Vanemaid lisaseadmeid uued programmid ei toeta, sest tootjad keskenduvad eelkõige modernsetele operatsioonisüsteemidele. Samal põhjusel lõppeb ka XP tugi. Kui osta arvutile lisavarustust, siis on seal kirjas, milliseid operatsioonisüsteeme toetataks. Kui pakendile on märgitud Windows 7, siis töötavad need seadmed ka Windows 8 puhul. Igal juhul saab aga tootja tugi mingil hetkel otsa.

Kui nii palju inimesi peab oma operatsioonisüsteemi välja vahetama, siis kas Microsoft teeb sooduspakkumisi?

Tavalise Windows 8 hind on 100–120 eurot – oleneb, kust seda osta. Tudengitele on veebipoes http://www.microsoftstore.com Windowsi sooduspakkumine 59,99 eurot.

Kui osta Professional-versioon, mis on mõeldud kontoritesse, kus arvutid on vaja ühendada kesksesse võrku või kus on rangemad turvanõuded, siis on hind 240–280 eurot. Soodustusi teeme ettevõtetele ja nendega saab tutvuda veebilehel www.microsoft.ee/getmodern.

http://tarbija24.postimees.ee/2729928/w ... oft-vastab

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 08 Apr 2014, 08:10 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2861
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Pilt
Windows XP aeg saigi läbi
Alates homsest, 8. aprillist ei ole tuntud operatsioonisüsteemi Windows XP tehniline abi ega arvutit kaitsvad automaatsed värskendused enam saadaval.

Operatsioonisüsteem Windows XP lasti välja 25. oktoobril 2001 ning see sai tänu oma lihtsusele kiiresti populaarseks. Baltikumi Windows tootejuhi Andres Sireli sõnul kasutab avaliku veebiliikluse statistika kohaselt seda süsteemi veel ligi 15 protsenti Eesti arvutikasutajatest.

Alates 8. aprillist ei paku Microsoft enam ka programmi Microsoft Security Essentials allalaadimisvõimalust Windows XP-s. Kui Microsoft Security Essentials on juba installitud, saab ka edaspidi piiratud aja jooksul ründevaravastaste signatuuride värskendusi, kuid see ei tähenda, et teie arvuti oleks kaitstud, kuna Microsoft ei paku enam arvuti kaitsmiseks turbevärskendusi.
Kui Windows XP kasutamist jätkatakse pärast toe lõppu, siis arvuti küll töötab, kuid võib olla turbeohtude ja viiruste suhtes haavatavam. Kuna aina suurem osa tark- ja riistvaratootjaid optimeerivad jätkuvalt uuemate Windowsi versioonide jaoks, võite kokku puutuda üha rohkemate rakenduste ja seadmetega, mis ei tööta Windows XP-ga.

«Kaks peamist soovitust turvalisuse tagamiseks on uue modernse arvuti soetamine või olemasoleva arvuti opsüsteemi värskendamine uusimale versioonile Windows 8.1,» soovitas Sirel senistele Windows XP kasutajatele.

Vanast arvutist andmete ületoomiseks on Microsoft koostöös Laplinkiga välja töötanud tasuta tööriista PCmover Express, mis võimaldab Windows XP arvutist andmeid mugavalt uude arvutisse kopeerida www.windowsxp.com Käepärane viis andmete säilitamiseks on ka 7GB tasuta kettaruumi pakkuv www.OneDrive.com pilveteenus. OneDrive abil saab andmeid brauseri kaudu otse kopeerida pilveteenusesse ja hiljem alla salvestada või hoidagi neid otse pilves.

http://tarbija24.postimees.ee/2753722/w ... saigi-labi

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 15 Apr 2014, 21:36 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2861
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Pilt
VIDEO: Hüvasti, Windows XP! Vaata südantsoojendavat saamislugu fotost, mida sa mitte kunagi ei unusta

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AVXY8OEZAEQ[/youtube]

Eelmisel nädalal saatis Microsoft ametlikult operatsioonisüsteemide taevasse Windows XP, mis teenis 13 pikka aastat enam kui miljardit inimest üle maailma. Ettevõte otsustas pisara väärilist sündmust tähistada looga, mis räägib kuulsast rohelisest künkast ja sinitaevast, mis XP kuvariekraanilt meile kõigile vägagi tuttav on.

Microsoft otsis üles endise National Geographicu fotograafi Charles O'Reari, kes selle kustumatu pildi 1996. aastal oma San Francisco kodu lähedal Napa Valleys üles pildistas.

Paar aastat hiljem võeti mehe agentuuriga ühendust ning fotograaf sai teada, et Microsoft tahab ta pildi õigused ära osta. Milleks teost kasutama hakatakse, ei teadnud O'Rear toona ise, kuid tal paluti originaalfoto lennukiga isiklikult kohale toimetada. Nüüd on mehe teos nimega "Bliss" (õndsus - toim.) üks äratuntavamaid pilte maailmas. Fotograafil on suisa teooria, et kõik inimesed, kes on praegu vähemalt 15-aastased, mäletavad tema pilti igavesti.

Videolugu viib vaataja kohta, kus pilt võeti ning lükkab ümber kuuldused, nagu oleks tegemist töödeldud ja arvutiga tehtud pildiga - tegemist oli tõesti nii ilusa hetkega, mille O'Rear talletas täiesti traditsioonilisel moel Fuji Filmile.

http://publik.delfi.ee/news/videod/vide ... d=68428287

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 19 Apr 2014, 11:46 
Eemal
Teeb ja toimetab
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Veebr 2009, 21:22
Postitusi: 90
Asukoht: Viljandimaa
OS: Windows 10 Home 64 bit
Tundu, et see XP oli ikka paras antijumal. Ei mäleta, et sellist meediamulli oleks olnud 95 ja 98( mitte tanklates müüdav bensiin) toe lõppemise ümber toimunud. :)


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 19 Apr 2014, 17:46 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Sept 2011, 20:07
Postitusi: 357
Asukoht: Järvamaa Türi kandis
OS: Windows 10 Pro x64
Mina jään igavesti Win 7 peale ...

Ok, ok, eks aeg näitab ...

_________________
alias tudiludi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 21 Apr 2014, 08:44 
Eemal
Superkasutaja

Liitunud: 18 Veebr 2008, 09:08
Postitusi: 674
No ma jään XP peale :D


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 21 Apr 2014, 17:32 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Sept 2011, 20:07
Postitusi: 357
Asukoht: Järvamaa Türi kandis
OS: Windows 10 Pro x64
Janar kirjutas:
No ma jään XP peale :D

Ise installisid omale Win 8 peale. :roll:

_________________
alias tudiludi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 21 Apr 2014, 17:41 
Eemal
Superkasutaja

Liitunud: 18 Veebr 2008, 09:08
Postitusi: 674
Seda küll jah :D


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 21 Apr 2014, 19:48 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Sept 2011, 20:07
Postitusi: 357
Asukoht: Järvamaa Türi kandis
OS: Windows 10 Pro x64
No siis annab hea nostalgialaksu virtuaalne Win 8 reaalses XP süsteemis.

_________________
alias tudiludi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 02 Mai 2014, 22:52 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2861
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Pilt
Microsoft sööb oma sõnu – pensionile saadetud opsüsteem Windows XP saab ikka uuendusi!
8. aprill pidi olema päev, mil Microsoft lõpetab populaarse operatsioonisüsteemi Windows XP toetamise.
Toe kadumine oleks pidanud tähendama seda, et mingil juhul ei kavatse Microsoft süsteemile uuendusi väljastada. Eile pidid firma esindajad oma sõnu sööma, kirjutab Kiip.ee.
Eelmisel nädalal avastati veebilehitsejast Interneti Explorer oluline turvaviga, mis jättis arvutid rünnakute jaoks haavatavaks.
Turvaviga oli lehitsejas juba alates 6. versioonist. Seetõttu väljastas Microsoft olulise turvauuenduse, mis selle likvideerib.
Kuigi Microsoft andis mõista, et pärast 8. aprilli ei väljastata Windows XP jaoks ühtegi uuendust, otsustati antud juhul teha erand.

FORTE

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 06 Jaan 2015, 01:17 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2861
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Kuigi Windows XP tugi on lõppenud, näitas Windows XP kasutajate kasvutendentsi.
Tõenäoliselt on süüdi jõulud, kus inimesed oma Windows Xp arvutitel tolmu maha puhusid ja jõulutervitustega e-kirju lugesid.
Pilt
Üldandmed on leitavad nt: http://gs.statcounter.com/#os-ww-monthly-201312-201412

Aga võibolla hoopis:
Pilt

Pilt

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 15 Jaan 2015, 09:21 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Sept 2011, 20:07
Postitusi: 357
Asukoht: Järvamaa Türi kandis
OS: Windows 10 Pro x64
Hiljuti sai XP-d reinstallitud. On ikka nokk kinni saba lahti opsüsteem küll. Ei saa uuendusi, kuna IE on vana. Ei saa uut IE-d, kuna .net framework on vana. Ei saa uut net frameworki, kuna windows installer on vana. Installimiste järjekord on vist nii, et kõigepealt installer, siis .net framework, siis uuem IE ning siis kõik muu.

_________________
alias tudiludi


Top
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Windows XP tugi on lõppemas (On lõppenud!)
PostitusPostitatud: 15 Mai 2017, 15:48 
Eemal
Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Juun 2007, 21:26
Postitusi: 2861
Asukoht: Kohila
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Microsoft uuendas Windows XP operatsioonisüsteemi

Kuigi Microsoft lõpetas Windows XP toetamise ning uuendamise juba mõnda aega tagasi, tegi ettevõtte hiljuti lahvatanud krüpto-lunavararünnakute laine valguses erandi ja väljastas XP-le uuenduse, mis parandab lunavara poolt ära kasutatava haavatuse.

Microsoft nimetas käiku äärmiselt ebatavaliseks, kuid arvestades olukorra tõsidust otsustas ettevõte siiski 16 aastat vana operatsioonisüsteemi jaoks uuenduse välja saata. Praegu toetatud Windowsi operatsioonisüsteemid 7, 8.1 ning 10 said veaparanduse juba märtsis.

Lisaks Windows XP operatsioonisüsteemile said uuenduse ka Windows 8 ja Windows Server 2003.

Windows XP uuendamine võis olla hädavajalik samm, kuna BBC andmetel kasutavad 90% Suurbritannia tervishoiusüsteemi arvutitest just seda Windowsi versiooni.

Uuenduse allalaadimiseks vajalikud lingid on leitavad Microsofti blogist.

Allikas: https://geenius.ee/uudis/ebaharilik-sam ... isusteemi/

_________________
Foorumi reeglid>>>Kuidas küsida abi


Top
 Profiil  
 


Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ] 


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7
phpBB SEO
Create a Forum | Terms of Service | Privacy Policy | Report the forum